استرالیایی‌ها عکس این سلبریتی را به جای شاه چارلز سوم بر روی اسکناسشان می خواهند

استرالیایی‌ها عکس این سلبریتی را به جای شاه چارلز سوم بر روی اسکناسشان می خواهند

برخی مردم استرالیا می گویند می خواهند به جای فرمانروای جدید انگلیس، شاه چارلز سوم، تصویر یک کارشناس حیات وحش استرالیایی روی پول هایشان برود.

به دنبال مرگ ملکه الیزابت دوم، برخی استرالیایی ها در فضای مجازی خواستار قرار گرفتن تصویر یک چهره ی جدید و غیر سلطنتی بر روی اسکناس های این کشور شده اند.

ملکه الیزابت دوم روز ۸ سپتامبر، در سن ۹۶ سالگی و پس از ۷۰ سال سلطنت از دنیا رفت.

مرگ او تغییراتی را در سرتاسر کشورهای مشترک المنافع و انگلیس به دنبال دارد، از جمله تولید اسکناس ها و سکه های جدیدی که چهره ی پادشاه جدید انگلیس را بر روی خود خواهند داشت.

اما برخی مردم استرالیا بر تغییر اسکناس ها و سکه های کشورشان اصرار دارند.

شبکه های اجتماعی مملوء از درخواست استرالیایی ها برای استفاده از یک چهره ی جدید بر روی پول این کشور شده و بسیاری از آن ها یک کارشناس حیات وحش استرالیایی را پیشنهاد کرده اند که در سال ۲۰۰۶ به دنبال گزیده شدن توسط یک ماهی برقی، جان خود را از دست داد.

اما تنها استیو اروین نیست که استرالیایی ها مشتاق به قرار گرفتن چهره ی او بر روی پول های کشور خود هستند. در میان پیشنهادات آن ها، شخصیت های داستانی، حیوانات بومی و حتی غذاهای سنتی استرالیا هم وجود دارد.

پیشنهادات دیگر، پیراهن تیم های راگبی، یک کمدین استرالیایی و یک غذای سنتی استرالیا هستند.

با این حال، استرالیایی هایی که نگران قرار گرفتن تصویر شاه چارلز سوم بر روی پول های خود هستند، تا ایجاد تغییرات، هنوز مدتی فرصت دارند.

بانک مرکزی استرالیا تأیید کرده که قرار است تصویر پادشاه انگلیس بر روی اسکناس های این کشور برود اما اینکار فوراً صورت نخواهد گرفت.

بر اساس سنت، زمانی که بالاخره تصویر چهره ی پادشاه بر روی اسکناس ها قرار گیرد، جهت آن در سمت مخالف تصویر چهره ی مادرش، خواهد بود.

بر اساس این سنت که از حدود سال ۱۶۶۰ میلادی و در دوران حکومت چارلز دوم آغاز شده، تصویر فرمانروای جدید باید در جهت مخالف فرامانروایی قبلی باشد.

تنها استثنای این قاعده، ادوارد هشتم بود که با اصرار او و به دلیل نامعلومی تصویر چهره اش روی سکه ها به سمت چپ قرار گرفت.

منبع: mirror
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود