نگاهی به امپراتوری تجاری رونالدو برزیلی به بهانه انتشار تریلر مستندی از زندگی او + ویدیو

نگاهی به امپراتوری تجاری رونالدو برزیلی به بهانه انتشار تریلر مستندی از زندگی او + ویدیو

مستندی درباره رونالدو نازاریو با عنوان «پدیده: ظهور، سقوط و رستگاری رونالدو» (The Phenomenon: The Rise, Fall & Redemption of Ronaldo) آماده نمایش شده است و اولین تریلر رسمی آن منتشر شد. این مستند با نگاهی به زندگی رونالدو نازاریو فوتبالیست برزیلی افسانه ای در آینده نزدیک در پلتفرم DAZN پخش خواهد شد. مستند درباره زندگی رونالدو نازاریو کی منتشر می شود؟رونالدو که گاهی R9 نامیده می شود، یکی از بهترین مهاجمان نسل خود است. او برای بسیاری از باشگاه‌های نخبه اروپایی از جمله رئال مادرید، بارسلونا، اینتر و میلان بازی کرده است، اما دوران حرفه‌ای او به دلیل مصدومیت با مشکل مواجه شد. این مستند به بررسی پشت صحنه زندگی حرفه ای او می پردازد.مستند درباره زندگی رونالدو نازاریو کی منتشر می شود؟ثروت رونالدو باعث شده است که او در طول سال ها یک امپراتوری تجاری بسازد. سه باشگاه فوتبال، یک آژانس سرگرمی و یک قرارداد مادام العمر با برند نایکی.

فوتبال

مستند درباره زندگی رونالدو نازاریو کی منتشر می شود؟زندگی در فوتبال ظاهرا همان چیزی بود که رونالدو را در سال ۲۰۱۱ بازنشسته کرد. سه سال بعد، اعلام شد که او مالک اقلیت تیم NASL Fort Lauderdale Strikers شده است. شایعاتی مبنی بر اینکه او بازنشستگی را کنار می گذارد تا دوباره بازی کند، به گوش می رسید، اگرچه هرگز این کار را نکرد. او تیمش را برای پیش فصل به چین برد، اما وقتی تیم سقوط کرد، رویای رونالدو نیز از هم پاشید.مستند درباره زندگی رونالدو نازاریو کی منتشر می شود؟رونالدو در سال ۲۰۱۸، پس از خرید ۵۱ درصد از سهام باشگاه رئال وایادولید به مبلغ ۳۳ میلیون دلار، مالک اکثریت این باشگاه در لالیگا شد. او از آن زمان پول بیشتری را در این پروژه وارد کرد و مالکیت خود را به ۸۲ درصد افزایش داد. اما این باشگاه در فصل ۲۱-۲۰۲۰ به دسته دوم فوتبال اسپانیا سقوط کرد. رونالدو به هواداران باشگاه قول داد که پس از یک سال به لالیگا باز خواهند گشت و همین اتفاق نیز رخ داد.مستند درباره زندگی رونالدو نازاریو کی منتشر می شود؟سال گذشته، رونالدو به جایی رفت که به قلبش تعلق دارد و سهام کنترلی باشگاه دوران کودکی خود کروزیرو را خرید؛ آن هم در شرایطی که این تیم در لیگ دسته دوم برزیل قرار داشت. او ۶۸ میلیون دلار را برای به دست آوردن این باشگاه به کار گرفت و قول داد که کروزیرو را به جایی که لیاقتش را دارد برساند. خیلی زود حضور او باعث شد که کروزیرو به لیگ برتر برزیل صعود کند.

سرمایه گذاری های شکست خورده

مستند درباره زندگی رونالدو نازاریو کی منتشر می شود؟او شکست هایی را نیز در تجارت تجربه کرده است. رونالدو، یک آژانس بازاریابی ورزشی را با شرکای نه چندان مناسب راه اندازی کرد. در ابتدا، به نظر می رسید که نام های سرشناسی را جذب کند، از جمله رافائل نادال، نیمار و روبنس باریکلو. اما، او در سال ۲۰۱۳ از این کسب و کار کنار رفت و در سال ۲۰۱۶، فعالیت آژانس متوقف شد.مستند درباره زندگی رونالدو نازاریو کی منتشر می شود؟از سال ۲۰۱۷ او با آژانس برزیلی «اوکتاگون» (Octagon) همکاری داشته است. او می گوید: «من به پتانسیل برزیل اعتقاد دارم و آرزو دارم که بازاریابی ورزشی و سرگرمی را به سطح دیگری ببرم و روی بخش ها و قالب های جدید سرمایه گذاری کنم.»

نایکی

مستند درباره زندگی رونالدو نازاریو کی منتشر می شود؟رونالدو در مقطعی مایکل جردن فوتبال بود و نایکی با او قرارداد مادام العمری امضا کرد. قراردادی که گفته می شود حدود ۱۷۷ میلیون دلار برای این برند سرشناس لباس ورزشی آمریکایی هزینه داشت. معامله ای که به معرفی معروف ترین کفش های ورزشی به نام R9 منجر شد. امروزه، نایکی مرکوریال R9 کلاسیک تا ۳۳۳ دلار قیمت دارد و فوتبالیست های لیگ برتر آنها را از فروشندگان خصوصی خریداری می کنند.

بیشتر بخوانید:

رونالدو برزیلی تیم کروزیرو را نیز به سطح اول فوتبال کشورش بازگرداند

مادر یکی از پسران رونالدو برزیلی برای ازدواج در کلیسا جراحی باکرگی انجام داد

منبع: thesun
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود