۵ عادتی که فکر می‌کنید خوب باشند اما برای سلامتی مضر هستند

۵ عادتی که فکر می‌کنید خوب باشند اما برای سلامتی مضر هستند

عادات روزمره ما مثل عادات غذا خوردن یا ورزش کردن، بیش از آنچه که تصور می کنیم بر رفتار ما تأثیر می گذارد. بنابراین، همیشه باید به این نکته توجه داشته باشیم که چه چیزی می خوریم و چه کاری انجام می دهیم.

در این مطلب روزیاتو، می‌خواهیم به شما اطلاع دهیم که عادت‌هایی که فکر می‌کردید خوب هستند ممکن است برای بدن شما چندان سالم هم نباشند یا حتی مضر باشند. با روزیاتو همراه باشید تا در مورد این عادت های اشتباه بیشتر بدانید.

عادات ما

  1. دوچرخه سواری

اگرچه دوچرخه سواری فواید زیادی برای سلامتی دارد، تحقیقات نشان می دهد که برای ساخت استخوان های قوی خیلی خوب نیست. در واقع، می تواند به آنها آسیب برساند.

هنگام دوچرخه سواری، شما در حالت نشسته هستید و این یک فعالیت بدنی نیست که وزن را تحمل کند. حتی با وجود اینکه احساس می‌کنید به شدت از پاهای خود استفاده می‌کنید، نیرویی که به پدال‌ها وارد می‌کنید به گونه‌ای انجام نمی‌شود که روی استخوان‌ها، مانند ستون فقرات شما تأثیر بگذارد. علاوه بر این، اگر سال های زیادی است که دوچرخه سواری می کنید، بیشتر مستعد شکستگی هستید.

عادات ما

  1. استفاده از دهانشویه

دهانشویه برای از بین بردن باکتری ها طراحی نشده است. در واقع، دهانشویه برخی مواد مورد نیاز برای ایجاد باکتری را نیز دارند. بیشتر دهانشویه ها حاوی موادی هستند که می توانند باعث خشکی دهان شوند و باکتری ها و میکروب ها را به دهان وارد کنند. که این باعث بوی بد دهان می شود. سعی کنید از “دهان شویه” ای استفاده کنید که حاوی هیچ یک از این مواد نباشد و به جای آن دارای منتول یا فلوراید باشد.

عادات ما

  1. خوردن لوبیا

لوبیا چیزی به نام فیتات دارد. این ماده اسیدی است که مانع تولید کلسیم می شود. برای اینکه استخوان هایمان سالم بماند، باید غذاهایی بخوریم که به جذب کلسیم در بدن کمک کنند. خوردن لوبیا برعکس عمل می کند، زیرا اجازه نمی دهد بدن ما آن را جذب کند و می تواند منجر به ضعیف شدن استخوان ها شود.

کمبود کلسیم باعث ضعیف شدن دندان ها نیز می شود. با این حال، ما نباید از خوردن لوبیا به طور کلی اجتناب کنیم زیرا مواد غذایی کاملا سالمی هستند. کافی است قبل از پختن آنها را چند ساعت در آب خیس کنید.

عادات ما

  1. خوردن اسفناج

اسفناج در واقع دارای کلسیم است، اما ماده ای به نام اگزالات نیز دارد که می تواند تولید کلسیم را مختل کند. شما نباید خوردن اسفناج را متوقف کنید، بلکه باید آن را با سایر غذاهای حاوی کلسیم ترکیب کنید. به عنوان مثال، می توانید پنیر و اسفناج را با هم مخلوط کنید تا این ماده معدنی مهم که مورد نیاز بدن است را به دست آورید.

  1. پوشیدن لباس های تنگ

البته، پوشیدن لباس های مد روز و پیروی از مدها خوب است اما همیشه هم سالم نیست. به عنوان مثال، پوشیدن شلوار جین تنگ می تواند منجر به عفونت قارچی در زنان شود، به خصوص اگر زیاد عرق می کنید. شما باید لباس هایی بپوشید که خون در سراسر بدن شما جریان داشته باشد.

شما کدام یک از این عادات را سالم می دانید؟ با خواندن این مطلب، کدام یکی از عادت های خود را تغییر می دهید؟

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخوانید:

حقایقی در مورد چربی های غذایی خوب و مفید که باید بدانید

عادت های بدی که برایمان مفید هستند؛ از جویدن ناخن تا بازی کردن با موها

خطرات نوشیدن مایعات حاوی یخ و عادت جویدن یخ در فصل گرم تابستان

عادت های به ظاهر خوبی که بیشتر مضرند تا مفید

سلبریتی های هالیوودی که عادت های غذایی عجیب و غریبی دارند

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود