سرانجام زن جوانی که با دندان‌های شفاف به دنیا آمده بود

سرانجام زن جوانی که با دندان‌های شفاف به دنیا آمده بود

میهالی، یک جوان ۱۹ ساله از اوکلاهاماست. او در بدو تولد با دندان هایی شفاف به دنیا آمد. وضعیت او تا حدی به دلیل بیماری استخوانی به نام استئوژنز بی پرفکتا بود که استخوان ها و دندان‌های او را به‌طور باورنکردنی ضعیف می کرد.چه بیماری باعث به دنیا آمدن با دندان هایی شفاف می شود؟میهالی گفت: «از همان لحظه که شروع به درآوردن دندان‌ کردم، بسیار شکننده و تقریباً کاملاً شفاف بودند.» او که به عنوان دستیار خرده فروشی کار می کند، امیدوار بود که دندان های شفافش قوی تر شوند، در عوض، آنها با گذشت زمان ضعیف شدند و او حتی برای غذا خوردن هم دچار مشکل می شد. او به دلیل لبخند غیرمعمولش که اعتماد به نفسش را به شدت تحت تأثیر قرار می داد، دائماً مورد تمسخر قرار می گرفت.چه بیماری باعث به دنیا آمدن با دندان هایی شفاف می شود؟این نوجوان توضیح داد: «اگر لبخند می زدم، چهره‌ مردم تغییر می کرد، گاهی اوقات سعی می‌کردند ظاهر را حفظ کنند، اما با بزرگ‌تر شدنم این موضوع بیشتر به چشمم می‌آمد.»چه بیماری باعث به دنیا آمدن با دندان هایی شفاف می شود؟علیرغم تلاش او برای دوست داشتن دندان های طبیعی خود، زندگی روزمره میهالی به شدت تحت تاثیر این وضعیت قرار گرفت و همه چیز را سخت تر کرد: «به دلیل این مشکل، از خندیدن و حتی غذا خوردن دست کشیدم.»

زمانی که میهالی به سن ۱۳ سالگی رسید، استفاده از پروتز مصنوعی به او پیشنهاد شد، اما جدای از هزینه های سنگین جراحی، پنج سال طول کشید تا متخصصی پیدا شود تا به پرونده پیچیده او رسیدگی کند.چه بیماری باعث به دنیا آمدن با دندان هایی شفاف می شود؟او گفت: «به دلیل ابتلا به بیماری استخوان شکننده، که به نام استئوژنز بی پرفکتا شناخته می‌شود، پزشکان از احتمال شکستن فکم می‌ترسیدند. من ۱۱۷ استخوان شکسته، ۳۶ عمل جراحی و چندین جاگذاری و تعویض میله‌ در استخوان درشت نی و استخوان ران داشته‌ام. تعویض پیچ در زانوها و مچ پا، عمل های کوچک به دلیل شکستگی کمرم و چندین پیوند استخوان داشتم.»چه بیماری باعث به دنیا آمدن با دندان هایی شفاف می شود؟

چه بیماری باعث به دنیا آمدن با دندان هایی شفاف می شود؟میهالی سرانجام دسامبر گذشته، جراحی ترمیمی دندانش را انجام داد. او گفت: «بعد از عمل جراحی وقتی بیدار شدم، فقط می خندیدم و گریه می کردم. خیلی شوکه شده بودم که در نهایت این اتفاق افتاده است. مثل یک رویا بود که به حقیقت پیوسته بود.»

بیشتر بخوانید:

پسر شیشه‌ای؛ پسر ۱۲ ساله‌ هندی که استخوانش با کوچکترین تماسی می شکند

زنی که به خاطر یک بیماری نادر نمی‌ تواند لبخند بزند مدل می شود

منبع: mirror
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود