۴ مورد از غذاهای ناسازگاری که نمی دانستید خوردنشان با هم خطرناک است

۴ مورد از غذاهای ناسازگاری که نمی دانستید خوردنشان با هم خطرناک است

همانطور که احتمالا همه ما می دانیم، خوردن غذاهای مناسب در زمان مناسب چیزی است که سلامت ما را در مسیر درست نگه می دارد. با این حال، برخی غذاها وجود دارند که میانه خوبی با هم ندارند. این غذاها جزو غذاهای ناسازگار با هم هستند؛ حتی اگر هر دو به یک اندازه سالم باشند.

مهم است به خاطر داشته باشید که برخی ترکیبات غذایی ممکن است برای سلامتی ما مضر باشد در حالی که هر کدام از آنها به تنهایی می توانند برای بدن مفید باشند. با این وجود، بهتر است قبل از ایجاد هر گونه تغییر در رژیم غذایی خود، با متخصص تغذیه خود مشورت کنید.

ما در وب سایت روزیاتو، لیستی از غذاهای ناسازگار و ترکیبات غذایی که با هم خوب نیستند و ممکن است باعث ناراحتی در سیستم گوارش شما شوند جمع آوری کردیم که در ادامه می توانید مشاهده کنید.

 

۱-ماست و میوه

میوه ها زمانی سالم تر هستند که به تنهایی خورده شوند. هنگامی که با مواد غذایی دیگر مانند ماست مخلوط شود، می تواند احساس ترش بودن و غیر قابل هضم بودن در معده شما ایجاد کند.

اگر می‌خواهید به ماست شیرینی اضافه کنید، دارچین را امتحان کنید. زیرا فواید سلامتی زیادی برای قلب شما دارد، کلسترول را کاهش داده و می‌تواند گلوی شما را تسکین دهد. علاوه بر این، قادر است علائم عفونت ادراری در زنان را تسکین دهد. اگر بعد از غذا مشکل هضم دارید، سعی کنید چهارم فنجان ماست را با ۲ پر پودر زنجبیل و زیره در ۱ فنجان آب مخلوط کنید.

۲-شیر و آب پرتقال

نوشیدن شیر و آب پرتقال برای صبحانه ممکن است باعث ناراحتی معده شود. زیرا پرتقال دارای اسیدهایی است که می تواند شیر را منعقد کرده و آن را شبیه یک ماده پنیری کند. این ناراحتی بسته به سطح اسید شما می تواند ۲ تا ۶ ساعت طول بکشد. همچنین می‌تواند منجر به نفخ شود زیرا هضم شیر بیشتر طول می‌کشد و مخلوط کردن آن با مرکباتی مانند پرتقال شیر را جامد کرده و منجر به سوزش سر دل می شود.

۳-برگر با سیب زمینی سرخ شده

ترکیب معمولی، همبرگر با سیب زمینی سرخ شده، در واقع یک وعده غذایی ایده آل نیست و جزو غذاهای ناسازگار هستند. متخصصان تغذیه می گویند که سفارش ۲ برگر به جای یک برگر با سیب‌زمینی سرخ‌شده بسیار سالم تر است. این سفارش می تواند باعث شود مدت بیشتری احساس سیری کنید زیرا پروتئین بیشتری مصرف می کنید. البته، ممکن است کالری کمتری دریافت کنید و تعداد کربوهیدرات ها را کاهش دهید. با سفارش ۲ برگر می توانید سطح قند خون خود را نیز کنترل کنید.

۴- آب و غذا

اگرچه ممکن است داشتن یک فنجان آب در کنار غذایتان طبیعی به نظر برسد، اما اگر آن را هنگام غذا خوردن بنوشید، می تواند خطرات زیادی برای سلامتی داشته باشد. اول، می تواند میزان بزاق تولید شده را کاهش دهد، که عامل اصلی شرکت کننده در هضم است. بزاق رقیق می شود تا از تجزیه غذا در دهان جلوگیری کند. همچنین می تواند منجر به افزایش وزن، اسیدیته و افزایش انسولین در بدن شما شود.

آیا قبلاً برخی از این ترکیبات غذایی را امتحان کرده اید؟ آیا به عادات غذایی جدید روی می آورید؟

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

مواد غذایی خیلی معمولی اما با ترکیبات عجیب و غریب؛ از موی انسان تا شپشک‌های ماده!

مواد غذایی ناسالمی که در حقیقت برای بدنتان مفید هستند

۴ غذا ساده با تخم مرغ که طعمی متفاوت را به شما هدیه می کنند

میزان پروتئین هر یک از مواد غذایی گوشتی و گیاهی چقدر است؟

کدام غذاها باعث التهاب های آسیب زا می شوند؟

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود