الکساندر دوگین کیست؟ تئوریسین ولادیمیر پوتین که دخترش در بمبگذاری کشته شد + ویدیو

الکساندر دوگین کیست؟ تئوریسین ولادیمیر پوتین که دخترش در بمبگذاری کشته شد + ویدیو

ویدئویی منتشر شده است که الکساندر دوگین ، راهنمای معنوی سیاست های پوتین و ملی‌گرای افراطی روسی را در صحنه انفجار خودروی بمب گذاری شده اش نشان می دهد، بمبگذاری که باعث کشته شدن دخترش، دریا دوگینا شد. الکساندر دوگین، که به عنوان «راسپوتین» پوتین در نظر گرفته می شود، در حالی که سر خود را در دستانش گرفته بود، در بهت به خودروی منفجر شده اش که دخترش آن را می راند خیره شده بود.الکساندر دوگین کیست؟

الکساندر دوگین کیست؟

الکساندر دوگین کیست؟ دوگین که به عنوان متفکر فاشیست روسی نیز شناخته می شود به همراه دخترش مهمان افتخاری جشنی بودند و ظاهراً در آخرین لحظه ماشین هایشان را تعویض کردند. شواهد نشان می دهد که الکساندر دوگین قربانی مورد نظر بمب گذاری در خودرو بوده است. اگرچه هیچ مدرک مستقیمی وجود ندارد که اوکراین یا عواملش در این اقدام دست داشته باشند. اما حامیان جنگ روسیه و مرشد روحانی ولادیمیر پوتین به سرعت خواستار حمله همه جانبه به کیف به دلیل ترور ادعایی شدند.

الکساندر دوگین کیست؟

الکساندر دوگین کیست؟ ۶۰ ساله، مدتهاست که از اتحاد روس زبان ها در تمام مناطق در یک امپراتوری وسیع جدید روسیه حمایت می کند، که شامل اوکراین نیز می شود. دوگین در کتاب خود با عنوان «مبانی ژئوپلیتیک: آینده ژئوپلیتیک روسیه» در سال ۱۹۹۷ به شدت از نفوذ ایالات متحده در اوراسیا انتقاد کرد و از روسیه خواست تا اقتدار خود را در منطقه بازسازی کند و از تجزیه قلمرو کشورهای دیگر حمایت کرد.

نفوذ دوگین بر رئیس جمهور ولادیمیر پوتین موضوعی بیشتر در حد حدس و گمان بوده است، به طوری که برخی از ناظران سیاست های روسیه ادعا می کنند که تأثیر او بسیار قابل توجه است و بسیاری آن را حداقلی می دانند. از طرفی او هیچ ارتباط رسمی با کرملین ندارد.

الکساندر دوگین کیست؟ایالات متحده در سال ۲۰۱۵ دوگین را به دلیل مسئول یا شریک بودن در اقدامات و سیاست هایی که صلح، امنیت، ثبات، یا حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین را تهدید می کند تحریم کرد. در بیانیه ای در ماه مارس، وزارت خزانه داری ایالات متحده اعلام کرد که اتحادیه جوانان اوراسیا دوگین فعالانه افراد دارای تجربه نظامی و رزمی را برای جنگ از طرف جمهوری خودخوانده خلق دونتسک در شرق اوکراین استخدام می کند. وزارت خزانه داری آمریکا گفت: «دوگین ژئوپلیتیک را کنترل می کند، وب سایت او به عنوان پلتفرمی برای ملی گرایان افراطی روسی است و هدفش انتشار اطلاعات نادرست و تبلیغات برای مخاطبان غربی است». در سال ۲۰۱۵، روزنامه gazeta.ru به نقل از دوگین گفت که اضافه شدن وی به فهرست تحریم های ایالات متحده بی سابقه بوده و تحریم برای فعالیت فکری که هیچ قانونی را نقض نمی کند اعمال شده است.

فعالیت های سیاسی الکساندر دوگین

الکساندر دوگین کیست؟کتاب ۱۹۹۷ دوگین بر شهرت او افزود. در اوایل دهه ۱۹۹۰، او حزب بلشویک ملی (NBP) را تأسیس کرد که به شدت از دیدگاه‌های ضد میانه‌روی و مصالحه گری حمایت می‌کرد. پرچم قرمز آنها عمدتاً دارای چکش و داس سیاه در مرکز آن است. او در ادامه، جنبش‌های سیاسی و اجتماعی ای را با محوریت ایده‌های شدید ضد غربی برای آینده اوراسیا به را انداخت.

دوگین مدت کوتاهی به عنوان سردبیر تلویزیون تزارگراد، یک کانال ارتدوکس مسیحی طرفدار کرملین، متعلق به تاجر نامی کنستانتین مالوفیو، کار کرد. مالوفیو در سال ۲۰۱۴ از سوی ایالات متحده و اتحادیه اروپا به دلیل اتهاماتی مبنی بر حمایت مالی از جدایی طلبان طرفدار مسکو که در اوکراین می جنگند، تحریم شد.

الکساندر دوگین کیست؟دوگین در ماه مه در وب سایت تزارگراد نوشت که عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین مستلزم اصلاحات میهنی فوری است. او گفت که برای جذب مردم اوکراین باید یک روسیه جدید، ابدی، واقعی و عمیق ایجاد شود. او نوشت: «اوکراین می تواند به بخش جدایی ناپذیر و ارگانیک از این گستره تبدیل شود. اوکراینی ها باید درک کنند که ما از آنها دعوت می کنیم تا این قدرت جدید و بزرگ را ایجاد کنند. همچنین بلاروس ها، قزاق ها، ارمنی ها، آذربایجانی ها و گرجی ها و همه کسانی که نه تنها با ما بودند و هستند، بلکه خواهند بود.»

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود