۱۲ حقیقت جالب و خواندنی درباره فیلم های جانی دپ که نمی دانستید

۱۲ حقیقت جالب و خواندنی درباره فیلم های جانی دپ که نمی دانستید

جانی دپ را بازیگری همه فن حریف می دانند که توانایی بازی در انواع فیلم ها و نقش ها، به ویژه نقش های عجیب و غریبی مثل ویلی وانکا و جک گنجشکه را دارد. او طی ۳۵ سال فعالیتش در صنعت سینما در فیلم های زیادی نقش آفرینی کرده است. در بعضی از آن ها نکات ریز و پنهانی وجود دارد که شاید بسیاری از مخاطبان متوجه آن ها نشده باشند، اما آگاهی از این نکات به درک بهتر نقش های او کمک می کند.

با چند حقیقت جالب و خواندنی درباره فیلم های جانی دپ همراه باشید.

۱- با خواندن بداهه ی یک ترانه، همه را غافلگیر کرد

در فیلم «دزدان دریایی کاراییب: صندوقچه مرد مرده» (Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest)، وقتی «کاپیتان جک گنجشکه»، «دیوی جونز» را «صورت ماهی» خطاب کرد، ترانه ی کوتاهی خواند که کاملاً بداهه بود. به همین دلیل بود که بقیه ی بازیگران، از جمله اورلاندو بلوم و کیرا نایتلی متعجب شده بودند.

۲- بیشتر از ۳۰ سال است که لباس نقش هایش را یک نفر طراحی می کند

طراح لباس، کالین آتوود بیشتر از ۳۰ سال است که مسئولیت طراحی لباس نقش های جانی دپ را برعهده دارد. نمونه ای از طراحی های او را در فیلم های جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندلوالد / Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald ، سوئینی تاد: آرایشگر شیطانی خیابان فلیت / Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street و اسلیپی هالو / Sleepy Hollow، می توان دید.

۳- سرپرستی اسبی که در یکی از فیلم هایش بود را به عهده گرفت

جانی دپ وقتی فهمید قرار است اسب تک چشمی که در فیلم «اسلیپی هالو» مرکب نقش او، «ایکابد کرین» بود را خلاص کنند، تصمیم گرفت سرپرستی این اسب را بر عهده گیرد.

۴- از لنزهایی استفاده کرد که مثل عینک آفتابی بودند

در زمان بازی در فیلم «دزدان دریایی کاراییب: نفرین مروارید سیاه» (Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl) جانی دپ نمی خواست به خاطر نور شدید خورشید در بعضی لوکیشن ها دائماً چشم هایش را تنگ کند، به همین دلیل تصمیم گرفت از لنزهایی استفاده کند که کارکرد عینک آفتابی داشتند.

۵- کلاه های «جک گنجشکه» از جنس لاستیک بودند

جانی دپ در زمان فیلمبرداری مجموعه فیلم «دزدان دریایی کارائیب» بارها کلاه نقشش را گم کرد. در واقع، کلاه ها از روی کشتی به درون دریا می افتادند. اینگونه شد که طراح لباس پروژه تصمیم گرفت کلاه های جدید او را به جای چرم، از لاستیک درست کند تا اگر درون دریا افتادند زیر آب نروند و راحت تر پیدا شودن.

۶- نام «کاپیتان باربوسا» اختراع او بود

«دزدان دریایی کاراییب: پایان جهان» (Pirates of the Caribbean: At World’s End) اولین فیلم از این فرانشایز بود که در آن به نام کوچک «کاپیتان باربوسا» یعنی «هکتور» اشاره شد، اما نامی که در آن مطرح شد تصمیم نویسندگان فیلم نبود. ماجرا از این قرار بود که اولین بار در فیلم پشت صحنه ی «دزدان دریایی کاراییب: نفرین مروارید سیاه»، جانی دپ به شوخی نام کوچک «باربوسا» را «هکتور» عنوان کرد. مخاطبان اما این شوخی را جدی گرفتند و به همین دلیل، نویسندگان کار دیگر چاره ای جز استفاده از این اسم در فیلم های بعدی این فرانشایز نداشتند.

