تعداد سربازان روسی کشته شده در اوکراین از تلفات آمریکا در جنگ ویتنام پیشی گرفت

تعداد سربازان روسی کشته شده در اوکراین از تلفات آمریکا در جنگ ویتنام پیشی گرفت

اکنون تعداد سربازان روسی کشته شده در جنگ اوکراین از تلفات ایالات متحده در ویتنام فراتر رفته است. بر اساس برآوردهای صورت گرفته توسط اداره کل نیروهای مسلح اوکراین، تاکنون ۶۵,۰۰۰ سرباز روسی در اوکراین کشته شده اند، تازه ترین برآورد اوکراینی ها از تلفات روسیه که در یک پست فیسبوکی منتشر شده و تلفات احتمالی روسیه در این نبرد را تشریح می کند. تا روز ۱۶ اکتبر (یکشنبه ۲۴ مهرماه)، «حدود ۶۵,۰۰۰ (+۳۰۰) نفر کشته شده اند».

تعداد سربازان کشته شده روسیه در اوکراین چقدر است؟

تعداد تلفات غیررسمی روسیه تا ۲۱ سپتامبر گذاشته ۱۰,۰۰۰ نفر بیشتر از این عدد رسمی اعلام شده است. اگر این میزان از تلفات واقعیت داشته باشد، بدان معناست که تلفات روسیه در هشت ماه پس از حمله به اوکراین از تلفات ایالات متحده در جنگ ویتنام فراتر رفته است. این تعداد تلفات روسیه معادل تلفاتی است که ایالات متحده در بیش از یک دهه نبرد در ویتنام متحمل شده است. بر اساس فهرست اعلام شده توسط بنیاد کهنه سربازان ویتنام، ۵۸,۲۸۱ سرباز آمریکایی در جریان جنگ ویتنام کشته شده اند. با این وجود بسیار دشوار است که عدد دقیق تلفات روسیه در اوکراین را مشخص کرد زیرا کرملین به ندرت در حوزه عمومی از تعداد تلفات خود گفته است.

آمارهای تایید شده توسط روسیه نشان می دهد که تا ماه گذشته، ۵,۹۳۷ سرباز روسی در جریان حمله به اوکراین کشته شده اند. برآوردهای ایالات متحده مدعی است که که از ماه آگوست، نزدیک به ۷۰,۰۰۰ تا ۸۰,۰۰۰ سرباز روسی در اوکراین کشته یا زخمی شده اند. پروفسور مایکل کلارک از دفتر مطالعات جنگ در کالج کینگز در لندن نیز برآوردهای روسیه از تلفات این کشور در منازعه اخیر با اوکراین را به چالش می کشد. وی در این باره می گوید: «عدد بیش از ۵,۰۰۰ نفر روس ها کاملاً غیرواقعی است. عدد اوکراینی ها نیز احتمالاً خیلی بالاست اما فاصله زیادی نیز با واقعیت ندارد وقتی که اسناد را بررسی می کنیم».

تعداد سربازان کشته شده روسیه در اوکراین چقدر است؟

کلارک بر این باور است که تعداد تلفات روسیه در اوکراین بین ۳۰,۰۰۰ تا ۴۰,۰۰۰ نفر بوده و مدعی است که اکثر زخمی های روسی در همان میدان نبرد به خاطر دسترسی نداشتن به درمان کشته می شوند مگر اینکه نیروهای اوکراینی زودتر به آن ها برسند. در این شرایط تعداد کشته های اوکراین در این نبرد نیز هنوز دقیقاً مشخص نیست. بر اساس برآوردهای ارتش اوکراین، تا ۲۲ آگوست تعداد تلفات رسمی سربازان اوکراینی ۹,۰۰۰ نفر بوده است و سازمان ملل نیز تعداد کشته های غیرنظامی اوکراین تا ۹ اکتبر را نیز ۶,۲۲۱ نفر اعلام کرده است.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۹ نظر

ورود

 • . مهر ۲۵, ۱۴۰۱

  ????????????????????????????????????????????????????

  • امیر مهر ۲۵, ۱۴۰۱

   عالی

  • PH مهر ۲۶, ۱۴۰۱

   خسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسته نباشی
   یکیش کافی بود نیازی نبوووووووووووووووووووووووووود این همه زحمت بکشی

   • . مهر ۲۶, ۱۴۰۱

    حرست گرفته امیر
    امیر = ph = اسکل
    ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

    • PH مهر ۲۶, ۱۴۰۱

     روزیاتو لطفا ای پی های من امیر ایشون رو رو کنید تا همه متوجه بشن که خود ایشون چند اکانته هستن
     ???????????????????????????????

     • . مهر ۲۶, ۱۴۰۱

      روزیاتو که اکانتی نیست. ای مشنگ

 • . مهر ۲۵, ۱۴۰۱

  ????????????????????????????????????????????

 • رایان مهر ۲۵, ۱۴۰۱

  کسی که باد میکاره طوفان درو میکنه
  منتظر شکست مفتضحانه پوتین در اوکراین باشید

 • PH مهر ۲۶, ۱۴۰۱

  بر اساس بر اورد اداره کل نیرو های مسلح اکراین! کشته های روسیه ۶۵۰۰۰ نفر اما اکراین ۹۰۰۰ نفر!!!!? الان کی به کی حمله کرده؟ عجب!من تا حالا فکر میکردم روسیه به اکراین حمله کرده نگو برعکسه ?