۶ ترفند طبیعی برای زیبایی که ترغیب می شوید فوراً از آنها استفاده کنید

۶ ترفند طبیعی برای زیبایی که ترغیب می شوید فوراً از آنها استفاده کنید

اسرار زیبایی برای سال ها وجود داشته است و بسیاری، از آنها برای حفظ زیبایی استفاده می کنند. در سراسر جهان، زنان از فرهنگ های مختلف عشق خود را به معجون های جذاب، طبیعی و جذاب به اشتراک گذاشته اند. در اینجا برخی از نکات زیبایی که امروزه نیز مورد احترام هستند، از مراقبت از پوست و مراقبت از مو گرفته تا سلامت کلی گردآوری شده است.

۱. حمام بخار

ترفند های زیبایی که از گذشته استفاده می شده است

حمام ترکی نوعی حمام بخار یا محل استحمام عمومی است. هدف اصلی این حمام پاکسازی و آرامش بدن است و می توانید تا زمانی که بخواهید در آن بمانید.

اول از همه، مهم است که خود را آماده کنید و با گرما سازگار شوید تا احساس آرامش کنید. سپس اسکراب کامل بدن و خیساندن در اتاق گرم، استفاده می کنید. پس از انجام تمام کارها، یک قسمت متفاوت فقط برای شستشو وجود دارد و می توانید درخواست کنید که ماساژور داشته باشید.

۲. ماست برای آفتاب سوختگی

ترفند های زیبایی که از گذشته استفاده می شده است

ماست برای درمان آفتاب سوختگی فواید زیادی دارد. ماست، دارای پروبیوتیک ها و اسید لاکتیک است که برای خلاص شدن از شر پوست آسیب دیده عالی هستند. مهم نیست در کجای دنیا زندگی می کنید، می توانید از هر نوع ماستی از ساده گرفته تا یونانی استفاده کنید و آسیب دیدگی پوست را از درمان کنید.

۳. شکر برای از بین بردن موهای بدن

ترفند های زیبایی که از گذشته استفاده می شده است

اپیلاسیون شکر، اگرچه ممکن است در حال حاضر محبوب باشد، اما در واقع مدت زیادی است که به عنوان یک ترفند برای زیبایی استفاده می شود. موم ساخته شده از شکر، کم دردترین، ایمن ترین و موثرترین راه برای از بین بردن موهای زائد است.

۴. شیر شتر برای سفت شدن و آبرسانی پوست

ترفند های زیبایی که از گذشته استفاده می شده است

شیر شتر حاوی ۲ ماده مغذی اساسی برای پوست جوان است: ویتامین C و الاستین. ویتامین C به تحریک تولید کلاژن کمک می کند، در حالی که الاستین خاصیت ارتجاعی پوست را مدیریت می کند. این ترکیب به ایجاد چهره ای روشن کمک می کند و می تواند انواع پوست را مرطوب کند. یکی دیگر از واقعیت های مهم در مورد شیر شتر این است که کل بدن می تواند از آن بهره مند شود، نه فقط صورت.

۵. انجیر مفید برای کل بدن 

ترفند های زیبایی که از گذشته استفاده می شده است

طبیعت ممکن است همیشه کلید زیبایی و مزایای تضمین شده برای سلامتی باشد. خوردن انجیر ممکن است به جوانسازی پوست، جلوگیری از چین و چروک، صاف شدن رنگ پوست و درمان جوش و زگیل کمک کند. تحقیقات نشان می دهد که حتی بهتر است انجیر خشک به جای انجیر تازه مصرف شود.

انجیر برای موهای شما نیز فوایدی دارد، مانند تقویت رشد مو و حالت دادن به آن. از مزایایی دیگر آن تقویت سلامت کلی، مانند کاهش کلسترول و تقویت استخوان هاست. می توانید با تهیه اسموتی با آن یا تهیه سالاد انجیر آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

۶. برخی از زنان لبخند خود را محدود می کنند تا تحرک عضلات صورت را به حداقل برسانند.

ترفند های زیبایی که از گذشته استفاده می شده است

در حالی که برخی ممکن است بگویند لبخند زدن شما را جوان‌تر نشان می‌دهد، تحقیقات نشان می‌دهد که در واقع کاملا برعکس است. لبخند باعث می‌شود یک سال پیرتر به نظر برسید. تعجب و شوکه شدن ممکن است باعث شود ۲ سال جوانتر از آنچه هستید به نظر برسید. برخی از زنان برای جلوگیری از ایجاد خطوط ظریف و چین و چروک ناشی از لبخند، کمتر لبخند می زنند.

به عنوان مثال، تس کریستین، زنی ۵۰ ساله است که در ۴۰ سال گذشته لبخند نزده تا ظاهر جوان خود را حفظ کند. «من چین و چروک ندارم چون خودم را برای کنترل عضلات صورتم آموزش داده ام.»

بیشتر بخوانید:

۱۱ ترفند زیبایی از زنان خاورمیانه برای حفظ جوانی و جذابیت شان

۱۰ ترفند زیبایی از مردمان کشورهایی که زیباترین زنان جهان را دارند

منبع: bright side
یک نظر

ورود

  • هادی آبان ۱۰, ۱۴۰۱

    بیش از دو یا سه هزار سال که ما حمام و سرویس بهداشتی داشتیم حالا میگین حمام ترکی