ظاهر شخصیت‌های سریال «خاندان اژدها» تا چه اندازه با کتاب «آتش و خون» تفاوت دارد؟

ظاهر شخصیت‌های سریال «خاندان اژدها» تا چه اندازه با کتاب «آتش و خون» تفاوت دارد؟

تاکنون دو اپیزود از سریال خاندان اژدها (House of the Dragon) به عنوان پیش درآمد بسیار مورد انتظار سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) از طریق شبکه HBO و سرویس استریمینگ آن منتشر شده و به پربیننده ترین سریال در اولین اپیزود خود در تاریخ این شبکه تبدیل شد. اگر چه بسیاری از فصل پایانی بازی تاج و تخت راضی نبوده و نتیجه ای که دیدیم بسیاری از ما را ناامید کرد اما قدرت فرهنگی که این سریال و دنیای آن داشت، برای بازگرداندن بینندگان تلویزیون، حتی ناراضیان از فصل پایانی بازی تاج و تخت، کافی بود. همانطور که بسیاری از شما می دانید، خاندان اژدها بر اساس رمان آتش و خون (Fire & Blood) نوشته جورج آر آر مارتین ساخته شده است که داستان خاندان تارگرین را روایت می کند.

تفاوت ویژگی های ظاهری شخصیت های سریال خاندان اژدها با کتاب های مارتین

سریال House of the Dragon به روایت فصل دوازدهم کتاب مارتین می پردازد که وارثان اژدها: مسئله جانشینی (Heirs of the Dragon: A Question of Succession) نام دارد و به فصول بعدی نیز کشیده می شود، به ویژه فصلی به نام رقص اژدهایان (Dance of Dragons) که به جنگ داخلی خاندان تارگرین بر سر جانشینی پادشاه می پردازد. در حالی که بسیاری از جزییات تاریخی این سریال تاکنون با نسخه کتابی سازگار بوده اما ظاهر برخی از شخصیت ها متقاوت از آن چیزی است که در کتاب های مارتین به تصویر کشیده شده است. اگر چه تاکنون جزییات زیادی از شخصیت ها مشخص نشده اما ظاهر کلی شخصیت ها با شروع درگیری ها اهمیت بیشتری یافته و دودمان هر یک از شخصیت ها بیش از پیش جذاب می شود. در ادامه این مطلب قصد داریم به تفاوت ظاهر شخصیت های سریال خاندان اژدها در مقایسه با آنچه در کتاب های جورج آر آر مارتین آمده اشاره کنیم.

تفاوت ویژگی های ظاهری شخصیت های سریال خاندان اژدها با کتاب های مارتین

لیونل استرانگ

در هنگام شروع داستان سریال خاندان اژدها، لیونل استرانگ وزیر عدلیه (Master of Laws) در دربار شاه ویسریس اول است و پسرش سِر هاروین استرانگ در آینده نقش مهمی در اتفاقات داستان خواهد داشت. لیونل در کتاب های مارتین «مردی بزرگ جثه، تنومند و کچل» توصیف شده و پسرش نیز جثه بزرگ پدرش را از وی به ارث برده است. اگر چه به ویژگی های جزیی تری از ظاهر لیونل استرانگ اشاره نشده اما نوه های او ویژگی های ظاهری خاصی داشتند که شامل موها و چشم های قهوه ای و بینی کوتاه و بزرگ است. گاوین اسپوکس که نقش لیونل استرانگ را در سریال بازی می کند بخش اعظم ویژگی های گفته شده در کتاب مارتین برای این شخصیت را دارد اگر چه بحث کچل بودن در مورد شخصیت او به وضوح حذف شده است.

