نامه دست نویس ملکه در جعبه شیشه‌ ای که تا سال ۲۰۸۵ نمی‌‌ توان آن را خواند

نامه دست نویس ملکه در جعبه شیشه‌ ای که تا سال ۲۰۸۵ نمی‌‌ توان آن را خواند

ملکه الیزابت در سال ۱۹۸۶ در اقدامی عجیب نامه‌ای خطاب به شهردار سیدنی نوشت و آن را مهر و موم کرد؛ نامه ای که تا سال ۲۰۸۵ قرار نیست باز شود.

ملکه راز عجیب و جالبی در سیدنی به جا گذاشته است: نامه‌ای که شخصا توسط خودش نوشته شده و تا ۶۳ سال دیگر قابل باز شدن نیست. این یادداشت دست نویس که بیش از ۳۰ سال پیش توسط ملکه الیزابت دوم نوشته شده خطاب به شهردار و مردم سیدنی است. این نامه در ساختمان ملکه ویکتوریای شهر قرار دارد و محتوای آن تاکنون فاش نشده است.

نامه ملکه الیزابت به مردم استرالیا که قرار نیست تا ۶۳ سال دیگر باز شود

ملکه این یادداشت تاریخی را پس از بازسازی بازار سابق در نوامبر ۱۹۸۶ نوشت، به این معنی که بسیاری از بازدیدکنندگان ساختمان هرگز از محتوای آن آگاه نخواهند شد. در واقع محتویات این نامه که خطاب به «شهردار شایسته و محترم سیدنی، استرالیا» نوشته شده در تمام این سال‌ها کاملا محرمانه نگه داشته شده و حتی کارکنان او نمی‌دانند چه چیزی در آن نهفته است.

دستورالعمل این یادداشت می‌گوید: «باسلام. در یک روز مناسب از نظر خودتان در سال ۲۰۸۵ پس از میلاد لطفا این پاکت را باز کنید و پیامم را به شهروندان سیدنی برسانید.»

ساختمان QVB که حالا یک مرکز خرید است، در سال ۱۸۹۸ بازگشایی شد و به افتخار شصتمین ساگرد ملکه ویکتوریا که در آن زمان ملکه بریتانیا بود به نام او نامگذاری شد.

نامه ملکه الیزابت به مردم استرالیا که قرار نیست تا ۶۳ سال دیگر باز شود

در حال حاضر پادشاه بریتانیا همچنان رئیس دولت استرالیاست و شاه چارلز سوم پس از مرگ مادرش این مقام را به ارث می‌برد. در یک همه پرسی که در سال ۱۹۹۹ انجام شد، استرالیایی ها به ابقای ملکه رای دادند و ملکه در طول ۷۰ سال سلطنت خود ۱۶ بار از این کشور بازدید کرد. شاه چارلز سوم به عنوان یک پادشاه مشروطه درگیر امور روزمره دولت استرالیا نخواهد بود بلکه نقشی تشریفاتی و نمادین دارد.

نامه ملکه الیزابت به مردم استرالیا که قرار نیست تا ۶۳ سال دیگر باز شود

هیچ زمان رسمی سوگواری برای مرگ ملکه در این کشور وجود ندارد اما بادبان‌های تالار اپرای سیدنی با تصویر او برای بزرگداشتش روشن شدند. پیش‌تر لوئیز هرون، مدیر اجرایی این تاسیسات با اشاره به اینکه ملکه در سال ۱۹۷۳ و زمان افتتاح خانه اپرا حضور داشت گفت بادبان ها روزهای جمعه و شنبه برای ارج نهادن به «الگوی قدرت و ثبات» روشن می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

نگاهی به کلکسیون جواهرات نفیس ملکه؛ محبوب ترین تکه جواهر ملکه الیزابت چه بود؟

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • امیر سالاری شهریور ۲۱, ۱۴۰۱

    مرگ بر ضد مسلمان و ضد شیعه انگلیسی مرگ بر انگلیس و امریکا

    • خسرو شهریور ۲۲, ۱۴۰۱

      مرگ بر همه؛ ما خوبیم 🙂