صحنه نادر از دعوای رقص گونه دو مار زنگی نر برای بدست آوردن دل مار ماده + ویدیو

صحنه نادر از دعوای رقص گونه دو مار زنگی نر برای بدست آوردن دل مار ماده + ویدیو

یک کوهنورد ویدیوی شگفت انگیزی از دو مار زنگی بزرگ را در مسیر خود ضبط می کند که در حال انجام رقص رزمی کمیابی برای جلب توجه مار ماده در آن نزدیکی هستند.

نیک انگلر در حال پیاده‌روی در مسیر گراب ریج در نزدیکی بلومینگتون، ایالت ایندیانا بود، که دو مار زنگی مسیرش را مسدود کردند. آنها یک رقص رزمی انجام می دادند و سرشان چند متر از زمین بلند شده بود.

انگلر ویدیوی خود را در فیس بوک به اشتراک گذاشت و بسیاری از مردم با دیدن این ویدیو هم وحشت زده شده بودند و هم برایشان جالب بود.

انگلر در زیر پست خود اظهار داشت: «این دو مار نر هستند و درگیر نبرد آیینی هستند.»

 

مارهای زنگی در خطر انقراض

از آنجایی که مارها در ایندیانا در خطر انقراض هستند او فکر نمی کرد کسی حرفش را باور کند. به همین دلیل، شروع به فیلمبرداری کرد.

آنها سعی می کنند برای تحت تاثیر قرار دادن مار زنگی ماده نزدیک خود، تسلط و برتری خود را نشان دهند. هیچ کدام از مارها نمی‌میرند و یا حداقل در این مورد نمی‌میرند. یکی از مارها بعد از حدود ۲۰ دقیقه از دور رقابت خارج شد.

آنها به صورت عمودی و حالتی شبیه به ایستاده با هم مبارزه می کردند و در ابتدا این حرکات واقعی به نظر نمی رسید.

به گفته دپارتمان منابع طبیعی ایندیانا، این ایالت خانه ۳۲ گونه بومی از مارهاست که تنها چهار گونه آن از جمله مار زنگی چوبی، سمی هستند. طبق گفته‌های متعدد در پست فیس‌بوک انگلر، احتمالاً همان مارهایی بوده که با آن مواجه شده است.

معروف است که مارهای زنگی چوبی نر در مراسم جفت گیری عجیبی شرکت می کنند که شبیه رقص رزمی است؛ آنها هر دو سعی می کنند از مار ماده در نزدیکی خود خواستگاری کنند.

در ویدیوی انگلر، مار ماده قابل مشاهده نیست، اما احتمالاً جایی در همان نزدیکی به کمین نشسته است.

مارهای زنگی چه جور مارهایی هستند؟

به گفته کارشناسان، مشاهده چنین منظره ای بسیار نادر است زیرا این مارهای خاص به عنوان منزوی ترین و خجالتی ترین مارها شناخته می شوند.

مارهای زنگی واقعاً حیواناتی مخفی هستند؛ چه برسد به جنگ! اما وقتی در میدان نبرد هستید و تنیده شدن آنها به همدیگر را می بینید، از دنیای اطراف خود غافل می شوند.

مار زنگی چوبی می تواند تا ۱۵۲ سانتی متر رشد کند و به زنده‌زایی معروف است؛ یعنی به جای تخم گذاری، تا ۱۳ بچه مار را زنده به دنیا می آورد.

این خزنده می تواند در بسیاری از مناطق شمال شرقی ایالات متحده یافت شود اما معمولاً تهاجمی عمل نمی کنند؛ مگر اینکه تحریک شوند.

ویدئوهای انگلر نظرات زیادی را در فیس بوک در پی داشت.

در اوایل این ماه، یک متخصص مار زنگی ویرجینیای غربی که در سطح ملی شناخته شده بود، پس از گزیده شدن توسط یک مار زنگی چوبی جان خود را از دست داد.

ویلیام اچ. «مارتی» مارتین، ۸۰ ساله، بر اثر گاز گرفتن یک ماده مار زنگی در ملک خود در هارپرز فری، ویرجینیای غربی کشته شد.

مارتین، که زمانی به عنوان “سفیر مارهای زنگی” توصیف می شد، اغلب به کوه ها می رفت و از مکان های دورافتاده بازدید می کرد تا فعالیت مارها را ثبت کند و تعداد آنها را ثبت کند.

سایر مارهای سمی بومی ایندیانا عبارتند از: سر مسی، دهان پنبه ای، مار زنگی ماساسوگا شرقی.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

تصاویر اختراع عجیبی که به مارها اجازه می دهد راه بروند + ویدیو

۱۰ گونه از سمی ترین و مرگباترین مارهای جهان؛ از افعی قاتل تا کبرای فیلیپینی و مار قهوه ای

خزندگان پرنده؟ مارها چگونه می توانند پرواز کنند؟

مارها چه فایده ای برای انسان‌ها دارند؟

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • متین شهریور ۱۳, ۱۴۰۱

    خوش بحال اون نفری ک اونجا بود و فیلم گرفت و از نزدیک تماشاگر بود
    اون مهره ماری که در لحظه جفت گیری از بدن هردو مار خارج میشه بسیار با ارزش تر از مهره مارهایست که به روش مصنوعی از بدنشون برداشته میشه