تفاوت ویژگی های ظاهری شخصیت های سریال خاندان اژدها با کتاب های مارتین

لینا و لینور ولاریون

لینا و لینور ولاریون نقش بسیار مهمی در مسئله جانشینی در کتاب آتش و خون دارند زیرا این دو فرزندان پرنسس رینیس هستند که از اصلی ترین مدعیان رسیدن به تاج و تخت آیرون ثرون در وستروس است. به همین خاطر، وقتی پای ادعاهای آینده بر سر جانشینی به میان می آید این دو شخصیت های مهمی خواهند بود. در زمان مرگ اما (همسر اول ویسریس تارگرین و مادر رینیرا) در هنگام زایمان، لینا حدود ۱۲ و لینور ۱۱ سال سن دارد که کاملاً با ظاهر بازیگران این دو نقش در سریال، نووا فویلیس-موزی و متیو کارور هماهنگی دارد. لینور در کتاب های مارتین به عنوان پسری با «بینی عقابی، موهای نقره ای-سفید و چشم های ارغوانی که نشان دهنده تبار و خون والیریایی اوست» توصیف شده و لینا نیز دختری با «زلف های بافته شده نقره ای-طلایی که از کمرش نیز عبور کرده اند» توصیف می شود. اگر چه تارگرین ها عموماً پوست هایی سفید دارند اما هیچ اشاره ای به رنگ پوست فرزندان ولاریون ها در کتاب های مارتین نشده است. در خاندان اژدها نیز به مانند بازی تاج و تخت، چشم های ارغوانی تارگرین ها نادیده گرفته شده اما موی آن ها همان چیزی است که در کتاب های مارتین توصیف شده است.

تفاوت ویژگی های ظاهری شخصیت های سریال خاندان اژدها با کتاب های مارتین

سِر کریستون کول

طرفداران سریال خاندان اژدها در اپیزود اول با شخصیت سِر کریستون کول آشنا شدند، جایی که وی در تورنمنت جانشینی موفق به شکست دیمون تارگرین در نبرد تن به تن می شود. در سریال گفته می شود که او از دورن آمده اما در کتاب های مارتین اشاره ای به این موضوع نشده است و او شخصیتی بسیار ناشناس و مبهم است، از آنجایی که با خانواده های بزرگ و نجیب زاده وستروس هیچ نسبتی ندارد. وقتی به کینگز لندینگ می آید، کریستون کول ۲۳ سال دارد و زمانی که ملکه اِما می میرد او ۲۵ ساله است. در کتاب های مارتین، کریستون کول مردی با چشم های سبز کم رنگ، موهای مشکی و جذابیتی مسحور کننده توصیف شده است. فابین فرانکل بازیگری است که نقش سِر کریستون کول را در سریال خاندان اژدها بازی می کند که به خوبی با ویژگی های توصیف شده در کتاب مارتین از این شخصیت هماهنگی دارد، اگر چه در نسخه سریالی چشم های او قهوه ای است و چند سال بزرگ تر از آن چیزی که در کتاب مارتین آمده است.

تفاوت ویژگی های ظاهری شخصیت های سریال خاندان اژدها با کتاب های مارتین

میساریا

میساریا در اوایل کتاب آتش و خون به عنوان معشوقه دیمون تارگرین معرفی می شود. او سابقاً برده ای جنسی اهل لیس بوده که دل دیمون را به دست آورده و یکی از متحدان بسیار وفادار و مطمئن او می شود که اطلاعات مهمی از اتفاقات شهر کینگز لندینگ را در اختیار دیمون قرار می دهد. اگر چه در کتاب های مارتین توصیفات زیادی از ظاهر و شخصیت میساریا وجود ندارد اما از او به عنوان زنی با «پوستی سفید تر از شیر» یاد شده است و به نظر می رسد که موهایی بسیار روشن داشته که باعث شده لقب Misery به معنای کرم سفید به او داده شود. اما در نسخه سریال، این ویژگی ها به شدت تغییر یافته و یک بازیگر ژاپنی الاصل به نام سونویا میزونو برای این نقش انتخاب شده که به وضوح سفید پوست نیست. در حالی که شخصیت میساریا متفاوت از آن چیزی است که طرفداران سریال خاندان اژدها انتظار داشتند اما شکی وجود ندارد که سونویا میزونو دستکم تاکنون بازی خوبی در نقش میساریا از خود ارائه داده است، شخصیتی که بسیار باهوش و افسونگر به نظر می رسد.

