اولین زندان هوشمند بریتانیا که زندانیانش تبلت و لپ تاپ خواهند داشت + ویدیو

اولین زندان هوشمند بریتانیا که زندانیانش تبلت و لپ تاپ خواهند داشت + ویدیو

یک زندان هوشمند، بدون انتشار گازهای گلخانه ای با انرژی خورشیدی که به زندانیان در سلول هایشان تبلت و لپ تاپ می دهد قرار است در سال ۲۰۲۵ در بریتانیا افتتاح شود. دولت این کشور اعلام کرده است که در پاییز امسال در یورکشایر شرقی، ساخت تاسیسات رده C را با هزینه ۴۷۳ میلیون دلار آغاز خواهد کرد.زندان هوشمند چیست؟دولت بریتانیا گفت که این زندان هوشمند، گران‌ترین زندان بریتانیا تا به امروز است که از بالا تا پایین آن با جدیدترین فناوری های هوشمند برای کاهش جرم و محافظت طراحی خواهد شد. این نوآوری‌ها شامل دستگاه‌های درون سلولی برای زندانیان از جمله لپ‌تاپ و تبلت و همچنین سیستم‌های امنیتی پیشرفته و طراحی تمام الکتریکی خواهد بود.زندان هوشمند چیست؟سخنگوی سازمان زندان ها در پاسخ به نگرانی‌های احتمالی مردم در مورد دسترسی زندانیان به لپ‌تاپ و تبلت گفت: «تمام فناوری‌های درون سلولی با تدابیر امنیتی سخت‌گیرانه تجهیز شده‌اند و نمی‌توان از آن برای مرور اینترنت استفاده کرد.»زندان هوشمند چیست؟ثابت شده است که ارائه لپ‌تاپ و تبلت به زندانیان برای دسترسی به آموزش به منظور یافتن کار در زمان آزادی، جرم را کاهش می‌دهد. استفاده از دستگاه‌ها در سلول‌های زندان اقدام تازه ای نیست و در حدود ۱۰ زندان بریتانیا اعمال می شود؛ اما همه دستگاه‌ها به شدت کنترل می شوند. این تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها در سلول‌ها به اینترانت امن زندان متصل هستند، اما دسترسی گسترده‌تری به اینترنت جهانی ندارند.زندان هوشمند چیست؟این بدان معناست که زندانیان می توانند به اطلاعات زندانی که در آن هستند دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال، آنها می توانند از پزشک زندان وقت ملاقات بگیرند، یا برای داشتن کتاب های کتابخانه درخواست دهند، یا ببینند چقدر اعتبار دارند تا با خانواده خود تماس بگیرند. آنها همچنین می توانند اطلاعاتی را بخوانند که به زندگی خارج از زندان آنها کمک می کند، مانند توصیه هایی در مورد جستجوی خانه یا شغل.

این زندان هوشمند رده C خواهد بود، زندان‌های رده C به زندانیان این فرصت را می‌دهند که مهارت‌های خود را توسعه دهند تا بتوانند کار پیدا کنند و پس از آزادی دوباره در جامعه مستقر شوند. البته علیرغم اینکه دولت این کشور، زندان هوشمند را انقلاب زندان‌سازی می‌نامد، این امکان وجود دارد که این زندان به روشی مشابه با دیگر زندان‌های موجود در رده C عمل کند.زندان هوشمند چیست؟جیمز بور، کارشناس فناوری و مشاور امنیتی گفت که این تسهیلات جدید می‌تواند یک دستاورد باورنکردنی در بازپروری مجرمان باشد و فرصت‌های بسیاری برای توسعه مهارت‌های مفید و کاهش خطر ارتکاب مجدد جرم را به آنها بدهد. او افزود که بعید می داند، اما ممکن است زندانیان بتوانند از وسایل موجود در سلول خود سوء استفاده کنند. او گفت: «جنایت‌ها و آسیب‌هایی وجود دارد که می‌توان از طریق دسترسی به فناوری انجام داد، مانند تعقیب، کلاهبرداری و غیره».

این زندان احتمالاً به جای میله از پنجره‌های شیشه‌ای استفاده کند تا از انتقال غیرقانونی مواد مخدر، تلفن و سلاح توسط هواپیماهای بدون سرنشین از طریق شکاف‌ها جلوگیری شود. زندان جدید همچنین شامل کارگاه‌ها و کلاس‌های درس است تا زندانیان وقت خود را پشت میله‌ها صرف یادگیری مهارت‌های جدید برای یافتن کار کنند. کارکنان این زندان گفته اند که آنها سلول ها را «اتاق» و زندانیان را «ساکن» می نامند تا به بازپروری آنها کمک کند.

بیشتر بخوانید:

هتل هالدن؛ با انسانی ترین و لوکس ترین زندان جهان در نروژ آشنا شوید + ویدیو

نگاهی به زندان ترسناک «دلفین سیاه» در روسیه؛ تنها راه فرار از این زندان، مرگ است

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • امیر شهریور ۳, ۱۴۰۱

    اقدام خوبیه.
    بعضی از جرم ها واقعا نیازی به زندان ندارند و باید روی فرد کار کرد.
    اینکه افراد بخاطر چهار تا مشکل مالی بیفتن زندان و هیچ تغییری در وضعیتشون ایجاد نشه، فقط گند می زنه به وضعیت کشور.