۹ بازیگر مشهور هالیوود که با یک فیلم یا سریال بی نقص به دوران اوج خود بازگشتند

۹ بازیگر مشهور هالیوود که با یک فیلم یا سریال بی نقص به دوران اوج خود بازگشتند

زندگی می تواند همچون گردونه ی شانس مملوء از غافلگیری باشد، حتی برای ستاره های محبوب مان. آن ها ممکن است زمانی تصمیم بگیرند برای مدتی بازیگری را کنار بگذارند یا به زندگی شخصی خود برسند. با این حال، بعضی از آن ها ثابت کرده اند که عشق شان به بازیگری ارزش حضور دوباره در برابر دوربین را دارد و خیلی زود توانستند دوباره به شهرت برسند.

در ادامه از بازیگران مشهور هالیوود خواهیم گفت که پس از یک دوره افت و کم کاری توانستند بازگشتی قدرتمندانه داشته باشند.

کیانو ریوز: جان ویک (John Wick)

به عنوان یکی از پرخواهان ترین بازیگران دهه ی ۱۹۹۰، گرفتن یک نقش ماندگار دیگر مانند «نئو» در فرانشایز «ماتریکس» (The Matrix) برای کیانو ریوز کار دشواری نبود. با این حال، این ستاره در اواخر دهه ی ۲۰۰۰ بدون داشتن تقریباً هیچ فیلم پرفروش و موفقی حضور کمرنگی در عرصه ی سینما پیدا کرد.

بالاخره در سال ۲۰۱۴ با نقش «جان ویک»، موفقیت بزرگ بعدی کیانو ریوز رقم خورد. بازی او در این نقش تحسین بسیاری از هواداران قدیمی و جدیدش را برانگیخت.

رابین رایت: خانه پوشالی (House of Cards)

رابین رایت با نقش های ماندگاری همچون «پرنسس باترکاپ» در فیلم «عروس شاهزاده» (The Princess Bride) و «جنی» در فیلم «فارست گامپ» (Forrest Gump) در اواخر دهه ی ۱۹۸۰ و اوایل دهه ی ۱۹۹۰ به شهرت رسید. با این حال، این بازیگر طی سال های بعدی نقش آفرینی شاخصی نداشت. اما سریال موفق و محبوب «خانه پوشالی» که از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ پخش شد، او را به جایزه ی گرمی رساند.

شان آستین: چیزهای عجیب تر (Stranger Things)

شان آستین که بازیگری را از کودکی آغاز کرده، در آثار موفقی حضور پیدا کرد که او را به شهرت رساند، از جمله سه گانه ی «ارباب حلقه ها» (Lord of the Rings) که در آن نقش یک هابیت به نام «سم وایز» را داشت. اما او در سال های بعدی در نقش هایی کوچک تر در فیلم هایی کمتر شناخته شده حضور پیدا کرد.

با این حال، سریال «چیزهای عجیب تر» با سپردن نقش «باب نیوبی» به او در فصل دومش فرصت دوباره ای به این بازیگر داد، شخصیتی که خیلی زود به محبوبیت رسید.

مندی مور: این ما هستیم (This Is Us)

مندی مور در اوایل دهه ی ۲۰۰۰، بازیگر و خواننده ای نویدبخش و ستاره ی اصلی فیلم های نوجوانانه ای مانند «پیاده روی به یادماندنی» (A Walk to Remember) و «دفتر خاطرات شاهدخت» (The Princess Diaries) بود. با این حال، وقتی فعالیتش در عرصه ی موسیقی با مشکلاتی رو به شد، این موضوع حضورش در عرصه ی بازیگری را هم تحت تأثیر قرار داد.

او با هالیوود تقریباً خداحافظی کرده بود تا اینکه برای نقش «ربکا پیرسون»، شخصیت اصلی سریال «این ما هستیم» انتخاب شد. بازی او در این نقش با استقبال مخاطبان سریال رو به رو شد. این امر علاقه به بازیگری را دوباره در او زنده کرد و باعث بازگشتش به خوانندگی هم شد.

متیو مک کانهی: کاراگاه حقیقی (True Detective)

متیو مک کانهی این روزها پای ثابت هر فیلم موفق و پرفروشی است، اما از ابتدا اینگونه نبود. حضور در فیلم های کمدی رمانتیک متعدد باعث افت او در عرصه ی بازیگری شد. اما بازی او در نقش کاراگاه «راستین کول» در فیلم «کاراگاه حقیقی» او را به روزهای اوجش بازگرداند.

خواکین فینیکس: او (Her)

خواکین فینیکس به همراه برادرش ریور فینیکس در دهه ی ۱۹۹۰ ستاره ی فیلم های نوجوانانه بود و موفقیت های او تا اوایل دهه ی ۲۰۰۰ با حضور در فیلم های «گلادیاتور» (Gladiator) و «سر به راه باش» (Walk the Line) ادامه یافت.

او اما مدتی حضور کمرنگی در سینما داشت تا سال ۲۰۱۳ که با بازی در نقش «تئودور» ِ تنها در فیلم «او» به عرصه ی شهرت بازگشت. این نقش در تازه ای برای او در هالیوود گشود و او در سال های بعدی توانست در پروژه های بزرگ تری حضور یابد که در نهایت اسکار بهترین بازیگر مرد را برایش به ارمغان آورد.

الکسیز بلدل: سرگذشت ندیمه (The Handmaid’s Tale)

«روری گیلمور» ِ سریال «دختران گیلمور» (Gilmore Girls) الگوی هر دانش آموز نوجوانی در درسخوانی بود و بازی الکسیز بلدل این نقش را ماندگارتر کرد. فعالیت بازیگری او با بازی در فیلم هایی مانند The Sisterhood of Traveling Pants و دنباله ی آن در اوایل دهه ی ۲۰۰۰ ادامه یافت. اما بعد از آن در فیلم بزرگ دیگری حضور پیدا نکرد.

او با فیلم «دختران گیلمور: یک سال از زندگی» (Gilmore Girls: A Year in the Life) بازگشت موفقی داشت و یک سال بعد برای نقش «امیلی»، یکی از شخصیت های کلیدی سریال محبوب «سرگذشت ندیمه» انتخاب شد.

وینونا رایدر: چیزهای عجیب تر (Stranger Things)

وینونا رایدر با حضورش در فصل اول «سریال عجیب تر» در نقش «جویس بایرز»، یکی از شخصیت های کلیدی این مجموعه شهرت سابق خود را دوباره به دست آورد. طرفداران او در اواخر دهه ی ۱۹۸۰ و اوایل دهه ی ۱۹۹۰ خیلی زود جذب این سریال شدند و بازگشت او بعد از کناره گیری طولانی اش از بازیگری را تحسین کردند. او در فصل آخر سریال پرطرفدار «چیزهای عجیب تر» دوباره حضور یافته است.

ماییم بیالیک: تئوری بیگ ینگ (The Big Bang Theory)

«ایمی فارا فولر»، دانشمند عصب شناس ِ سریال «تئوری بیگ بنگ» در واقعیت هم یک دانشمند عصب شناس است. ماییم بیالیک بعد از بازی در نقش «بلاسم» در سریالی به همین نام (Blossom) در دهه ی ۱۹۹۰، برای تحصیل در رشته ی علوم اعصاب به دانشگاه کالیفرنیا رفت.

پس از فارغ التحصیلی و تشکیل خانواده، ماییم بیالیک در نقش های شاخصی حضور نیافت تا بازگشت موفقش در سال ۲۰۱۰ با سریال «تئوری بیگ بنگ» که تا آخرین قسمت آن با نقش دکتر ایمی فولر حضور داشت.

منبع: brightside
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود