سریال جیران رفع توقیف شد؛ قسمت های جدید کی پخش خواهند شد؟

سریال جیران رفع توقیف شد؛ قسمت های جدید کی پخش خواهند شد؟

در حالی که نزدیک به دو ماه پیش پخش سریال جیران متوقف و سپس به طور کلی از فیلیمو حذف شد، رسانه ها از رفع توقیف این سریال ایرانی بسیار محبوب خبر می دهند. بدین ترتیب، بنابر دستور بازپرس محترم شعبه ۹ دادسرای فرهنگ و رسانه، دستور رفع توقیف سریال «جیران» صادر شد. طبق اعلام روابط عمومی فیلیمو، حدود دو ماه پیش، به دلیل اختلاف کارگردان و تهیه کننده سریال جیران با کارگردان و تهیه کننده سریال آهوی من مارال، پخش این سریال موقتاً متوقف شده بود.

سریال جیران رفع توقیف شد؛ تاریخ انتشار قسمت های 24 و 25 سریال جیران

با رفع توقیف سریال جیران ، مخاطبان سریال حسن فتحی می ‌توانند پس از ۵۶ روز توقیف، قسمت ۲۴ و ۲۵ این سریال را جمعه‌ ۲۵ شهریور به صورت اختصاصی از فیلیمو تماشا کنند. در رأی دادگاه که توسط شکوری مقدم، مدیرعامل شرکت فناوران ایده پرداز صبا منتشر شده، آمده است:

سریال جیران رفع توقیف شد؛ تاریخ انتشار قسمت های 24 و 25 سریال جیران

با توجه به نظریه کارشناسان هیات سه نفره کارشناسی مبنی بر اینکه با بررسی طرح آهوی من مارال و سریال جیران، نظر به تفاوت های ساختاری و مفهومی و مضمونی دو اثر، شخصیت پردازی و شناسنامه منحصربه فرد کاراکترها و ساختار دراماتیک متفاوت هر کدام از این آثار (سه ضلعی جیران و پنج ضلعی آهوی من مارال که در جیران به صورت داستانی فرعی و در آهوی من مارال به صورت پیرنگ اصلی طراحی شده است) باید گفت شیوه ارائه و شکل بیان ایده ی رقابت عشقی در دو اثر متفاوت است و بررسی های فنی، شکلی، محتوایی و مضمونی صورت گرفته توسط این هیات کارشناسی بیانگر آن است که حقوق مالکیت ادبی و هنری متعلق به شکات پرونده مورد بهره برداری قرار نگرفته است» و همچنین نظریه هیات پنج نفره کارشناسی چنین بیان داشتند که «سریال جیران برگرفته از طرح آهوی من مارال نیست». حال بدینوسیله و بنابر مرابت یاد شده لغو دستور فوق اعلام و مقتضی است جهت رعایت حقوق کاربران، ظرف یوم جاری اقدام و مرابت به این بازپرسی گزارش شود.

بیشتر بخوانید:

چرا سریال «جیران» متوقف و سپس به طور کلی از فیلیمو حذف شد؟

سکانس جنجالی عادت ماهانه در سریال جیران + ویدئو

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود