هزینه بحران انرژی اروپا چقدر است؟

هزینه بحران انرژی اروپا چقدر است؟

اروپا در تلاش است تا اتکای خود به سوخت های فسیلی روسیه را کاهش دهد. از آنجایی که قیمت گاز اروپا هشت برابر میانگین ۱۰ ساله خود افزایش می یابد، کشورها سیاست هایی را برای مهار تاثیر افزایش قیمت ها بر خانوارها و مشاغل ارائه می کنند.

این کمک ها شامل همه چیز می شود؛ از یارانه هزینه زندگی گرفته تا تنظیم قیمت عمده فروشی. به طور کلی، بودجه برای چنین طرح هایی تا آگوست به ۲۷۶ میلیارد دلار رسیده است.

در حالی که قاره در بلاتکلیفی قرار گرفته است، این نمودار بودجه تخصیص یافته بر اساس کشور در پاسخ به بحران انرژی را نشان می دهد.

هزینه انرژی

بحران انرژی به زبان اعداد

با استفاده از داده‌های بروگل، جدول زیر هزینه‌های مربوط به سیاست‌های ملی، مقررات و یارانه‌ها را در پاسخ به بحران انرژی برای کشورهای منتخب اروپایی بین سپتامبر ۲۰۲۱ تا جولای ۲۰۲۲ نشان می‌دهد. (همه ارقام به دلار آمریکا است.)

هزینه انرژی

آلمان بیش از ۶۰ میلیارد دلار برای مبارزه با افزایش قیمت انرژی هزینه می کند. اقدامات اصلی شامل ۳۰۰ دلار کمک هزینه انرژی برای کارگران، علاوه بر ۱۴۷ میلیون دلار بودجه برای خانواده های کم درآمد است. با این حال، پیش‌بینی می‌شود که هزینه‌های انرژی در سال جاری ۵۰۰ دلار برای خانوارها افزایش یابد.

هزینه انرژی

در ایتالیا، کارگران و مستمری بگیران ۲۰۰ دلار کمک مالی هزینه زندگی دریافت خواهند کرد. اقدامات اضافی، مانند اعتبار مالیاتی برای صنایعی که مصرف انرژی بالایی دارند، از جمله یک صندوق ۸۰۰ میلیون دلاری برای بخش خودرو معرفی شد.

با پیش‌بینی افزایش سه برابری قبض‌های انرژی در زمستان، خانوارهای بریتانیا یارانه ۴۷۷ دلاری در زمستان برای کمک به پوشش هزینه‌های برق دریافت خواهند کرد.

هزینه انرژی

در همین حال، بسیاری از کشورهای اروپای شرقی، که خانوارهای آنها درصد بیشتری از درآمد خود را صرف هزینه های انرژی می کنند، بیشتر برای بحران انرژی به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی هزینه می کنند. یونان با ۳.۷ درصد تولید ناخالص داخلی بیشترین هزینه را دارد.

کمک های مالی

مخارج بحران انرژی به کمک های مالی عظیم نیز در حال بسط پیدا کردن است.

یونیپر، یک شرکت آب و برق آلمان، ۱۵ میلیارد دلار حمایت دریافت کرد و دولت ۳۰ درصد از سهام این شرکت را به دست آورد. این یکی از بزرگترین کمک های مالی در تاریخ این کشور است. از زمان نجات اولیه، یونیپر درخواست ۴ میلیارد دلار کمک مالی اضافی کرده است.

نه تنها این، Wien Energie، بزرگترین شرکت انرژی اتریش، با افزایش سرسام آور قیمت برق، خط اعتباری ۲ میلیارد یورویی دریافت کرد.

عمیق تر شدن بحران

برای خنثی کردن تاثیر قیمت بالای گاز، وزرای اروپایی در حال بحث در مورد ابزارهای بیشتری در طول ماه سپتامبر در پاسخ به یک بحران تهدید کننده انرژی هستند.

رهبران اروپایی برای حاکم شدن بر تأثیر قیمت بالای گاز بر قیمت برق، سقف قیمتی برای واردات گاز روسیه و سقف قیمت موقت گاز مورد استفاده برای تولید برق را در نظر می گیرند.

سقف قیمت انرژی‌های تجدیدپذیر و هسته‌ای نیز پیشنهاد شد.

با توجه به عمق وضعیت، مدیر اجرایی شل (Shell) گفت که بحران انرژی در اروپا اگر چندین سال نباشد، از زمستان امسال نیز فراتر خواهد رفت.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را هم بخونید:

راهکار جدید دانشمندان برای جوشاندن بهتر آب و صرفه جویی در مصرف انرژی

توربین غول پیکر ۳۳۰ تنی ژاپن برای تولید انرژی نامحدود در عمق اقیانوس

ادعای یک رسانه تخصصی حوزه انرژی: سال گذشته بنزین لیتری ۵۰۰ تومان صادر شده است

منبع: visualcapitalist
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۵ نظر

ورود

 • امیر مهر ۵, ۱۴۰۱

  هر کسی یه نگاه به تاریخ بندازه
  چهار تا کتاب بخونه
  متوجه میشه توی کل تاریخ غرب روی شانه های بشریت ایستاده.
  یه بار یونان باستان.
  یه بار امپراتوری روم.
  یه بار غرب قرون وسطی.
  به بار غرب قرن بیست و بیست و یک!
  اینا هیچ وقت به خاطر خودشون چیزی نبودن!
  بزای مثال ایجاد کنندگان سلوکیان رو در نظر بگیرید؛ اینا اگه کوروش کبیر بود ایران مقتدر رو می گرفتن؟
  اینا اینقدر حقیرن که لقب ذوالقرنین رو به اسکندر میدن!
  اینا اینقدر حال بهم زنن که بعد دو هزار سال فیلم سیصد رو می سازن!
  اینا اینقدر بدبختن که از زمان جنگ اوکراین قیمت برقشون ده برابر شده!
  توجه کنید؛ یه جای دیگه جهان جنگ شده؛ اینا توی فقط شش ماه، قیمت برقشون از ۸۵ یورو شده ۸۵۰ یورو!
  بعد ایران مقتدر ۸ سال توی جنگ جهانی سوم با کل جهان جنگید! چهل ساله زیر جنگ نرمه. نزدیک به دو قرن زیر دست حاکمان داغون بود. بعد انتظار دارید تورم نداشته باشیم؟
  وا مصیبتا که اگه پول برق توی ایران، مثل فرانسه، ۲۵ میلیون تومان بود چقدر بعضیا توی سر و مغزشون می زدن!
  (توجه کنید اونجا حقوق معمول یه چیزی حدود ۱۰۰ میلیون تومانه؛ یعنی اگه یه ایرانی ۴ میلیون در میاره؛ یک میلیون تومان فقط پول برق بده!)

  • h مهر ۶, ۱۴۰۱

   روزیاتو‌ سانسور میکنه وگرنه جوابتو با استدلال و فکت های تاریخی میدادم، فقط به حمله اعراب به ایران و کلا کشورهایی که الان مسلمان هستن، اشاره کنم، اونی که اهل تحقیق و راستی هست میگیره چی میگم! البته تو نه، چون انقدر در تعصبات جاهلانه ت فرو رفتی که چیزی رو نمیبینی.
   تو مشخصه که دستمزد خوبی میگیری که تمام روز کارت اینه بیای اینجا و اونجا کامنت بگزاری، و اگه از درد مردم خبر داشتی، تمام این سالها تحریم که تو نماد اقتدار!!! میدونی، شکنجه روحی و روانیش تو مغز و تک تک اعضای خانواده مردم بوده نه مدیران و مسئولان حکومت.
   تو اگه از درد مردم خبر داشتی انقدر راحت ظلم رو توجیه نمیکردی.
   کی مارو تحریم کرد؟ غرب چون از قیافه ایرانی ها و پیشرفت هاشون !!!! خوشش نمیومد، تحریم کرد؟؟ اخه تویی که همش یه طرفه به قاضی میری و خودتونو پاک و مظلوم نشون میدین، چی بگم بهت!؟

   • امیر مهر ۶, ۱۴۰۱

    جن فقط یک نکته میگم برو حالشو ببر!
    روسیه داره کشور خودش رو از اشغالگران غربیش پاکسازی می کنه و استان های خودش رو به خاک خودش بر می گردونه.
    شما ها همش غر می زنید و حرف از حقوق بشر و از این خزعبلات ها می زنید.
    کوروش کبیر، وقتی می خواست ایران به جایگاه حقیقیش برسونه به کشور هایی که مال خودش نبود حمله کرد!
    اگه شما ها اون دوران بودید چی می گفتید؟
    ولله اگه کوروش کبیر توی دوران فعلی ایران بود؛
    اول همتونو می زد می کشت؛ بعد غرب و شرق رو به تصرف در می آورد.
    شما ها تک تکتون مایه ننگ هفت هزار سال تمدن ایران و هزار سال تمدن اسلامی هستید.
    واقعا فکر می کنی کوروش و داریوش با مدارا باهات رفتار می کردند؟ اونها مثال ما نیستن که به شما ها اجازه دادیم توی خیابون پرچم ایران و اموال عمومی و … رو آتش بزنید!

    • h مهر ۷, ۱۴۰۱

     تو هم یه متوهم عقب افتاده متحجر هستی که فقط گفته های فرمانده هات رو کپی پیست میکنی
     یه روانی که تو تفکر ارباب و بنده گی هزاران سال پیش مونده، بیسوادی که سر و ته گفته هاش بی ارزشه.
     تو مایه ننگ ایرانیان آزاده در میهن و اون هایی که از ستم استبداد مجبور به ترک کشور شدن هستی

     • امیر مهر ۷, ۱۴۰۱

      اونایی که میگی یه مشت خائن وطن فروش هستند و اصلا مهم نیستند! مهم کوروش و داریوش و نوادگان برحقشون هستند که اون ها هر جفتشون دنبال حفظ تمامیت ارضی ایران و گسترش مرز ها و ایجاد عدالت در مقابل استکبار جهانی بودند.