مارگارت دوم؛ همه چیز درباره جدیدترین رکورددار سلطنت در جهان پس از مرگ الیزابت دوم

مارگارت دوم؛ همه چیز درباره جدیدترین رکورددار سلطنت در جهان پس از مرگ الیزابت دوم

پس از مرگ ملکه الیزابت دوم، ملکه محبوب دانمارک مارگارت دوم، طولانی‌ترین دوران سلطنت در اروپا را دارد. او همیشه به دلیل متحد کردن و مدرن کردن سلطنت دانمارک در طول ۵۰ سال سلطنتش مورد تحسین قرار گرفته است.

ملکه مارگارت دوم کیست؟این زن ۸۲ ساله هنرمند که البته مدام سیگار می کشد، در ژانویه ۱۹۷۲ در سن ۳۱ سالگی با مرگ پدرش فردریک نهم به سلطنت رسید و اولین زنی بود که منصب پادشاهی را در دانمارک به دست می آورد.

ملکه مارگارت دوم کیست؟در زمان منصوب شدن او، تنها ۴۵ درصد دانمارکی‌ها طرفدار سلطنت بودند و بیشتر معتقد بودند که این سلطنت در یک دموکراسی مدرن جایی ندارد. با این حال، مارگارت در طول سلطنت خود توانست از رسوایی دور بماند و ساختار سلطنت را مدرن کند. برای مثال به دو پسرش اجازه داد تا با افراد عادی ازدواج کنند.ملکه مارگارت دوم کیست؟امروزه، پادشاهی دانمارک یکی از محبوب‌ترین پادشاهی‌ها در جهان است که از حمایت بیش از ۸۰ درصد دانمارکی‌ها برخوردار است.ملکه مارگارت دوم کیست؟او با ۵۰ سال و ۷ ماه سلطنت، پس از مرگ ملکه الیزابت دوم، اکنون طولانی‌ترین دوران سلطنت در اروپا را دارد. قرار بود آخر هفته جشن باشکوه جوبیلی طلایی ملکه مارگارت برگزار شود، اما به احترام درگذشت ملکه انگلستان قرار است مراسم ساده تری جایگزین شود.جوبیلی ها نقطه عطف مهمی در سلطنت یک پادشاه هستند و زندگی و خدمات آنها را جشن می گیرند. نامگذاری این جشن ها از سنت های سالگرد ازدواج پیروی می کند: ۲۵ سال جشن نقره ای، ۵۰ سال طلایی، ۶۰ سال جشن الماس و ۷۰ سال جشن پلاتین نامیده می شود.ملکه مارگارت دوم کیست؟مارگارت در ۱۶ آوریل ۱۹۴۰ در کپنهاگ متولد شد، زمانی که قانون جانشینی دانمارک، زنان را از به ارث بردن تاج و تخت منع می کرد. او با بی طرف ماندن همیشه موضعی مشابه با ملکه الیزابت دوم اتخاذ کرده است.

ملکه مارگارت دوم کیست؟او توانسته است ملکه ای باشد که ملت دانمارک را در زمان تغییرات بزرگ و جهانی شدن، ظهور دولت چندفرهنگی، بحران های اقتصادی در دهه های ۱۹۷۰، ۱۹۸۰ و دوباره در سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۵ و همه گیری کرونا، متحد کند.ملکه مارگارت دوم کیست؟او که در سال ۲۰۱۸ بیوه شده است، بارها تاکید کرده است که هرگز از وظایف خود کناره گیری نخواهد کرد. او می‌گوید: «تا زمانی که سقوط کنم، روی تخت می‌مانم». دانمارک سنت کناره گیری ندارد و با توجه به سلامت او، این سوال هرگز به طور جدی مطرح نشده است. پسر ۵۴ ساله او فردریک، در صف بعدی جانشینی ملکه مارگارت قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

۱۰ باری که ملکه انگلیس پروتکل سلطنتی را زیر پا گذاشت

ترتیب جانشینی سلطنت در خاندان سلطنتی بریتانیا چگونه است؟

منبع: yahoo
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود