چرا مردانی که روی صورتشان زخم دارند در نگاه زنان جذاب تر هستند؟

چرا مردانی که روی صورتشان زخم دارند در نگاه زنان جذاب تر هستند؟

گاهی اوقات دشوار است که بفهمیم دقیقاً چه چیزی ما را به سمت کسی جذب می‌کند. این عامل ممکن است حس شوخ طبعی یا اعتماد به نفس فرد مقابل باشد یا عاملی در ظاهرش که مورد پسند ماست. به طور خاص، وقتی صحبت از چهره کسی می شود، زنان به سمت ویژگی های خاصی از جمله جای زخم کشیده می شوند و آنها را مجذوب خود می کند.

جای زخم صورت، نشانه قدرت و شجاعت است

آیا جای زخم جذاب است؟قبلاً فرض بر این بود که در فرهنگ‌های غربی جای زخم یک ویژگی غیرجذاب است، در حالی که در فرهنگ‌های غیر غربی آنها را نشانه بلوغ و شجاعت می‌دانستند. با این حال، اخیرا در یک مطالعه، دانشمندان دریافته اند که زنان غربی زخم های کوچک صورت مردان را جذاب می دانند و آن را با قدرت و سلامت مرتبط می دانند. در واقع، این فرض که جای زخم نشانه شجاعت است، دیدگاه مشترک قبیله یانومامی در برزیل و ونزوئلا است، که از رنگ صورت برای برجسته کردن جای زخم‌های ناشی از دعواهای تشریفاتی که برای آزمایش استقامت یک مرد طراحی شده‌اند، استفاده می‌کنند.

مردانی که در صورتشان جای زخم دارند، بیشتر برای وقت گذرانی کوتاه مدت محبوب هستند

آیا جای زخم جذاب است؟مردانی که جای زخم دارند ظاهری خشن، شخصیتی ریسک‌پذیر یا مردانگی بالاتر از حد متوسط نسبت به آن دسته از پسران با پوست صاف و چهره شیرین دارند. با این حال، به نظر می‌رسد که آن تیپ‌های خشن فقط برای کوتاه‌مدت محبوب هستند، در حالی که آن‌هایی که بدون زخم هستند، حامی تر و ملایم‌تر در نظر گرفته می‌شوند و در نتیجه گزینه بهتری برای ارتباط جدی تر و طولانی مدت هستند.

جای زخم به عنوان نماد پسر بد، در فیلم ها و سریال ها به شهرت رسید

آیا جای زخم جذاب است؟فیلم ها و سریال ها هم در این جذابیت بی تاثیر نیستند. به عنوان مثال، در اسلحه مرگبار ۳، زمانی که شخصیت رنه روسو، مل گیبسون مجروح را مداوا می‌کند، رمانتیک و جذاب به نظر می رسد. علاوه بر این، صحنه معروفی در آرواره ها وجود دارد که در آن رابرت شاو و ریچارد درایفس با افتخار شروع به نشان دادن و مقایسه زخم های ناشی از آرواره های کوسه خود می کنند. ناگفته نماند سریال های تلویزیونی مانند وایکینگ‌ها، که در آن افرادی نیمه برهنه، با جای زخم های متعدد، قهرمان های داستان هستند، بر افزایش محبوبیت جای زخم بی تاثیر نبوده اند.

بیشتر بخوانید:

آیا ریزش مو و طاسی باعث کاهش جذابیت ظاهری و احتمال موفقیت مردان می شود؟

از بوی بدن تا شباهت های ظاهری؛ با ۱۲ عامل بیولوژیک مؤثر در جذابیت زنان و مردان آشنا شوید

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود