۱۰ اشتباه رایج که روزانه انجام می دهیم و نیاز به اصلاح دارند

۱۰ اشتباه رایج که روزانه انجام می دهیم و نیاز به اصلاح دارند

برخی کارها را ما تقریبا هر روز بدون فکر انجام می دهیم، چون در این مرحله به عادت تبدیل شده اند. ممکن است برخی از کارهای روتین که هر روز انجام می دهیم، عادت های غلطی باشند که به آنها آگاه نیستیم. در اینجا برخی از عادت‌هایی را که نیاز به اصلاح دارند، همراه با نحوه ایجاد تغییرات برای بهبود زندگی روزمره فهرست کرده ایم:

۱. گذاشتن دستمال توالت دور نشیمن توالت فرنگی

چه عادت های غلطی را هر روز تکرار می کنیم؟دستمال توالت در واقع به مبارزه با میکروب های موجود در توالت کمکی نمی کند. رطوبت را جذب می کند و این باعث می شود مکان خوبی برای تکثیر میکروب ها باشد. از سوی دیگر، پوست انسان بهتر از دستمال توالت می تواند با میکروب ها مبارزه کند. فقط مطمئن شوید که صندلی خشک است و هیچ زخم بازی روی بدن خود ندارید. اگر هنوز مطمئن نیستید، ابتدا صندلی را ضدعفونی کنید یا در حالت چمباتمه کار خود را انجام دهید.

۲. اضافه کردن مواد شوینده بیشتر به ماشین لباسشویی برای تمیزتر شدن لباس ها

چه عادت های غلطی را هر روز تکرار می کنیم؟استفاده بیش از حد از مواد شوینده برای شستن لباس‌ها از آن عادت های غلطی است که می‌تواند مانع شستشوی درست آنها شود. حجم کف تولید شده توسط مواد شوینده می تواند روکشی برای کثیفی ایجاد کند. برای نتایج ایده آل، بهتر است حجم توصیه شده موجود در بطری مواد شوینده را بخوانید.

۳. فشار دادن دکمه سیفون توالت فرنگی بدون بستن درب آب

چه عادت های غلطی را هر روز تکرار می کنیم؟قبل از شستشو، مطمئن شوید که درب توالت فرنگی بسته است. انجام این کار از پاشیدن آب توالت به مناطق اطراف جلوگیری می کند.

۴. تمیز نکردن اسکاچ و اسفنج ظرفشویی

چه عادت های غلطی را هر روز تکرار می کنیم؟شستن مرتب اسفنج ها، راه مطمئنی برای جلوگیری از پخش باکتری ها روی ظروف آشپزخانه است. برای انجام این کار، آنها را به مدت ۵ دقیقه در آب جوش بگذارید. همچنین می توانید قبل از شستن ظرف، اسفنج را در آب خیس کنید و به مدت یک دقیقه در مایکروویو بگذارید.

۵. گذاشتن مواد غذایی بدون شستشو و سازماندهی نشده در یخچال

چه عادت های غلطی را هر روز تکرار می کنیم؟قبل از قرار دادن بسته های مواد غذایی، از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کنید. گوشت ها باید از سایر گروه های غذایی جدا شوند تا میکروب ها پخش نشوند.

۶. لمس کردن مکرر صورت در طول روز 

چه عادت های غلطی را هر روز تکرار می کنیم؟توصیه می شود از دست زدن به صورت به خصوص چشم و بینی خودداری کنید. اگر زمانی احساس کردید که به این کار نیاز دارید، ابتدا دست های خود را با آب و صابون بشویید.

۷. به شارژ زدن گوشی از شب تا صبح

چه عادت های غلطی را هر روز تکرار می کنیم؟به گفته کارشناسان، شارژ طولانی مدت گوشی از آن عادت های غلطی است که باعث می شود باتری آن، سریعتر فرسوده شود. ظرفیت باتری ایده آل برای گوشی بین ۳۰ تا ۵۰ درصد است. اگر هنوز نگران هستید که تلفنتان خاموش شود، همیشه می توانید از یک شارژر قابل حمل برای شارژ نگه داشتن آن در طول روز استفاده کنید.
۸. بدون دانستن حجم مورد نیاز اسپاگتی درست کردن

چه عادت های غلطی را هر روز تکرار می کنیم؟آیا تا به حال از خود پرسیده اید که چرا یک سوراخ بزرگ در ملاقه مخصوص اسپاگتی وجود دارد؟ حجم اسپاگتی خشکی که از این سوراخ رد می شود، مقدار مناسب اسپاگتی برای یک نفر است.

۹. مسواک زدن خیلی کم یا چند بار در روز

چه عادت های غلطی را هر روز تکرار می کنیم؟مسواک زدن بیش از حد دندان ها در روز و یا مسواک زدن به مدت کمتر از ۲ دقیقه می تواند احتمال آسیب را افزایش دهد. حفظ روال مسواک زدن مداوم دو بار در روز به مدت ۲ تا ۴ دقیقه بسیار مهم است. همچنین توصیه می شود از خمیر دندان های ساینده یا مسواک هایی که دارای فرچه سفت هستند خودداری کنید.

۱۰. قرار دادن محصولات لبنی در قفسه های درب یخچال

چه عادت های غلطی را هر روز تکرار می کنیم؟در حالی که به نظر می رسد درب یخچال قفسه ایده آلی برای نگهداری شیر و تخم مرغ است، اما در واقع بهترین مکان برای آن نیست. قفسه های درب یخچال به دلیل نوسانات دما هر زمان که یخچال را باز و بسته می کنید گرمتر می شوند. این بدان معناست که هنگام نگهداری مواد غذایی مستعد فساد، مانند تخم مرغ، آنها را باید در قفسه پایینی و به سمت پشت جایی که سردتر است قرار دهید.

بیشتر بخوانید:

۱۰ اشتباه رایج که در مراقبت از موهایمان مرتکب می شویم

۱۰ اشتباه رایج در شارژ کردن تلفن همراه که اغلب ما مرتکب می شویم

منبع: bright side
مطالب مرتبط
دیجیاتو
۲ نظر

ورود