شناسایی بی حجاب ها از طریق دوربین مترو و ارسال جریمه بدحجابی با پست به درب خانه

شناسایی بی حجاب ها از طریق دوربین مترو و ارسال جریمه بدحجابی با پست به درب خانه

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در توضیحاتی پیرامون طرح عفاف و حجاب گفت زین پس اگر افراد در معابر عمومی نظیر مترو حجاب را رعایت نکنند دوربین از آنها عکس می‌گیرد و مبلغ اثرگذاری جریمه برایشان پست خواهد شد. او همچنین خواستار برخورد با سلبریتی ها و آقازاده های بدحجاب شد.

محمدصالح هاشمی گلپایگانی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر، در گفت و گو با رسانه خبر فوری با بیان اینکه در طرح عفاف و حجاب ۱۱ عرصه وجود دارد به این موضوع اشاره کرد که در ادارات دولتی اگر کارمند پوشش درست را رعایت نکند از حقوق مدیر کم خواهد شد.

جریمه سنگین برای بدحجاب ها با فناوری جدید

گشت ارشاد مظلوم است

دبیر ستاد امر به معروف در مورد گشت ارشاد گفت: «پلیس مظلوم است چون به وظیفه‌ای که قانون مشخص کرده عمل می‌کند اما از طرف خودی و غیرخودی تحت فشار قرار می‌گیرد.» او این موضوع را نشانه تبیین قانون نامناسبی دانست که نیازمند همکاری بخش‌های زیادی است اما تنها یک بخش از آن کار می‌کند و بعد همان کسانی که کم کاری کردند، نظیر صدا و سیما و وزارت ارشاد و حوزه علمیه تبدیل به اپوزیسیون می‌شوند.

محمدصالح هاشمی گفت: «آقای خطیبی که رهنمود می‌دهی اول باید فرهنگ‌ سازی کنیم، ۴۰ سال است بالای منبر هستی و این شما هستی که باید فرهنگ‌ سازی می‌کردی.»

جریمه سنگین برای بدحجاب ها با فناوری جدید

پلیس باید سلبریتی‌ ها را در جشنواره فجر دستگیر کند

دبیر ستاد امر به معروف با اشاره به وجود گشت ثارالله در گذشته و گشت ارشاد کنونی گفت این گشت‌ها باید با تغییر زمانه رشد کنند و با افراد گردن کلفتی که پشتشان گرم است برخورد شود. او گفت: «کجای جشنواره فجر به جشنواره انقلاب می‌خورد؛ این سلبریتی‌ هایی که اگر در خیابان حضور داشتند، گشت ارشاد به آنها تذکر می‌داد، چرا در همان جشنواره فجر دستگیر نشوند؟ آقازاده‌ای که از خارج می‌آید و رعایت پوشش نمی‌کند گشت ارشاد با او هم برخورد کند تا مردم ببینند فرقی بین افرادی که پشتوانه دارند و به جایی وصل هستند با خودشان نیست.»

جریمه سنگین برای بدحجاب ها با فناوری جدید

زینب جعفری به خاطر امر به معروف در قطار تهران-یزد به عنوان سفیر کشوری جهاد تبیین طرح عفاف و حجاب انتخاب و تقدیر شد.

سلبریتی ما خانم آمر به معروف قطار تهران-یزد است

هاشمی گلپایگانی در توضیح گشت ارشاد مسئولین به ماجرای قطار تهران-یزد اشاره کرد که چندی پیش زنی که در این قطار سعی در امر به معروف به فردی بدحجاب را داشت نزد مدیر قطار رفت اما با حمایت مدیر قطار از فرد بدحجاب مورد توهین قرار گرفت. او گفت: «مدیر قطار تهران – یزد، باید چنان توبیخ شود که دیگر هرگز کسی به فکرش نرسد کاری مشابه او کند.»

او افزود: «سلبریتی برای ما همین خانم است؛ سلبریتی یعنی یک معلم نخبه‌ای که روش صحیح امر به معروف را انجام داده است.»
جریمه سنگین برای بدحجاب ها با فناوری جدید

وزارت گردشگری با تورهای نامناسب، شهرهای مذهبی را به هم می‌ریزد

دبیر ستاد امر به معروف از ابلاغ شاخصه های این ستاد به دستگاه های دولتی خبر داد و گفت: «هر دستگاه موظف است که شورای امر به معروف و نهی از منکر داشته باشد که یکی از اعضای این شورا، مسئول عفاف و حجاب است. اما برخی از مسئولین حتی تن به ایجاد شورا هم نداده اند، انگار برایشان کسر شأن است، مانند وزارت گردشگری.»

او افزود: «وزارت گردشگری در فضای مجازی به ما رهنمود می‌دهد که شیوه‌های خود را عوض کنید. این در حالیست که در سلطانیه زنجان که همه افرادش چادری اند، وزارت گردشگری تورهایی با حجاب فجیع و نامناسب می‌برد که شهر را به هم می‌ریزد.»

جریمه سنگین برای بدحجاب ها با فناوری جدید

بدحجاب ها را مثل راهنمایی و رانندگی جریمه کنند

هاشمی گلپایگانی گفت: «طبق قانون موجود مجلس بدحجابی جرم است و مجرم باید توسط پلیس دستگیر شود و پرونده درست شود و تحویل قوه قضائیه داده شود؛ آیا این واقعا عملی است؟ اگر واقعی بود تا حالا شده بود.»

او گفت: «آیا بدحجاب‌ها را باید بفرستیم به دادگاه‌ها؟ طبق قانون‌ بدحجاب در دادگاه به جزای نقدی محکوم می‌شود؛ این جریمه نقدی بدحجابی بین ۲۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان است. پس چرا مثل راهنمایی و رانندگی بدحجاب‌ ها را از اول جریمه نکنیم؟»

او گفت: «دلیل اینکه بحث حجاب در کشور درست نمی‌شود این است که افراد را دستگیر می‌کنند، پرونده درست می‌کنند و به قوه قضاییه می‌فرستند. اگر این‌ها برداشته شوند بحث حجاب تبدیل به یک موضوع منطقی و عرفی می‌شود.»

جریمه سنگین برای بدحجاب ها با فناوری جدید

بی حجاب ها را با فناوری شناسایی کنند

هاشمی گلپایگانی با اشاره به اینکه فناوری کنونی اجازه می‌دهد تصاویر با عکس کارت ملی تطبیق داده شده و بی‌حجاب‌ها شناسایی شوند گفت: «اگر شخصی در معابر عمومی مثل مترو رعایت حجاب نکند، دوربین مترو از او عکس می‌گیرد و یک مبلغ اثرگذار (مثلا ۲ میلیون) جریمه می‌شود و جریمه به خانه او فرستاده می‌شود.»

در ادامه بخشی از صحبت های دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر را می‌بینید. برای مشاهده ویدیوی کامل این گفت‌ و گو اینجا کلیک کنید.

ماجرای دستگیری دو خواهر در شیراز به خاطر بی حجابی و درگیری با آمر به معروف

دو زن در پی درگیری با خانواده یک شهید که به آنها به خاطر بدحجابی تذکر داده بودند بازداشت شدند. فرماندار شهرستان شیراز در این باره گفت: «این دو زن که عصر روز گذشته -ششم شهریور ۱۴۰۱ – دختر و همسر شهید منصور خادم صادق را به دلیل تذکر لسانی رعایت حجاب و امر به معروف و نهی از منکر مورد ضرب و شتم قرار داده بودند، خواهر هستند که بازداشت شدند.»

در پی این ماجرا که در شهرک گلستان شیراز اتفاق افتاد، شورای تامین شهرستان شیراز تشکیل جلسه داد و پاساژ مصطفوی شیراز به دلیل عدم رعایت اصول امنیتی و نصب دوربین مداربسته و همچنین عدم رعایت اصول اسلامی از سوی عده‌ای تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۶ نظر

ورود

 • حامد شهریور ۸, ۱۴۰۱

  کشور رو لجن گرفته
  پاشون رو روی گردن مردم گذاشتن و مدام فشار میدن
  میترسن از روزی که مردم بلند شن و همشونو بریزن دور

  • خسته شهریور ۸, ۱۴۰۱

   به خدا قسم که دور نیست اون روز

  • ایلیا شهریور ۸, ۱۴۰۱

   خداییش چقدر فکر کردی تا همچین حرفی زدی؟

   چرا قضیه رو فلسفی میکنین.
   این اجرای همون قانون اساسی ای هست که مردم خودمون بهش رای دادن

   • h شهریور ۹, ۱۴۰۱

    برده داری هم یه روز قانون بود
    اگه قانون همونی هست که ردم بهش رای دادن. یه رای گیری بزارن ببینن مردم به حجاب اجباری رای میدن یا نه

 • خسته شهریور ۸, ۱۴۰۱

  زینب جعفری به خاطر امر به معروف در قطار تهران-یزد به عنوان سفیر کشوری جهاد تبیین طرح عفاف و حجاب انتخاب و تقدیر شد

  خیلی هم عالی یه سهمیه ایثارگری هم بهشون بدین که آینده خودشون و صد نسل دیگه شون تضمین بشه…

 • استین کوتاه جرمه شهریور ۹, ۱۴۰۱

  به خدا یه بار یه مرده رو گرفته بود استین کوتاه پوشیده بود. مرده التماس میکرد کل عمرش با همین استین کوتاه بوده و کسی گیر نداده. اخرش بیچاره رو بردن شیشه تو استینش کنن. چون استین نداشت