بعد از ماجراهای اپیزود نهم سریال «خاندان اژدها» چه متحدانی برای رینیرا باقی مانده است؟

بعد از ماجراهای اپیزود نهم سریال «خاندان اژدها» چه متحدانی برای رینیرا باقی مانده است؟

اپیزود نهم «خاندان اژدها»، بر غصب تخت آهنین توسط حزب سبزها تمرکز دارد و اقدامات آنها باعث می شود که چند شخصیت کلیدی به جای آنها به رینیرا بپیوندند. پس از مرگ پادشاه ویسریس در پایان قسمت ۸، «شورای سبز» به رهبری آلیسنت، اتو، سر کریستون، ایگان و ایموند، برای تاج گذاری ایگان به عنوان پادشاه، با خیانت ها و جنایات خود توطئه می کنند که عملاً قلمرو را بین وفاداری به دو جناح تارگرین تقسیم می کند: سبزهای ایگان و سیاهان رینیرا.

اتو و آلیسنت بیشتر وقت خود را در «شورای سبز» صرف می کنند تا متحدان مهمی را به سمت خود جذب کنند و همچنین کسانی را که جانب سلطنت رینیرا می گیرند اعدام می کنند. لیمن بیزبری و آلون کازول، از رینیرا دفاع کردند و توسط کریستون کول و اتو هایتاور به قتل رسیدند در پایان قسمت نهم «خاندان اژدها»، چهره‌های کلیدی که طرف ایگان هستند عبارتند از: آلیسنت، اتو، کریستون، ایموند، هلنا، هایتاور، آریک کارگیل، لاریس استرانگ، لنیسترها، استاد بزرگ اورویل و جاسپر وایلد. در حالی که رینیرا متحدان قدرتمند زیادی برای ورود به جنگ داخلی تارگرین ندارد، هنوز هم بسیاری که از هایتاور و سبزها متنفر هستند، به رینیرا می پیوندند.
چه کسانی از قبل در کنار رینیرا بودند؟

دیمون، ولاریون ها، استاد جراردیس، خاندان کازول و خاندان بیزبری در سمت رینیرا هستند، اما او نمی تواند به وفاداری کسانی که ۲۰ سال پیش در برابر او ادای احترام کرده اند تکیه کند. به این ترتیب، رینیرا و فرزندانش باید به بسیاری از خاندان های مهمی مراجعه کنند که هنوز رسماً قبل از شروع نبردهای «رقص اژدها» معرفی نشده اند.

حتی قبل از اینکه رینیرا از مرگ پادشاه ویسریس و تاجگذاری رسمی ایگان آگاه شود، چند شخصیت مهم «خاندان اژدها» در سمت او قرار گرفتند. رینیس تارگرین و اژدهایش، سر اریک کارگیل (دوقلوی آریک کارگیل سبزها)، لرد فرمانده هارولد وسترلینگ و میساریا به این گروه خواهند پیوست. پیوستن چهار شخصیت اصلی به رینیرا نشانه خوبی برای مبارزه او برای به دست آوردن تاج و تخت آهنین در «خانه اژدها» است.

ممکن است گروه رینیرا در حال حاضر کوچک باشد، اما ملکه رینیرا تارگرین می‌تواند در آینده چهره‌های قدرتمندتری را به سمت خود جذب کند.

بیشتر بخوانید:

همه چیز در مورد فرزندان آلیسنت هایتاور در سریال «خاندان اژدها» و سرنوشت آن ها

۱۰ شخصیت سریال «خاندان اژدها» و شبیه ترین شخصیت به آن ها در «بازی تاج و تخت»

منبع: screenrant
مطالب مرتبط
یک نظر

ورود

  • رحمان مهر ۲۸, ۱۴۰۱

    در بازی تاج و تخت تشخیص خوب و بد اکثر مواقع راحت بود. کسانی مثل جان اسنو و بیشتر دوستان و نزدیکانش افراد با شرافتی بودند. دنریس و همراهانش هم اهداف شرافتمندانه ای داشت (البته غیر از چرخشی که در اپیزودهای پایانی فصل آخر کرد) و اینها فقط به دنبال قدرت طلبی نبودند. ولی در خاندان اژدها هر دو طرف چه سمت رنیرا و چه سبزها آدمهای کثیفی هستند که از هیچ جنایتی برای رسیدن به قدرت فروگذار نیستند. هرچند سریال خیلی تلاش میکنه وجهه رنیرا رو خوب نشون بده ولی انتخابها و اعمالش رنگی از شرافت ندارند و در راستای هیچ هدف غیر خودخواهانه ای نیستند. نمی دونم چطور بیننده ها بین این دو طرف یکی رو می گیرند.