معرفی ۳ خودرو پرنده ای که به زودی در آسمان ها جولان می دهند

معرفی ۳ خودرو پرنده ای که به زودی در آسمان ها جولان می دهند

ظاهرا قرار است خودروهای های پرنده بالاخره، آسمان را از آن خود کنند. اخبار زیادی از تولید گسترده این دست خودروها در سال های پیش رو به گوش می رسد. البته باید دید که در این رقابت آینده نگر، چه خودروهای های پرنده ای در نهایت به موفقیت دست می یابند. 

خودروهای های پرنده

«لیبرتی اسپورت» (Liberty Sport) 300,000 دلاری، در فرآیندی که حداقل ۱۸ ماه طول می‌کشد، در حال آزمایش است تا توسط آژانس ایمنی هوانوردی اروپا به عنوان یک ماشین پرنده تایید شود. وسیله نقلیه ای که برای راندنش به مجوز جایروکوپتر نیاز است. با پیش بینی اولین تحویل در سال ۲۰۲۴، این سه چرخ، با موتور دوقلوی روتاکس ۱۰۰ اسب بخار، قرار است در سال ۲۰۲۴، اولین محصول خود را ارائه می دهد. قابلیت حرکت بر روی جاده ها به آن اجازه می دهد از شهرهایی که پرواز، هواپیماهای تک موتوره ممنوع است هم عبور کند.

ظاهرا «لیبرتی» می‌تواند مستقل از زیرساخت‌های فرودگاهی کار کند و تولید سالانه آن می‌تواند تا ۱۰,۰۰۰ دستگاه افزایش یابد. به احتمال زیاد صاحبان این خودروهای پرنده، می توانند آنها را در پارکینگ خانه یا در گاراژ نگه دارند و برای برخاستن به نزدیک ترین فرودگاه اختصاصی بروند.

خودروهای های پرنده

«اِیر کار» (AirCar)، شبیه یک هایپرکار ایتالیایی آینده نگر است و طبق استانداردهای اروپایی M1 ساخته خواهد شد. با لمس یک دکمه دم آن کشیده شده و بال ها، از یک محفظه مخفی باز می شوند. پس از اینکه نمونه اولیه چهار چرخ آن به عنوان یک هواپیمای آزمایشی مورد تایید قرار گرفت، این شرکت شروع به کار بر روی نسخه دوم آن کرد، که اکنون دارای یک موتور هوایی ۲۸۰ اسب بخار است. گواهینامه خلبانی پایه برای پرواز با این پرنده، مورد نیاز است که دارای سرعت کروز ۳۰۰ کیلومتر در ساعت است و قیمت آن برای رقابت با هواپیماهای چهار نفره هوانوردی عمومی مانند Cessna 172 و Cirrus SR22 تعیین می شود. گام بعدی شرکت Klein Vision، سازنده «اِیر کار»، طراحی و توسعه یک مدل کامل و تایید شده بر اساس قوانین هواپیمای سبک اروپایی CS-23 است که شرکت می گوید حداقل دو سال طول می کشد تا به بازار برسد.

خودروهای های پرنده

شرکت Samson Sky در اورگان انتظار دارد تحویل خودروی پرنده «سوییچ بلِید» (Switchblade) خود را در سال ۲۰۲۴ و پس از ۱۴ سال کار بر روی آن، آغاز کند. «سوییچ بلِید» با قیمت تخمینی ۱۷۰,۰۰۰ دلار فروخته می‌شود. این نمونه در حال طراحی و آزمایش است تا با استانداردهای سخت‌گیرانه‌تر صدور گواهینامه هواپیماهای کوچک مطابقت داشته باشد.  

بیشتر بخوانید:

XPeng X2؛ خودروی پرنده تمام برقی در دبی به پرواز درآمد + ویدیو

XTurismo؛ با اولین موتور پرنده جهان آشنا شوید + ویدیو

منبع: yahoo
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود