ماجرای شهادت علی سراوانی چیست؟

ماجرای شهادت علی سراوانی چیست؟

رئیس کل دادگستری استان گلستان از دستگیری قاتل شهید علی سراوانی خبر داده است، مأمور نیروی انتظامی گلستان که روز جمعه ۲۵ شهریور ماه حین انجام وظیفه به شهادت رسید.

شهید علی سراوانی کیست؟

ستوان دوم علی سراوانی، مأمور فراجا در گلستان، شامگاه جمعه ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ در درگیری با اشرار مسلح در یکی از روستاهای شهرستان رامیان به شهادت رسید.

در پی اعلام مرکز فوریت‌ های پلیسی مبنی بر تیراندازی تعدادی از افراد در یکی از روستاهای شهرستان رامیان، مأموران انتظامی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند. این درگیری میان دو طایفه که در گذشته هم با هم اختلافاتی داشتند رخ داده بود. ستوان علی سراوانی که به همراه دو مأمور دیگر برای دستگیری ضاربان و حفظ نظم و امنیت در محل حضور یافته بود، مورد اصابت گلوله ی یکی از اشرار قرار گرفت و به دلیل شدت جراحات به شهادت رسید. فرد ضارب از پشت بام یک ساختمان نیمه‌ کاره با سلاح شکاری به سمت این مأمور انتظامی به صورت مستقیم شلیک کرده بود.

شهید سراوانی که نزدیک به ۹ سال از عمر خود را در راه خدمت به مردم سپری کرد، متولد ۱۳۷۲ بود و کمتر از ۲ سال از آغاز زندگی مشترک او می گذشت. از وی یک فرزند دختر سه ماهه به یادگار مانده است.

پیکر شهید علی سراوانی صبح روز یکشنبه ۲۷ شهریور، در میدان شهرداری رامیان با حضور مسئولان شهرستانی و استانی و مردم رامیان تشییع شد و پس از انجام تشریفات نظامی در علی آبادکتول برای تدفین و خاکسپاری به آستان مقدس امامزاده هارون این شهرستان منتقل شد.

در حاشیه ی مراسم تشییع شهید علی سراوانی، فرمانده انتظامی گلستان، سردار محمد سعید فاضل دادگر، با بیان اینکه شهید سراوانی شهید اربعین حسینی است و برای تأمین امنیت به درجه شهادت نائل آمد، اظهار کرد: «اشد مجازات در انتظار عاملان شهادت شهید سروانی است.»

در این مراسم همچنین فاطمه آذرسا همسر شهید علی سراوانی در گفتگو با خبرگزاری ایرنا همسر خود را شهید اربعین دانست و گفت: «یک سال و هفت ماه از ازدواج‌مان می‌گذرد و دخترمان سه ماهه است که همسرم در راه دفاع از آرامش و امنیت آسمانی شد.»

وی ابراز امیدواری کرد تنها یادگار این شهید را همانگونه که پدرش دوست داشت کودکی با ایمان و صالح تربیت کند.

همسر شهید گفت: «ساعت سه بعدازظهر جمعه با شهید سراوانی به صورت تصویری صحبت کردم و وی قول داد تا فردا صبح صبحانه را در کنارم هم باشیم اما به وعده‌اش عمل نکرد.»

وی بیان کرد: «هر شب با همسرم تلفنی صحبت می‌کردم اما پنجشنبه شب وقتی وی تماس نگرفت نگران شدم تا اینکه خبر مجروحیت‌اش را بهم دادند اما وقتی به بیمارستان رسیدم دیدم که شهید شده است.»

همسر شهید بیان کرد: «علی دخترش را خیلی دوست داشت و هر روز که به خانه می‌آمد می‌گفت “دوست دارم زهرا زودتر بزرگ شود تا “بابا” را از زبانش بشنوم و او را به گرمی در آغوش بگیرم.»

عصر روز یکشنبه، رئیس کل دادگستری استان گلستان از دستگیری قاتل شهید علی سراوانی خبر داد.

حیدر آسیابی با اشاره به اینکه رسیدگی ویژه و خارج از نوبت پرونده شهادت مامور نیروی انتظامی گلستان در دستور کار قرار گرفته، اظهار کرد: «متهم به قتل دستگیر شده و تحقیقات پرونده در دادگاه بخش خان ببین و با نظارت دادستان شهرستان رامیان در حال تکمیل است.»

آسیابی با بیان اینکه در کوتاه ترین زمان ممکن به پرونده رسیدگی و اتخاذ تصمیم خواهد شد، ادامه داد: «در برخورد با کسانی که نظم و امنیت مردم را مختل می کنند و در برابر قانون گردن کشی می کنند، ذره ای اغماض نمی کنیم.»

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • ج شهریور ۳۰, ۱۴۰۱

    خدا رحمتشون کنه 🌸