۷- بدون خواندن فیلمنامه، با فیلم «جانوران شگفت انگیز: جنایات گریندلوالد» قرارداد بست

به گفته ی جانی دپ، او یکی از طرفداران پر و پاقرص دنیای «هری پاتر» است، به همین دلیل وقتی پیشنهاد بازی در این فیلم به او شد، بدون خواندن فیلمنامه با این پروژه قرارداد بست.

۸- چالش صحبت کردن به زبانی دیگر

تاد مک دنیلز، استاد زبانشناس، تلاش جانی دپ برای صحبت به زبان قبیله ی سرخپوستی کمانچی در فیلم «رنجر تنها» (The Lone Ranger) را ستوده است. دپ نقش اصلی این فیلم، «تورو» را برعهده داشت. در حال حاضر تنها ۲۳ تا ۳۰ نفر در دنیا به این زبان صحبت می کنند. به گفته ی مک دنیلز، دپ کلمات را به درستی بیان کرده بود، گرچه تلفظش ضعیف اما قابل قبول بود.

۹- می خواست یکی از نقش هایش را برجسته تر کند

پیش از آغاز فیلمبرداری فیلم «آلیس در سرزمین عجایب» (Alice in Wonderland)، کارگردان کار، تیم برتون و جانی دپ که نقش «کلاه دوز دیوانه» را در آن برعهده داشت، تصمیم گرفتند باهم بر روی اینکه چطور می توانند نقش پررنگ تر و عمیق تری به این شخصیت نسبت به نسخه های قبلی آن ببخشند، کار کنند. در این دیدارها، طراحی ها و ایده هایی میان آن ها برای دستیابی به این هدف رد و بدل شد.

۱۰- ارتباطی ویژه با شخصیت «جان دیلینجر»

به گفته ی جانی دپ، او رابطه ی ویژه ای با «جان دیلینجر»، نقشش در فیلم «دشمنان ملت» (Public Enemies) پیدا کرده بود و او را مردی ساده، کاریزماتیک و تسلیم ناپذیر می دانست. دلیل آن شباهت هایی بود که میان زندگی شخصی این شخصیت و جانی دپ وجود داشت. مثلاً ناپدری دپ در همان زندانی حبس شده بود که «دیلینجر» به فرار دوستانش از آنجا کمک کرد و در واقعیت هم «دیلنجر» در ایندیانای جنوبی زندگی می کرد، یعنی در نزدیکی جایی که دپ به دنیا آمده و بزرگ شده بود.

۱۱- ادای احترامی به دندان های خاص یک شخصیت

پل بتانی، بازیگر نقش «جک استرپ»، دستیار و بادیگارد دلال آثار هنری، «مورتدکای»، اندکی بعد از اکران فیلم «مورتدکای» (Mortdecai) در مصاحبه ای گفت که فرم دندان های جانی دپ در این فیلم ادای احترامی بود به تری توماس، بازیگر انگلیسی که دو دندان جلویش فاصله دار بودند و همین موضوع خنده های او را ویژه کرده بود.

۱۲- خال های متحرک

در فیلم کمدی «یوگا هوزرز» (Yoga Hosers)، نقش جانی دپ، «گای لاپوینت» چند خال گوشتی روی صورتش دارد که در هر صحنه جای آن ها تغییر می کند.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۶ نظر

ورود

 • ممم مهر ۳۰, ۱۴۰۱

  اساس خلقت این بشر از عشق و جذابیته
  پدرررسگ اخه چقد میتونی خوب باشییی

  • Lily مهر ۳۰, ۱۴۰۱

   جانی واقعا فوق العادس ! هر وقت سر بحث این بشر میشه میخوام بترکم? از بس که کامله و نقصی نداره
   بی صبرانه منتظر کارکتر لویی پانزدهم هستم ?

 • .... مهر ۳۰, ۱۴۰۱

  جانی بهترین بازیگر جهانه واقعا به دنیا اومده تا بازیگر باشه ?❤️❤️❤️

 • میلاد آبان ۳, ۱۴۰۱

  جانی دپ علاوه برجذابیتی که داره خیلی مهربون ومردمی هست،،،دراوج معروفیت،خیلی خاکی ودوستداشتنیه

 • میلاد آبان ۳, ۱۴۰۱

  جانی دپ روخیلی دوست دارم،،،عالیه این بشر