آغاز ثبت‌ نام سومین مرحله فروش یکپارچه خودرو

آغاز ثبت‌ نام سومین مرحله فروش یکپارچه خودرو

ثبت‌ نام سومین مرحله فروش یکپارچه خودرو از امروز چهارشنبه ۱۶ شهریور آغاز شده است و تا جمعه ۱۸ شهریور‌ ادامه دارد.

پس از ۲ دوره عرضه ی خودرو در قالب سامانه یکپارچه تخصیص خودرو که در اردیبهشت و تیر ‌امسال انجام شد، در این مرحله ۲ شرکت خودروسازی ایران‌ خودرو و سایپا اقدام به عرضه ی محصولات خود کرده‌ اند.

بر این اساس متقاضیان خرید خودرو می‌ توانند از امروز ۱۶ شهریور تا جمعه ۱۸ شهریور‌ ‌به مدت ۳ روز در سامانه sale.iranecar.com اقدام به ثبت‌ نام کنند.

شرکت ایران خودرو در سومین مرحله از تخصیص خودرو، خودروهای رانا پلاس، پژو ۲۰۶، دنا پلاس، سورن پلاس، تارا و پارس را عرضه کرده است و شرکت سایپا نیز فقط خودروی ساینا اس را از طریق قرعه‌کشی عرضه می‌ کند.

ایران‌خودرو در فروش فوق‌ العاده ی خود، ۶ محصول و در پیش‌ فروش، ۴ محصول را عرضه می‌ کند.

جداول عرضه محصولات ایران خودرو در فروش فوق‌العاده و پیش فروش

شرکت سایپا نیز در سومین مرحله از ثبت‌ نام برای فروش فوق‌ العاده ساینا اس قرعه‌ کشی انجام می‌ دهد اما برای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت محصولاتی را عرضه کرده است.

جداول عرضه محصولات سایپا و شرایط فروش فوق‌العاده عادی و طرح قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت

بنابر اعلام سخنگوی وزارت صنعت، در سومین دوره فروش یکپارچه نزدیک به ۶۰ هزار خودرو عرضه می شود که ۵۰ درصد ظرفیت قرعه کشی به طرح جوانی و ۲۰ درصد ظرفیت به خودروهای فرسوده اختصاص پیدا کرده است.

تنها تفاوت سومین دوره مرحله فروش خودرو را باید اخذ استعلام از ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت برای متقاضیان مشمول طرح خودروی فرسوده عنوان کرد.

جزئیات محدودیت های ارائه شده در این نوبت از فروش

محدودیت های ارائه شده در این نوبت از فروش شامل موارد زیر است:

انطباق همزمان کارت ملی، گواهینامه، حساب بانکی و سیم کارت به نام شخص متقاضی برای ثبت نام

کد ملی (هر کد ملی یک خودرو)‌

سن (بالای ۱۸ سال)

برای همه طرح ها ( غیر از فروش فوق العاده خودرو ساینا) تا اطلاع ثانوی، محدودیت فاصله زمانی آخرین خرید، از سایر خودروسازها (۴۸ ماهه) ملاک است.

برای طرح فروش فوق‌ العاده انواع خودرو ساینا، محدودیت فاصله ی زمانی آخرین خرید خودرو توسط متقاضی، ۲۴ ماه است.

تبصره: الزام نداشتن پلاک فعال انتظامی برای طرح‌های فروش فوق العاده، فوری و پیش فروش مشمول قرعه‌کشی ملاک عمل قرار خواهد گرفت.

در صورت مشاهده ی هر گونه مغایرت در شرایط احراز متقاضی (شرایط عمومی و اختصاصی) در هر مرحله تا قبل از تحویل خودرو ثبت نام متقاضی کان لم یکن تلقی می شود و وجه مشتری حداکثر ظرف مدت ۲۰ روز به وی مسترد می‌ شود و هیچگونه مسئولیتی از بابت تحویل خودرو متوجه مجری طرح و خودروساز نخواهد بود.

طبق قواعد ثبت‌ نام، دارا بودن گواهینامه رانندگی خودرو الزامی است، امکان صلح در قراردادهای فروش وجود ندارد، صحت سنجی مندرجات سجلی و پستی بر اساس سامانه امتا است و ‌غیرفعال شدن گارانتی خودرو پس از ۵ ماه و ۱۰۰۰ کیلومتر از تاریخ تحویل در صورت عدم مراجعه برای سرویس اولیه، اعمال می‌ شود.

 

بیشتر بخوانید:

چطور در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو ثبت‌نام کنیم؟ شرایط ثبت نام چیست؟

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود