تنهاترین مرد جهان درگذشت؛ پیدا شدن جسد آخرین مرد قبیله بدوی آمازون + ویدیو

تنهاترین مرد جهان درگذشت؛ پیدا شدن جسد آخرین مرد قبیله بدوی آمازون + ویدیو

آخرین مرد قبیله ای بازمانده از جامعه خود که در اعماق آمازون پنهان شده بود، مرده پیدا شد. مردی که به «مرد سوراخ» معروف شد، به تنهایی در زمین های بومی تانارو در جنگل های بارانی آمازون در ایالت رودونیای برزیل زندگی می کرد. این گوشه نشین که بارها از تماس با افراد خارجی اجتناب می کرد توسط فعالان بومی فونای (Funai) به دلیل تکنیک های عجیب شکارش مورد توجه قرار گرفت.سرنوشت آخرین مرد قبیله ای در آمازون چه شد؟ فونای پس از اینکه برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ او را دید، مرد سوراخ را دید که برای طعمه‌هایش تله‌هایی در سوراخ‌های عمیقی که در طبقه اول حفر کرده بود می‌گذاشت. تلاش برای ارتباط با آخرین مرد این قبیله در آمازون، از طریق تماس مستقیم یا با گذاشتن بسته های غذایی برای او، همیشه رد می شد. گمان می رود که بقیه قبیله او در دهه ۸۰ به دلیل زمین خواری و دامداری مردند. جسد او در ۲۳ اگوست در یک بانوج در یک کلبه پیدا شد.سرنوشت آخرین مرد قبیله ای در آمازون چه شد؟ اعتقاد بر این است که او می‌دانست که در شرف مرگ است، زیرا یک پر ماکائوی زینتی در دست داشت، که بخشی از مراسم مرگ قبیله‌اش است. نام قبیله او یا زبانی که او صحبت می‌کرد، هرگز پیدا نشد. هیچ نشانه ای از مبارزه یا خشونت وجود نداشت و هیچ کس دیگری مشکوک نبود که در مرگ او نقش داشته باشد.

پلیس محلی جسد را از نظر پزشکی قانونی بررسی می کند، اما گمان می رود که او به دلایل طبیعی فوت کرده است. فیونا واتسون، از سازمان خیریه Survival International گفت: «هیچ کس نام این مرد را نمی دانست، یا حتی در مورد قبیله اش اطلاعات زیادی در دسترس نبود و با مرگ او نسل کشی مردمش کامل شد. زیرا این در واقع یک نسل کشی بود، پاک کردن عمدی کل این مردم توسط دامداران تشنه زمین و ثروت.»سرنوشت آخرین مرد قبیله ای در آمازون چه شد؟ او آخرین نفر از قبیله خود بود، و بنابراین یک قبیله دیگر منقرض شد نه اینکه ناپدید شود، همانطور که برخی می گویند، این روند بیشتر نسل کشی است تا ناپدید شدن. خانه او اکنون توسط متخصصان نگهداری می شود، و این نشان می دهد که او محصولات خود را که به طور عمده شامل ذرت و پاپایا بود را  می کاشت و خانه اش از کاه ساخته شده بود.

بیشتر بخوانید:

قبیله فولانی؛ قومی آفریقایی که خود را زیباترین مردمان دنیا می دانند

نگاهی به تنها «ارتش تماماً زنانه جهان» که الهام‌بخش ساخت فیلم Black Panther شد

منبع: mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

 • لعنت به نسل کشی شهریور ۹, ۱۴۰۱

  و اکثرشونم نوادگان مهاجر اروپایی هستن. اینا فقط زمین میخورن. کانادا ۸۰ درصد زمینها دست اروپاییها هست
  تو امریکا ۸۰ درصد زمینها دست اروپاییها هست
  تو استرالیا
  تو نیوزلند
  تو امریکای جنوبی
  بومیهای این کشورها تقریبا هیچی ندارن.
  تو امریکا معروف هستن که بومیها تو rv یا کمپرها زندگی میکنن و زمان ترامپ یکی از حامیان ترامپ گفته بود بومی ها برن شکر کنن که نسلشونو منقرض نکردیم و الان زنده هستن.

 • خسرو تورک قشقایی شهریور ۱۶, ۱۴۰۱

  این مرد تنها از بازماندگان تورکتبار آمریکایی بود که دوازده هزار سال پیش از تنگه ی برینگ وارد آمریکا شدند.و خود آمریکا نامی الصاقی و تورکی هست.که توسط مهاجرین اروپایی بستگان و اجدادش قتل عام شدن من به نوبه ی خودم درگذشت این مرد تورکتبار را به جامعه تورکتبار آمریکا تسلیت عرض می کنم