وقتی پول محبوبیت نمی آورد! محبوب ترین و منفورترین میلیاردرهای جهان در توییتر

وقتی پول محبوبیت نمی آورد! محبوب ترین و منفورترین میلیاردرهای جهان در توییتر

علیرغم خودروها و نوآوری های ایلان ماسک، قدرت شبکه های اجتماعی مارک زاکربرگ و کنترل کامل جف بیزوس بر بازار خرده فروشی جهان، هیچ کدام از آن ها میلیاردر محبوب آمریکایی ها نیستند. محبوب ترین و منفورترین میلیاردرهای هر کشور و هر ایالت در آمریکا توسط Businessfinancing.co.uk شناسایی شده اند که یک وبسایت تحقیقی در زمینه مطالعات مالی است. این وبسایت با کمک توییت های که میلیاردرها را منشن کرده بودند و دسته بندی آن ها بر اساس مکان آن ها و استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی «شناسایی کننده احساسات» مثبت یا منفی بودن این منشن ها را نتیجه گیری کرده است.

نکته جالب اینکه ریچارد برانسون، فعال اقتصادی و میلیاردر مشهور بریتانیایی، محبوب ترین میلیاردر در ایالات متحده است اگر چه محبوب ترین میلیاردر در اکثر ایالت های این کشور نیست. ایلان ماسک در ۱۲ ایالت بالاترین محبوبیت را دارد و جف بیزوس با ۱۰ و بیل گیتس با محبوبیت در ۷ ایالت در رتبه های دوم و سوم قرار دارند. شک اندکی وجود دارد که منفورترین میلیاردر کیست، جایی که دونالد ترامپ رییس جمهور سابق ایالات متحده، کمترین محبوبیت را در آمریکا، ۴۳ ایالت این کشور و ۸۳ کشور دیگر دارد. ترامپ منفورترین میلیاردر جهان بوده است، از آمریکا تا بریتانیا گرفته تا چین، برزیل، اندونزی و کنیا. تنها ایالت هایی که ترامپ در آن ها منفورترین میلیاردر نبوده ایالت های آریزونا، فلوریدا، جورجیا، پنسیلوانیا، اوهایو و دلاور بوده اند.

در پنج ایالت از این ایالات، روپرت مورداک منفورترین میلیاردر بوده در حالی که در ایالت دلاور، مارک کیوبان منفورترین بوده است. در میان همسایگان شمالی و جنوبی ایالات متحده اما ترامپ منفورترین میلیاردر نبوده و این عنوان به روپرت مورداک رسیده است که در کانادا و مکزیک کمترین محبوبیت را کسب کرده است. محبوب ترین میلیاردر در کانادا موسس کمپانی Lean In، شرلی سندبرگ است در حالی که لری پیج، هم بنیانگذار گوگل در مکزیک محبوب ترین میلیاردر بوده است. در بریتانیا نیز سرگئی برین، شریک لری پیج، محبوب ترین میلیاردر بوده اما ایرلند سندبرگ را انتخاب کرده است.

بیل گیتس با قرار گرفتن در صدر محبوب ترین میلیاردرها در ۳۷ کشور در این زمینه رکورددار است و بعد از آن ایلان ماسک و جف بیزوس به ترتیب با ۲۷ و ۱۵ کشور قرار دارند. دونالد ترامپ در ۸۳ کشور منفورترین میلیاردر بوده که در این زمینه نیز او را در صدر قرار می دهد و بعد از آن بیزوس با ۶ کشور و مورداک و زاکربرگ به صورت مشترک با ۴ کشور در رتبه های بعدی قرار دارند. کیوبان، بیزوس، سندبرگ، ماسک، گیتس، پیج، برانسون، وارن بافت و استیو بالمر دستکم در یکی از ایالت های آمریکا بالاترین محبوبیت را داشته اند.

با بررسی دقیق تر آمار مشخص می شود که ایلان ماسک بالاترین میزان محبوبیت را در بلیز با ۵۸ درصد دیدگاه مثبت کاربران توییتر در مورد ثروتمندترین مرد جهان کسب کرده است. ماسک در کشور مالی منفورترین است که ۳۸ درصد توییت ها دیدگاه منفی نسبت به او داشته اند. در آمریکا نیز ۲۰ درصد توییت ها در مورد ماسک مثبت بوده و ۲۹ درصد منفی بوده اند. در مورد ترامپ نیز ۵۷ درصد توییت ها در ایالات متحده منفی بوده اما سورینام با ۶۸ درصد توییت های منفی کمترین محبوبیت را برای رییس جمهور سابق ایالات متحده رقم زده است.

کشوری که بیشترین توییت های مثبت را در مورد دونالد ترامپ داشته کشور میانمار بوده است، جایی که ۴۴ درصد احساسات توییتی نسبت به چهل و پنجمین رییس جمهور ایالات متحده مثبت بوده است. تنها هفت درصد از توییت ها در آمریکا در مورد دونالد ترامپ مثبت بوده است.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • سهیل مهر ۲۹, ۱۴۰۱

  ایرانیها آخه شریل سندبرگ رو از کجا میشناسند که مورد علاقه ترین میلیاردر از نظرشون باشه؟ اولا که کلا فیس بوک نسبت به اینستاگرام و توییتر زیاد توی ایران طرفدار نداره بعد هم فیس بوک رو نهایتا با زاکربرگ میشناسند.

  • یک ایرانی مهر ۳۰, ۱۴۰۱

   والا. ایلان ماسک فکر کنم معروف تر و محبوب تر از همه باشه من خودم خیلی ستایشش میکنم آدم باهوشیه

   • بلاش آبان ۴, ۱۴۰۱

    بدون شک ” ایلون ماسک ” محبوب ترین میلیاردر از نظر مردم ایرانه.
    همچنین طبق آمار و نظرسنجی ها آقای ایلان ماسک محبوب ترین میلیاردر دنیا از نظر اکثریت غالب مردم دنیاست ، به خاطر شخصیت و اقدامات مثبت و سازنده اش ، خصوصا کمپانی اسپیس ایکس و فعالیت هاش در مورد سفرهای فضایی و مسکونی سازی مریخ و ….