زن مکزیکی الهام‌بخش شخصیت ماما کوکو در انیمیشن «کوکو» درگذشت

زن مکزیکی الهام‌بخش شخصیت ماما کوکو در انیمیشن «کوکو» درگذشت

ماریا سالود رامیرز کابالرو، که ظاهراً الهام‌بخش شخصیت ماما کوکو  در انیمیشن پیکسار به نام «کوکو» بود، در سن ۱۰۹ سالگی درگذشت. مرگ او روز یکشنبه ۱۶ اکتبر توسط روبرتو مونروی، وزیر گردشگری در ایالت میچوآکان مکزیک تایید شد. هیچ دلیل رسمی برای مرگ او اعلام نشده است. 

ماما کوکو در انیمیشن «کوکو»

«کوکو» که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد، الهام گرفته از تعطیلات مکزیکی (Día de los Muertos) یا «روز مردگان» بود و داستان سفر پسر ۱۲ ساله ای به نام میگل، به سرزمین مردگان است. ماما کوکو مادربزرگ میگل در این فیلم است و صداپیشگی آن بر عهده آنا اوفلیا مورگویا است.

ماما کوکو در انیمیشن «کوکو»

در سال ۲۰۱۸، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه ماریا سالود رامیرز کابالرو که به نام نانا سالود (Nana Salud) شناخته می‌شود، پس از بازدید تهیه‌کنندگان فیلم از روستای او در سانتافه دلا لاگونا، الهام بخش شخصیت، ماما کوکو بوده است. یکی از نوه‌های او، پاتریشیا پرز هرناندز، به یک روزنامه محلی گفت که فکر می‌کند ظاهر، حرکات، طرز صحبت و سایر رفتارهای ماما کوکو بر اساس مادربزرگش است.

ماما کوکو در انیمیشن «کوکو»

نانا سالود در یک مصاحبه تلویزیونی گفت که تهیه کنندگان عکس او را در میدان شهر گرفته اند. او گفت: «آنها فقط آمدند و عکس من را گرفتند و با خود بردند.»

ماما کوکو در انیمیشن «کوکو»

اگرچه سالود هرگز رسماً به عنوان الهام‌بخش ماما کوکو شناخته نشد، اما پس از انتشار «کوکو»، گردشگران بیشتری به سانتافه دلا لاگونا می رفتند و این بازدیدکنندگان به دنبال عکس گرفتن با نانا سالود بودند.

ماما کوکو در انیمیشن «کوکو»

لی آنکریچ کارگردان «کوکو»، در سال ۲۰۱۷ به نیویورک تایمز گفت که خانواده میگل در کوکو بر اساس خانواده‌های واقعی شخصیت پردازی شده اند، که تیم سازنده در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ هنگام بازدید از ایالت‌های اوآخاکا و گواناخواتو مکزیک با آنها همکاری کردند.

ماما کوکو در انیمیشن «کوکو»

با این حال، در سال ۲۰۱۸، آنکریچ درباره شخصی که الهام بخش ماما کوکو بوده است توضیح داد: «شخصیت ماما کوکو بر اساس هیچ شخص واقعی که در سفرهایمان با او آشنا شدیم نبود. او صرفاً از تصورات ما سرچشمه گرفته است.»

از سالود، سه فرزند و نوه‌های متعددش به یادگار مانده اند.

بیشتر بخوانید:

بازیکن ژاپنی ۵۴ ساله‌ای که الهام بخش کارتون «فوتبالیست ها» و شخصیت «سوباسا» شد

داستان جذاب ترین شکارچی کوسه جهان که الهام بخش ساخت فیلم «آرواره ها» شد

منبع: mirror
بدون نظر

ورود