تصاویر دیده نشده از ملکه الیزابت؛ از رانندگی تک نفره تا تماشای بازی فوتبال در استادیوم

تصاویر دیده نشده از ملکه الیزابت؛ از رانندگی تک نفره تا تماشای بازی فوتبال در استادیوم

پس از مرگ ملکه الیزابت دوم در روز پنج شنبه، نشنال جیوگرافیک (National Geographic)، مجموعه جالب توجهی از عکس های کمتر دیده شده‌ای از آرشیو خود منتشر کرده که او را در طول زندگی خارق العاده‌اش به تصویر می‌کشد.

این عکس ها با ثبت مناسبت‌های مهم و تاثیرگذار دوران سلطنت ۷۰ ساله ملکه، مجموعه ای نادر از لحظات روزمره، مراسم سلطنتی و بازدیدهای دولتی او را به تصویر می‌کشند. در حالی که بریتانیا در حال سپری کردن دوران سوگواری خود است و جهان به میراث ملکه چشم دوخته، این تصاویر National Geographic، نشریه رسمی انجمن جغرافیای ملی، چیزی را نشان می‌دهد که چارلز سوم به عنوان «یک عمر خدمت» توصیف کرد.

تصاویر نادر از زندگی شگفت انگیز ملکه الیزابت

رانندگی تک نفره بدون گواهینامه

در عکس اول شاهد هستیم که ملکه الیزابت در سال ۱۹۷۹ برای شرکت در مراسم روز یکشنبه کلیسا، در حال رانندگی به سمت قلعه وینزر (Windsor Castle) است. این در حالی است که او هرگز گواهینامه رانندگی نداشت. الیزابت به عنوان حاکم، تنها فرد در بریتانیا بود که قانونا می‌توانست بدون گواهینامه رانندگی یا پلاک ماشین، رانندگی کند. او در طول جنگ جهانی دوم به عنوان راننده و مکانیک آموزش دیده بود و آمبولانس‌ها، کامیون‌‌ها و سایر وسایل نقلیه سنگین را می‌راند.

تصاویر نادر از زندگی شگفت انگیز ملکه الیزابت

حضور در مراسم تشییع جنازه اولین نخست وزیر بریتانیا در دوران سلطنتش

دومین عکس ملکه الیزابت دوم را ایستاده در پایین پله‌های کلیسای جامع سنت پل (St. Paul’s Cathedral) در حالی نشان می‌دهد که تابوت وینستون چرچیل، نخست وزیر سابق بریتانیا را در مراسم خاکسپاری‌اش در سال ۱۹۶۵ می‌برند. زمانی که الیزابت در سال ۱۹۵۲ ملکه شد، چرچیل نخست وزیر وقت بود. او در طول دوران سلطنت خود، شاهد نخست وزیری ۱۵ نفر بود؛ ازجمله لیز تراس که تنها دو روز پیش از مرگش او را در این مقام منصوب کرد.

تصاویر نادر از زندگی شگفت انگیز ملکه الیزابت

تماشای پسر ارشد در ردای پادشاهی

تصویر بعدی ملکه الیزابت را در مراسم انتصاب پسر بزرگش، چارلز، به عنوان شاهزاده ولز در تاریخ اول ژانویه سال ۱۹۶۹ در گوینز ولز در حال نگاه کردن به او نشان می‌دهد. در طول این مراسم، ملکه، چارلز را با کمربند تشریفاتی، شمشیر، تاج، حلقه و ردای پادشاهی به سِمت شاهزادگی ولز منصوب کرد.

تصاویر نادر از زندگی شگفت انگیز ملکه الیزابت

حضور در استادیوم برای تماشای فوتبال آمریکایی

این تصویر ملکه الیزابت دوم را در تاریخ ۱۹ اکتبر سال ۱۹۵۷ در ورزشگاه برید در جریان بازی تیم های فوتبال مریلند و کارولینای شمالی نشان می‌دهد که از شخصیت های مختلف یادگاری دریافت می‌کند. ملکه در اولین سفر دولتی خود به آمریکا درخواست کرد تا به تماشای یک بازی فوتبال آمریکایی برود.

تصاویر نادر از زندگی شگفت انگیز ملکه الیزابت

با شاهزاده فیلیپ در طولانی ترین تور دوران سلطنت

در این عکس می‌بینیم که ملکه بریتانیا و همسرش، شاهزاده فیلیپ در دسامبر ۱۹۵۳ اندکی پسر از ملکه شدن او از یک قایق بادبانی چوبی در سووا در کشور فیجی در حال پیاده شدن هستند. آنها سه روز را در فیجی که در آن زمان مستعمره بریتانیا بود گذراندند. این سفر بخشی از یک تور شش ماهه در کشورهای مشترک المنافع بود که طولانی ترین تور سلطنتی او در طول هفت دهه سلطنت محسوب می‌شود.

تصاویر نادر از زندگی شگفت انگیز ملکه الیزابت

به همراه جانشینش در مراسم انتصاب شاهزاده ولز

تصویر بالا ملکه الیزابت دوم و شاهزاده چارلز را در حال دست تکان دادن برای جمعیت از بالکن قلعه کرناروون (Caernarfon Castle) در مراسم انتصاب به عنوان شاهزاده ولز نشان می‌دهد. این عنوان قرن‌ها در اختیار وارثان تاج و تخت بریتانیا بوده است و پس از مرگ ملکه، پادشاه چارلز سوم، شاهزاده ویلیام را شاهزاده جدید ولز نامید.

بیشتر بخوانید:

ادعای عجیب روزنامه تایمز؛ ملکه انگلیس از نسل امام حسن (ع) است

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود