۱۴ چیز منحصر به فردی که تنها در ژاپن وجود دارد

۱۴ چیز منحصر به فردی که تنها در ژاپن وجود دارد

ژاپن با تاریخ و آداب و رسوم منحصر به فرد و نبوغ مردمانش همیشه خارجی ها را شیفته ی خود ساخته است. بنابراین تعجبی ندارد که این کشور جزیره ای حالا یکی از محبوب ترین نقاط دنیا برای سفر است. جدا از آثار تاریخی زیبا، شگفتی های طبیعی و غذاهای حیرت انگیز ژاپن، مسائل روزمره ی آن هم گردشگران را مجذوب خود می سازد.

در ادامه از چیزهای غیر معمولی خواهیم گفت که مختص کشور ژاپن هستند.

۱- اگر وسایل شخصی تان را گم کردید نگران نشوید

در ژاپن صداقت و مهربانی از جایگاه بالایی برخوردار است و این کشور یکی از ثمربخش ترین سیستم های یافتن اشیاء گمشده را در دنیا دارد. ژاپنی ها به کودکان خود از سن کم یاد می دهند اشیاء گمشده را به کوبان (Kōban)، افسر پلیس محله تحویل دهند، حتی اگر شئ گمشده کوچک یا به ظاهر بی اهمیت باشد. بنابراین تعجبی ندارد که توکیو یکی از بزرگ ترین مراکز نگهداری اشیاء گمشده را در دنیا دارد.

برای اثبات هر چه بیشتر این موضوع، محققان در پژوهشی به مقایسه ی نرخ بازگشت تلفن های همراه و کیف پول های گمشده در توکیو و نیویورک پرداختند. تنها ۶ درصد از مردم نیویورک اشیاء گمشده را تحویل داده بودند، در حالی که این میزان در مورد مردم توکیو، ۸۸ درصد بود.

۲- ژاپن بهشت گربه دوست ها است

در ژاپن حتی گربه ها هم شاغل اند. این حیوانات از چنان محبوبیتی برخوردارند که حتی کافه هایی مخصوص به آن ها وجود دارد. در آنجا می توانید حین صرف نوشیدنی تان با این موجودات پشمالو معاشرت کنید. این کافه ها در دهه های اخیر محبوبیت زیادی در شهرهای بزرگ ژاپن پیدا کرده اند. داشتن حیوان خانگی در ژاپن می تواند یک چالش باشد، بیشتر به دلیل کوچکی آپارتمان ها و طولانی بودن ساعات کاری ژاپنی ها. در عوض، مردم می توانند به جایی مانند یک کافه گربه بروند و در آنجا اوقات آرامش بخشی در  جوار این حیوانات دوست داشتنی داشته باشند.

۳- بعضی ها سگ خانگی خود را در کاالسکه می گذارند

در حالی که هنوز بسیاری از مردم دنیا تحمل کسانی را ندارند که حیوان خانگی شان را بچه ی خود می دانند، از قرار معلوم ژاپنی ها نگاه راحت تری به این موضوع دارند. در ژاپن زیاد پیش می آید که کسانی را ببینید که لباس به تن حیوان خانگی خود کرده یا آن را در کالسکه ی نوزاد گذاشته اند، بدون اینکه کسی از دیدن شان متعجب شود. تنها ممکن است لبخندی بزنند یا جلویتان را بگیرند تا به شما بگویند که حیوان خانگی تان بامزه است.

۴- خدمات مشتریان بی کم و کاست است

رضایت مشتری در ژاپن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، تا حدی که حتی پرتوقع ترین مشتری ها هم ناراضی نخواهند بود. مثلاً بعید نیست به قله کوه فوجی هم پیتزا ارسال کنند.

۵- می توانید به جای امضا، یک مهر شخصی داشته باشید

بسیاری از مردم در ژاپن به جای امضای دستی، از یک مهر شخصی استفاده می کنند. روی این مهر یک نماد حک شده که همچون امضا، مختص و ویژه ی آن فرد است. این مهرها ۲ نوع هستند: اینکان (Inkan) و هانکو (Hanko). از اولی برای اسناد رسمی تر و مهم تر استفاده می شود و دومی غیررسمی تر است.