تفاوت ویژگی های ظاهری شخصیت های سریال خاندان اژدها با کتاب های مارتین

لُرد کورلیس ولاریون

کورلیس ولاریون یک دریانورد قدرتمند ملقب به مار دریا است که نقش وزیر دریانوردی (Master of Ships) را در دربار شاه ویسریس بر عهده دارد. او با پرنسس رینیس تارگرین ازدواج کرده و فرزندان این دو نیز در ادامه نقش مهمی در درگیری های خاندان تارگرین بر سر جانشینی ویسریس دارند. وقتی ملکه اِما می میرد، کورلیس ۲۵ ساله است اما این تنها چیزی است که در کتاب های مارتین در مورد شخصیت او به صورت قطعی گفته است. فرزندان او از لحاظ ظاهری ویژگی های خاندان تارگرین را دارند که به آن ها هم اشاره دقیقی نشده است. اما بزرگ ترین تغییر پوست تیره اوست که با توصیفات کلی مارتین تطابق ندارد. نقش لِرد کورلیس ولاریون را استیون توسانت بازی می کند که ۵۷ سال دارد که اگر چه تفاوت سنی زیادی با سن این شخصیت در کتاب های مارتین دارد اما به نظر مناسب تر به نظر می رسد به ویژه وقتی او را به عنوان یک دریانورد کارکشته و باتجربه معرفی می کنند. موهای بلوند او در نسخه سریالی نیز با آنچه از خاندان ولاریون در کتاب های مارتین توصیف شده هماهنگی دارد.

تفاوت ویژگی های ظاهری شخصیت های سریال خاندان اژدها با کتاب های مارتین

پرنسس رینیس ولاریون

رینیس ولاریون قدرت بزرگی در وستروس و در میان خاندان تارگرین است که باعث شده وی و فرزندانش ادعایی قابل توجه برای جانشینی شاه جیهریس داشته و برخی از اعضای شورای بزرگ از آن ها حمایت کنند. در هنگامی که شورا برای جانشینی در سال ۱۰۱ تشکیل جلسه می دهد، رینیس ۲۷ سال داشته و در زمان مرگ همسر اول ویسریس سن او ۳۱ سال اعلام شده است. علیرغم اینکه او به عنوان یک تارگرین به دنیا آمده، پرنسس رینیس زنی با موهای مشکی توصیف شده که با بالا رفتن سن موهایش سفید می شود. این توصیف در نسخه سریالی تغییر کرده و شخصیت رینیس در خاندان اژدها موهای نقره ای خاص خاندان تارگرین را دارد و سن او نیز بیشتر شده است. ایو بست بازیگری است که نقش رینیس را بازی می کند و ۵۱ سال سن دارد که برای هماهنگی با سن شوهرش بسیار مناسب به نظر می رسد.

تفاوت ویژگی های ظاهری شخصیت های سریال خاندان اژدها با کتاب های مارتین

شاهزاده دیمون تارگرین

در ابتدای سریال خاندان اژدها، دیمون تارگرین برادر کوچکتر شاه ویسریس و تنها شخص مورد نظر برای جانشینی او است. در کتاب های مارتین به ظاهر او اشاره زیادی نشده اما مارتین او را مردی باریک اندام و سرسخت و قوی توصیف کرده است و البته جذاب و بی باک. با این وجود می توان گفت که او همان ویژگی های خاص خاندان تارگرین را دارد. در زمان مرگ ملکه اِما، دیمون حدود ۲۴ سال سن داشت است که کمی جوان تر از بازیگر این نقش، مت اسمیت، است که اکنون ۳۹ سال سن دارد. این تغییر سن ظاهراً برای جلوگیری از نیاز به استخدام دو بازیگر برای ایفای این نقش بوده زیرا داستان فصل اول در طی بیش از ۲۰ سال روایت می شود.

تفاوت ویژگی های ظاهری شخصیت های سریال خاندان اژدها با کتاب های مارتین

آلیسنت هایتاور

آلیسنت هایتاور دختر اوتو هایتاور، دست راست پادشاه است و با گذشت زمان نقش مهم تری در دربار تارگرین ها خواهد داشت. خاندان هایتاور در وستروس و دربار پادشاه بسیار قدرتمند است اما در کتاب های مارتین نه به ویژگی های ظاهری آلیسنت و نه پدرش اشاره زیادی نشده است. در کتاب مارتین، آلیسنت در هنگام مرگ همسر پادشاه، ۱۷ سال دارد. امیلی کری که در اپیزودهای ابتدایی نقش آلیسنت جوان را بازی می کند ۱۹ سال دارد که به نظر می رسد انتخاب مناسبی دستکم از لحاظ سنی برای ایفای این نقش بوده و با سن شخصیت در کتاب های مارتین مطابقت دارد. گفته می شود که او شباهت زیادی به اعضای خاندان تارگرین داشته و شاه جیهریس بارها او را با دختر خودش سیرا اشتباه می گرفت اما خاص ترین ویژگی ظاهری او این بود که باریک اندام و با شکوه بود و با بالا رفتن سن بر جذابیت او افزوده می شد.

شاه ویسریس تارگرین

غیر از سکانس خلاصه ای در ابتدای اپیزود اول سریال خاندان اژدها که شورای بزرگ در سال ۱۰۱ پس از فتح وستروس را نشان می دهد، شاه ویسریس تارگرین پادشاه بی چون و چرای وستروس در آغاز داستان سریال است، اگر چه در تصمیم گیری در مورد جانشین خود مشکل دارد. ویسریس در زمان رسیدن به تاج و تخت وستروس ۲۶ ساله بوده و زمانی که همسر اولش می میرد ۲۸ سال دارد. همانند اکثر شخصیت های داستان، در کتاب های مارتین توصیفات زیادی از ظاهر و چهره ویسریس وجود ندارد اما می توان گفت که موهای نقره ای و چشم های ارغوانی مخصوص خاندانش را به ارث برده است. با گذشت زمان، وزن او افزایش یافته و دچار بیماری های متعدد می شود؛ از جمله نقرس، درد مفاصل، کمر درد و فشار روی سینه. همانند بسیاری از شخصیت های دیگر سریال، نقش شخصیت ویسریس را بازیگر مسن تری از شخصیتش در کتاب های مارتین بازی می کند و پدی کانسیداین در هنگام بازی این نقش ۴۸ سال سن دارد که بیش از ۲۰ سال از آنچه در کتاب های مارتین آمده مسن تر است.

تفاوت ویژگی های ظاهری شخصیت های سریال خاندان اژدها با کتاب های مارتین

پرنسس رینیرا تارگرین

رینیرای سریال خاندان اژدها شاید کمترین میزان شباهت را در نسخه سریالی به نسخه کتابی داشته باشد، اگر چه رنگ پوست و موی او همان چیزی است که دیگر خاندان تارگرین دارند. در حالی که بازیگر نقش دوران نوجوانی او (میلی آلکوک) ۲۲ سال دارد، رینیرا در هنگام مرگ مادرش (همسر اول ویسریس) و انتخاب به عنوان جانشین پدر تنها ۷ یا ۸ سال سن دارد. رینیرا با عنوان «شادی قلمرو» شناخته می شود و در کتاب های مارتین از او با عنوان دختری باهوش تر از سن خود، شجاع و زیبا یاد شده است. همچنین گفته می شود که در حدود سن ۲۰ سالگی، رینیرا زنی تنومند با میان تنه پهن است که همین ویژگی ها را تا بعد از سی سالگی نیز حفظ می کند، زمانی که نقش او را اما دو آکری ۳۰ ساله بازی می کند.

بیشتر بخوانید:

تریلر جدیدی از نبردها و اتفاقات آینده سریال «خاندان اژدها» منتشر شد + ویدیو

تارگرین ها، هایتاورها و ولاریون ها؛ راهنمای شخصیت‌های اصلی سریال «خاندان اژدها»

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود