XPeng X2؛ خودروی پرنده تمام برقی در دبی به پرواز درآمد + ویدیو

XPeng X2؛ خودروی پرنده تمام برقی در دبی به پرواز درآمد + ویدیو

شرکت چینی ایکس پِنگ یک خودروی پرنده برقی را با نام XPeng X2، در دوبی رونمایی کرد. فناوری پیشرویی که روزی مردم شهرها را بدون تحمل ترافیک به مقصد می‌رساند. این شرکت ادعا کرده است که این ماشین پرنده می تواند گردشگران را در چند سال آینده با حداکثر سرعت ۱۳۰ کیلومتر در ساعت، در شهرها بچرخاند.

ماجرای خودروی پرنده در دوبی چیست؟

این خودوری پرنده با ظرفیت دو سرنشین می تواند تا ارتفاع ساختمان امپایر استیت نیویورک بالا رود؛ در حقیقت انتظار می رود X2 ، تا ۳۵ دقیقه پرواز کند و به ارتفاع ۹۷۵ متری برسد – اگرچه احتمالا به طور معمول در ارتفاع ۹۰ متری حرکت کند. برای کسانی که نگران حداکثر زمان پرواز ۳۵ دقیقه ای آن هستند، در صورت بروز هر گونه حادثه، یک چتر نجات نیز به آن متصل است.

ماجرای خودروی پرنده در دوبی چیست؟

انتظار می رود قیمت این خودروی پرنده به اندازه یک خودروی لوکس مانند بنتلی یا رولز رویس باشد و تا سال ۲۰۲۵ به بازار بیاید.

رئیس و نایب رئیس این شرکت گفت که هدف نهایی این است که افراد ثروتمند از آن به عنوان وسیله حمل و نقل روزانه استفاده کنند.

ماجرای خودروی پرنده در دوبی چیست؟

اما، با وجود چندین مانع نظارتی که هنوز باید از آن عبور کرد، او توضیح داد که این وسیله نقلیه احتمالاً ابتدا در حومه شهرها یا در مناطق قابل کنترل استفاده می شود. مناطقی مانند ساحل دبی، یعنی جایی که X2 اولین پرواز عمومی خود را در روز دوشنبه به عنوان بخشی از رویداد جهانی جیتکس انجام داد.

ماجرای خودروی پرنده در دوبی چیست؟

اگر بخواهید وسیله نقلیه را کنترل کنید، احتمالا نیاز به دریافت گواهینامه و سطح مشخصی از آموزش خواهید داشت.

ماجرای خودروی پرنده در دوبی چیست؟

رئیس ایکس پِنگ در پاسخ به این سوال که آیا این وسیله نقلیه می تواند توسط اورژانس استفاده شود، گفت: «من فکر می کنم همه اینها، سناریوهای محتملی هستند که می توان برای یک ماشین پرنده در نظر گرفت.»

ماجرای خودروی پرنده در دوبی چیست؟

اما او گفت که این شرکت هنوز روی استفاده خاصی تمرکز نکرده و در عوض ابتدا، طراحی خود را به واقعیت تبدیل کرده است.
او افزود که نسخه آزمایشی دارای یک چتر نجات فعال است که به طور خودکار عمل می کند، اما مدل های آینده اقدامات ایمنی بیشتری خواهند داشت.

او در انتها خاطرنشان کرد که اگرچه این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ این وسیله نقلیه را برای مشتریان آماده کند، اما آنها می‌دانند که ممکن است زمان لازم باشد تا مشتریان با ماشین‌های پرنده احساس راحتی کنند.

او گفت: «فکر می‌کنم وقتی به اندازه کافی این خوروی پرنده در مسیرها وجود داشته باشد و در شهرهای سرتاسر جهان دیده شود، بازارش به سرعت گسترش یابد. ما سخت‌ترین کار را در حال حاضر، متقاعد کردن مردم می‌دانیم».

بیشتر بخوانید:

خودروی پرنده نزدیک به واقعیت شد؛ خودروی چینی با آهنربا معلق در هوا حرکت می‌کند

XTurismo؛ با اولین موتور پرنده جهان آشنا شوید + ویدیو

بدون نظر

ورود