۶- در بعضی رستوران ها سوشی را روی نوار نقاله سرو می کنند

رستوران های نوار نقاله ای یا کایتن سوشی (Kaiten sushi) از محبوب ترین رستوران ها در ژاپن هستند. در این رستوران ها سوشی از طریق یک اپلیکیشن تعاملی سفارش داده و بر روی یک نوار نقاله سرو می شود. علاوه بر جالب بودن فرآیند سفارش غذا، خود سوشی هم معمولاً بسیار خوشمزه و مقرون به صرفه تر از رستوران های سنتی سوشی است.

۷- وسایل نقلیه عمومی از جهات مختلفی ویژه هستند

وسایل نقلیه عمومی در ژاپن بسیار سر وقت هستند، مگر اینکه حادثه طبیعی ای در کشور رخ داده باشد. قطارها و اتوبوس ها به طور متوسط تنها ۱۸ ثانیه تأخیر دارند. علاوه بر آن، در بعضی قطارهای سریع السیر ممتاز، مسافران حتی می توانند از حمام پا استفاده کنند.

۸- شیرینی ها و دسرهای فرازمینی

ژاپن درس بزرگی به دنیا درباره ی ساخت خوراکی های تحسین برانگیز داده است. دسر ایده آل در ژاپن دسری است که خوشمزه و سالم باشد و حتماً ظاهری خیره کننده داشته باشد، مثل واگاشی (Wagashi) دسر سنتی معروف ژاپن. درست کردن واگاشی زمان و کار زیادی می برد. این دسر معمولاً از مواد گیاهی درست می شود و نام اشعار، مناظر طبیعی یا وقایع تاریخی را روی آن می گذارند.

۹- انواع خوراکی ها با طعم چای ماچا

برای چشیدن طعم یک شیرینی خوشمزه در ژاپن نیازی به صرف هزینه در شیرینی فروشی های گران قیمت این کشور نیست. در فروشگاه های معمولی ژاپن هم گزیده ای از شیرینی ها و خوراکی های مختلف وجود دارد که با دیدن شان دل تان می خواهد همه ی آن ها را بخرید و امتحان کنید. و اگر چای ژاپنی ماچا را دوست داشته باشید، می توانید خوراکی های زیادی با طعم آن پیدا کنید، از شیرینی و کیت کت و بستنی گرفته تا حتی نان مغزدار.

۱۰- حتی نان ها هم در ژاپن خاص اند

نان به شکل لاکپشت، گل و ماهی؟ نان با مغز پوره لوبیا؟ چرا که نه! ژاپنی ها می توانند از معمولی ترین چیزها یک اثر هنری خلاقانه بسازند. آن ها حتی یک ابرقهرمان نانی به نام آنپانمان (Anpanman) دارند که در زبان ژاپنی به معنای مرد نانی است. همه ی کودکان ژاپنی زمانی طرفدار این شخصیت کارتونی محبوب بوده اند.

۱۱- امنیت به قدری بالا است که کودکان خردسال می توانند آزادانه پرسه بزنند

ژاپن نرخ جرم بسیار پایینی دارد، به خصوص در مقایسه با دیگر کشورهای پیشرفته. در بسیاری از کشورهای غربی، پدر و مادرها باید دائماً نگران باشند و نمی توانند کودک شان را حتی برای لحظه ای از خود دور کنند. در ژاپن اما دیدن کودکان مدرسه ای یا حتی خردسالانی که آزادانه در شهر پرسه می زنند، امر غیر معمولی نیست. البته به خاطر بی مسئولیت بودن پدر و مادرهای ژاپنی نیست؛ آن ها صرفاً به جامعه اعتماد دارند و اطمینان بیشتری نسبت به امنیت عمومی دارند. به دلیل همین آزادی، کودکان در ژاپن از سن پایین مستقل بار می آیند و مسئولیت پذیر می شوند.

۱۲- حتی آهوها هم مؤدب اند

آهوها نماد نارا (Nara) پایتخت باستانی ژاپن هستند. گرچه آهوها را حیواناتی ترسو می دانند اما آهوهای نارا هیچ مشکلی با حضور در کنار آدم ها ندارند، به ویژه زمانی که پای خوراکی در میان باشد. این موجودات دوست داشتنی حتی بعد از گرفتن غذا مؤدبانه تعظیم می کنند.

۱۳- جشنواره های گل باشکوهی برگزار می شود

ژاپن به شکوفه های درخت های گیلاسش شهره است اما این همه ی ماجرا نیست. در سرتاسر این کشور پارک های گل حیرت انگیزی وجود دارد که در آنجا می توانید در طی سال از تماشای طبیعت لذت ببرید. به ویژه جشنواره های گل اقاقیا از محبوبیت زیادی در میان گردشگران و مردم محلی برخوردارند. درخت های باشکوه و چند ده ساله ی اقاقیا مناظری باشکوه و رنگ وارنگ پدید می آورند که گویی از دل انیمیشن های استودیو جیبلی بیرون آمده اند. در پاییز هم می توانید از رنگ های قرمز و نارنجی تند درختان در جنگل ها و پارک های سرتاسر ژاپن لذت ببرید. این حقیقت که ۶۷ درصد کشور ژاپن پوشیده از جنگل است، سفر به آن را برای طبیعت دوستان واجب می کند.

۱۴- هدیه دادن میوه به یکدیگر، امری معمول است

در سوپرمارکت های ژاپن حتماً با محصولات عجیب و غریب زیادی مواجه می شوید، اما بخش میوه ی فروشگاه ها می تواند به طور ویژه ای عجیب و غریب باشد. ژاپن، هندوانه ی مربع، پرتقال پنج ضلعی، توت فرنگی سفید و ملون ۲۰۰ دلاری دارد. علتش این است که میوه های خاص را اغلب هدیه می دهند، مثل یک جعبه شکلات گران قیمت در بسیاری از کشورهای دنیا.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۶۴ نظر

ورود

 • Mehr مهر ۳, ۱۴۰۱

  ولی خنگ ترینن ، و همه چیزی ک درست میکنن از رو کامپیوتر میبینن

  • خنگ تویی خنگ ماییم اینم وضع مملکتمونه مهر ۳, ۱۴۰۱

   عشق یعنی ژاپن

   • حسین مهر ۵, ۱۴۰۱

    تایه دورانی رابطه داشتیم باژاپن واردات داشتیم به نام ژاپن ع .الان اتا آشغالهای چین وبا التماس وارد میکنن.

  • بابکـــ مهر ۴, ۱۴۰۱

   باشه شما با همون پرایدت حال کن… فقط دنبال چرت و پرت هستین… ب جای اینکه یاد بگیریم و از خوبی ها لذت ببریم… ایراد بگیرید… و ادعا کنید.. اینم از ایرانی جماعت… باز اونها از کار میمیرند.. اینجا ک از گشنگی و اعتیاد و بدبختی و بیسوادی و جهل و خرفتی.. میمیرین.. تو خوبی بابا تو خوبی…

   • سینا حیدری مهر ۴, ۱۴۰۱

    البته که راجع به ژاپن حرف بدی زد ولی شما که میگید از خوبی ها لذت ببریم چرا مملکتو به لجن کشیدی؟؟؟؟؟؟ اگر باید از خوبی های دنیا لذت ببریم دیگه ایران و ژاپن نداره
    در ضمن در ایران سواد ۹۸ درصده کسی هم از گشنگی نمیمیره(با فقر تفاوت دارد) اعتیاد و بدبختی و…… همه جا هست فقط کم و زیاد داره

  • سینا حیدری مهر ۴, ۱۴۰۱

   اتفاقا مردم ژاپن بالاترین متوسط ضریب هوشی جهان رو بعد از تایوان دارن

  • suga مهر ۵, ۱۴۰۱

   شما اگه حنگ نبودین اول به فرهنگ رویوم کشور جون خودت صحبت میکردی نه که بیای درباره ی کشوری که حتا نمیشناسی زر میزنی! 🙄

  • آقا محسن برا چی برگشتی😁😁😁 مهر ۶, ۱۴۰۱

   🙏🙏

 • فرامرز مهر ۳, ۱۴۰۱

  ژاپن چقدر خوب است اما در ایران چندین گروه کومله مخفیانه وارد شدن آتیش می‌زنند.گلو وشارگ می برن.بقتل می‌رسانند و…

  • مراد مهر ۴, ۱۴۰۱

   این بار اسراییل و امریکا دخالت نکردند حالا دیگه شد کمله

 • ناشناس مهر ۳, ۱۴۰۱

  چرانمیگین مردمانش ازکارزیاد به افسردگی رسیدن وبعضیاشون حتیخودکشی میکنن
  تازه داشتن سگ ازنظراسلام حرامه

  • بهار مهر ۳, ۱۴۰۱

   دو کلمه از مادر عروس

  • نگار مهر ۴, ۱۴۰۱

   حرام امثال آدم خرافاتی مثل شماهاست

   • سینا حیدری مهر ۴, ۱۴۰۱

    در ژاپن همه مردم حتی مهاجران مجبورن صرف نظر از دین هفته ای یکبار به معابد شینتو (بودایی،مرده پرستی،و ترکیبی از بوشیدو)سر بزنن

    • اینطور نیست مهر ۹, ۱۴۰۱

     اینطوری نیست.
     من خودم یکی رو دنبال میکنم تو اینستا. امریکاییه ولی زنش ژاپنیه و اونجا زندگی میکنه.
     هر روز فیلم میزاره. اصلا اینطور نیست. همین الان تو اینترنت زدم ایا مردم ژاپن مجبورن هفته ایی یکبار برن معبد؟ نوشته اصلا اجبار دینی ندارن. یعنی مسلمون هستی میری مسجد. مسیحی هستی میری کلیسا. بعد تو اینترنت بزن tokyo mosque بزرگترین مسجد ژاپنه.
     نمیدونم اینا رو از کجا میخونین.

  • لاتتکالبزقرهکهوو مهر ۴, ۱۴۰۱

   دهنتو ببند

   • reza مهر ۵, ۱۴۰۱

    عقب افتاده سگ رو میگن نجس نمیگن حرام مگه میخوای بخوریش .البته خواستم بگم فقط یه عده زر مفت میزنن و هیچ سوادی ندارن رنه سگ خیلی تمیز تر و با شرف تر از ادمایه که با باورهای چرندشون دنیا رو به گند کشیدن

 • اانی مهر ۳, ۱۴۰۱

  بعد اینجا درگیر قطع اینترنت یم

  • محمد مهر ۴, ۱۴۰۱

   قطع اینترنت که مشکلیه که یه عده ادم کم عقل که آزادی رو تو بی حجابی و برده ی جنسی شدن میبینن راه انداختن

   • ۰. مهر ۴, ۱۴۰۱

    اینو باش تو میدونی بی حجابی چقدر سخته
    اول اینکه مردم این مشکلو به وجود نیووردن ج.ا.ا این مشکل رو به وجود اورده مگه ازادی ، تو بـ×ــرده جنسی شدنه خودت داری میگی برده ی جن=سی اگه زن بودی حالیت میشد ایکاش تو این خراب شده به دنیا نمیومدم هیچ میدونی زنا مجبورن توی جهنم تابستون باید چادر ببندن بد ینفر یزره لباس کوتاه میپوشه میگن بی حیاعه با وجود شماها ایران هیچ وقت درست نمیشه

    • سینا حیدری مهر ۴, ۱۴۰۱

     شما فرمودید مگر آزادی برده جنسی شدنه؟؟؟؟ نخیر وای شما داری تعریف انگلیسی و اروپایی و رومی(دشمنان ایران) از آزادی را در نظر میگیری

   • ۰. مهر ۴, ۱۴۰۱

    اینو باش تو میدونی بی حجابی چقدر سخته
    اول اینکه مردم این مشکلو به وجود نیووردن ج.ا.ا این مشکل رو به وجود اورده. مگه ازادی ، تو بـ×ــرده جنسی شدنه خودت داری میگی برده ی جن=سی اگه زن بودی حالیت میشد ایکاش تو این خراب شده به دنیا نمیومدم هیچ میدونی زنا مجبورن توی جهنم تابستون باید چادر ببندن بد ینفر یزره لباس کوتاه میپوشه میگن بی حیاعه با وجود شماها ایران هیچ وقت درست نمیشه

    • سینا حیدری مهر ۴, ۱۴۰۱

     اینو باش آیا در ایران واقعا زن ها مجبور به پوشیدن چادر هستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ حتی در متون قانون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خواهشمندم تو خیابون راه برید و فقط فجازی نباشید

   • 🤌🏻☹️ مهر ۴, ۱۴۰۱

    برو بچه جون نون و ماستت رو بخور اینجا زr ز r نکن من پسر هارو دیدم که پا تیشرت ازاد و شلوار کوتاه میرن مدرسه بعد من بخواطر اینکه یکممم استینم کوتاه بود از نمرم کم کردن بخواطر اینکه مملکت درست نمیشه بخواطر ادم های بی ش.. عوری مثل شما هاست

    • سینا حیدری مهر ۴, ۱۴۰۱

     عزیز ما که دهم مدرسه سمپاد هستیم این کارو نمیکنیم احتمالا منظورتان مهدکودک و پیش دبستانی بوده ((((((((((((در ضمن تو مدرسه دخترانه انصافا پوشش باید آزاد باشد)))))))))))

     • هق مهر ۵, ۱۴۰۱

      هق پوشش آزا.د ؟ من دم در کلاس مقنع.ه روی سرم نبود یکی از معاونا بود فک کنم اومد مقنعه امو انداخت رو سرم گفت مدرسه قا.نون داره درست لحنش مودب بود ولی بازم حتی تو مدرسه راحت نیستیم….

 • رضا مهر ۳, ۱۴۰۱

  همه ادیان برای رسیدن انسان به کمال اومدن.اونها به انسانیت با ردک و عقل ذاتی انسان رسیدن

  • بینام مهر ۴, ۱۴۰۱

   هیچ دینی برای رسیدن انسان به کمال نیامده. بلکه دین برای گرفتن پول و قدرت از یک مشت احمق و رساندنش به یک مشت سودجو آمده است.
   برای همین دوره دینداری و بیدینی تمام شده، به غیر از چند کشور با مردم در پیت مثل ایران

   • سینا حیدری مهر ۴, ۱۴۰۱

    جناب بینام ژاپن با همین دین شینتو(مرده و نیاکان پرستی) سامورایی به این مقام امروز رسید حتی تمام مردم و مهاجران ژاپن صرف نظر از دین باید هفتگی به معابد شینتو سر بزنن

    • بی نام مهر ۵, ۱۴۰۱

     اگه مرده پرستن پس چرا باید جنازه هاشونو بسوزونن مرده پرستی برای مثال قبر خوشگلی براش بزاری مقبره امام حسن تا امام صادق تو عراق فقط یک تیکه سنگه 💔😐😐

 • ضد مهر ۳, ۱۴۰۱

  چرا در مورد جنگل خودکشی ژاپن مطلب ننوشتین
  و هم چنین در مورد فوت جوانان ژاپنی بر اثر کارهای سخت و طاقت فرسا که حتی نه وزارت کشورشون نه بیمه و نه وزارن کارشون هم پاسخگوی این فوتی ها در اثر کار سخت در شرکتهای بزرگ نیستند

  • محسن مهر ۳, ۱۴۰۱

   آره بابا ایران خوبه.

   • ینفر مهر ۴, ۱۴۰۱

    خیلییییی 😂😂😂😂

   • سینا حیدری مهر ۴, ۱۴۰۱

    حالا درست یارو chertی گفت ولی دلیل نمیشه کشورمون رو به لجن بکشیم

  • قاسم مهر ۴, ۱۴۰۱

   همه چیز با محبت کامل میشه تنها به هم محبت کنیم، نه رفیق بازی و پارتی بازی تو زندگی

  • ایرانی مهر ۴, ۱۴۰۱

   اونا به ۳تا خودکشی در ماه میگن فاجعه.
   ولی اینجا دسته بالای ۱۰۰تا میشه مشکل و باید بیصدا برسی بشه.
   خدا به شما بهشت بده میگین این مو مال کیه!!!
   چقدر اینجا کثیفه.
   شما لیاقتتون همین کشور . که هر روز بدتر میشه و فقیر تر و بی ادبتر و نا امن تر و دزد تر و وو پر مدعا تر

   • سینا حیدری مهر ۴, ۱۴۰۱

    اگر ژاپنی‌های ۲۰۰ سال پیش مثل شما فکر میکردند ژاپن نمیشدند مستعمره پرتغال و هلند می‌شدند

   • suga مهر ۵, ۱۴۰۱

    گمشو؟!
    فرهنگ خودت که میای اینجا میگی مال اونا صد مرتبه از تو با ادب تره

   • Juleka مهر ۵, ۱۴۰۱

    حق

  • سینا حیدری مهر ۴, ۱۴۰۱

   اونجا کار متاثر از شرافت طرفه مثل ایران که دختری اگر بکارتش رو از دست بده خودکشی میکنه اونجا بابت کار اینجوره

  • علیرضا مهر ۴, ۱۴۰۱

   دین کمال عقل است و پذیرفتن دین اسلام در کشور ژاپن به آسانی صورت میگیرد ، زیرا این بنده های خدا وقتی خط به خط قرآن رو میخونن ، میفهمن که این دین گویا برای خودشان ساخته شده .

  • suga مهر ۵, ۱۴۰۱

   جناب ضد 😒 داری میبینی ایران به چه وعضی افتاده!
   داری میبینی به پسرا و دخترا و زن ها تجاوزمیکنن!
   میبینی آزار جنسی برا مردممون حال میده!
   میدونی به دختر و زن هاییی که تجاوز میشن چقدر براشون سخته حتا روی اینا خودکشی میکنن اگه به ناموست خواهرت تجاوز کنن میتونی بگی که حجابت رو رعایت نکردی خودت خواستی!
   پسلطفن زر نزن این کامنتو قشنگ فکرکن مردم ایران جونت که داری میگی به بدترین سکل تغییر کردهو میکنه! 😒

 • علی مهر ۳, ۱۴۰۱

  دقیقا مثل کشور خودمان
  کپی برداری کردن
  چی کشورهایی پیدا میشن

 • کیانا مهر ۴, ۱۴۰۱

  حالا انقد تو کامنتا بدی هاش نگین و الانم به جای پیام دادن تو این سایت های چرت و پرت برین سعی کنید به اینترنت وصل شید برید تو واتساپ فیلتر شده.

 • امیرعلی مهر ۴, ۱۴۰۱

  بیشتر شبیه یه دروغ میمونه , نرخ جرم پایینه ؟ پس این تجاوز های ارتشی های امریکا به زنان جوانشون و بازار سیاه اعضای بدن رو چطور جلوه میدید ؟

  • حامد مهر ۴, ۱۴۰۱

   بابا دو قلپ کمتر ساندیس بزنید بهتر زندگی کنید
   مثل آدم

  • ایرانی. مهر ۴, ۱۴۰۱

   تجاوز عربها به دختران باکره که صادر میکنن اینا در مقابل اونا هیچه

   • کسی مهر ۴, ۱۴۰۱

    کسی که به ناموس ایرانی به خاطر اینکه خودش آتئیسته اما مشهدی ها مذهبین توهین کنه ارزش مردن هم نداره

   • suga مهر ۵, ۱۴۰۱

    گمشو بابا
    فرهنگ ایران جونت رو دیدی
    میبینی دارن به دخترا و رن ها تجاوزمیکنن ههه بعد ماجرای مهسا امینی به یه پسر ۱۶ساله تجاوزکردن
    داری برایخودت چی زر میزنی!

 • ایرانی. مهر ۴, ۱۴۰۱

  خنگ ترین هستن؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!
  این همه ادعا از کجا اومده !!!!
  کشورش جزوه بهترین هاست. وپیشرفته ترین ها.
  بایدم ایران با این ادعا جزوه عقب مونده ترین باشه.
  ما ۱۰۰۰سال دیگه هم به عقل و افتادگی اونا نمیرسیم.
  نکنه این همه تولیدات برتر دنیا رو از کامپوتر تو در آوردن.
  باهوش و با ادب و با همت ترین انسانها اونجا هستن.

 • بشير باوى مهر ۴, ۱۴۰۱

  لذت بردم ممنون

 • Elsa beliner مهر ۴, ۱۴۰۱

  عشق فقط ژاپن ❤️❤️❤️❤️ ، همین و تمام 👋

 • مریم مهر ۴, ۱۴۰۱

  آره اونقدرامنه که سربازامریکایی به راحتی به دخترهاشون تجاوز می‌کنه ویکی نمیتونه حرف بزنه

  • فاطیشم مهر ۴, ۱۴۰۱

   از این لحاظ امنیت کشور ما خیلی زیادع ک مهمترینشم همهینه

 • سلام سینا حیدری مهر ۴, ۱۴۰۱

  حقیقت ۱۵
  قبل از حمله آمریکا به ژاپن ژاپن دارای حکومتی دینی برپایه شینتو(ترکیبی از بوشیدو و بودا و مرده پرستی) بوده و بعد از حمله آمریکا حتی؛ همه مردم حتی مهاجران مجبورن صرف نظر از دین هفته ای یکبار به معابد شینتو سر بزنن و عبادت به جای بیارن

  • ... مهر ۵, ۱۴۰۱

   ببند بابا دهنتو تو هم یک چیزی یاد گرفتی هی تکرار میکنی …اسکول

 • reza مهر ۵, ۱۴۰۱

  عقب افتاده سگ رو میگن نجس نمیگن حرام مگه میخوای بخوریش .البته خواستم بگم فقط یه عده زر مفت میزنن و هیچ سوادی ندارن رنه سگ خیلی تمیز تر و با شرف تر از ادمایه که با باورهای چرندشون دنیا رو به گند کشیدن

 • حسین مهر ۵, ۱۴۰۱

  بعد ما مسلمونیم و اونو کافر!!! خدای من چقدر این ژاپنی ها انسانند! مگر میشه اینهمه آپشن عالی توی کشورشون؟!! بعد ما فقط بلدیم شعربگیم و حرف و نصیحت….

 • محسن مهر ۵, ۱۴۰۱

  من ۷ سال ساکن ژاپن بودم و درس میخوندم.
  خیلی از مواردی که ذکر شد صحت نداره.
  مخصوصا تاخیر مترو و قطار. بعضی وقتها مدت زمان تاخیر به قدری زیاده که یک برگه به عنوان مدرک تاخیر بهتون میدن که وقتی به سرکار یا مدرسه با تاخیر میرسین اون رو ارائه میدین تا مشکلی پیش نیاد

 • suga مهر ۵, ۱۴۰۱

  کره هاهم همبنطورین!

 • 유나 مهر ۵, ۱۴۰۱

  ژاپن واقعا کشور خوبی مخصوصا انیمه هاش✨
  ولی کره جنوبی با ژاپن یکم مشکل داره🗿

 • لیلا مهر ۵, ۱۴۰۱

  کاش منم به جای این خراب شده اونجا بدنیا میومدم