سلما هایک ثروتمندتر از آنجلینا جولی است

سلما هایک ثروتمندتر از آنجلینا جولی است

سلما هایک بازیگر، تهیه کننده، کارگردان، فعال اجتماعی و تاجر مکزیکی متولد سپتامبر ۱۹۶۶ در وراکروز مکزیک است. نام کامل او سلما والگارما هایک خیمنز (Salma Valgarma Hayek Jimenez) است.

ثروت سلما هایک چقدر است؟

سلما هایک در ۱۲ سالگی، مکزیک را ترک کرد و به «آکادمی قلب مقدس» (Academy Sacred Heart)، لوئیزیانا پیوست. با این حال، او برای تحصیل در رشته روابط بین‌الملل، به مکزیکوسیتی بازگشت.
اولین نقش سلما هایک 

ثروت سلما هایک چقدر است؟

وقتی سلما هایک ۲۳ ساله شد، به گروه بازیگران فیلم تلویزیونی مکزیکی «ترزا» (Teresa) پیوست. او در کشور اصلی خود معروف شد و به فیلم های سینمایی راه یافت.

حرفه او به عنوان یک بازیگر
در سال ۱۹۹۱، سلما هایک در لس آنجلس ساکن شد تا دوران تحصیل بازیگری خود را آغاز کند و در دهه ۱۹۹۰ چندین نقش را به دست آورد. در سال ۱۹۹۴، سلما هایک در فیلم «کوچه معجزه» (Miracle Alley) که پر جایزه‌ترین فیلم تاریخ سینمای مکزیک است، بازی کرد.

ثروت سلما هایک چقدر است؟

با این حال، موفقیت بین المللی او با فیلم «دسپرادو» (Desperado) با حضور آنتونیو باندراس به دست آمد. یکی از آخرین نقش های سلما هایک، در فیلم Grown Ups آدام سندلر بود.
او همچنین صداپیشگی شخصیت کیتی سافت پاوز در فیلم «گربه چکمه پوش» را بر عهده داشت که همکاری مجددی با آنتونیو باندراس بود.

ثروت سلما هایک چقدر است؟

سلما هایک در طول دوران بازیگری خود، نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر زن شد. با این حال، او برای «معجزه مالدونادو» (The Maldonado Miracle) برنده جایزه امی کارگردانی شد.
سلما هایک، قهرمان زنان

ثروت سلما هایک چقدر است؟


سلما هایک برای پایان دادن به خشونت علیه زنان مبارزه می کند. هایک در برابر کمیته قضایی سنای ایالات متحده، اظهاراتی ارائه کرد تا قانون ضد خشونت علیه زنان را مجدداً بررسی کنند. او هزاران دلار به پناهگاه های زنان و گروه های ضد خشونت خانگی در مکزیک اهدا کرد و با بیانسه در کمپین گوچی برای توانمندسازی زنان شریک شد.

ثروت سلما هایک

ثروت سلما هایک چقدر است؟

سلما هایک ۲۰۰ میلیون دلار ثروت دارد که ۸۰ میلیون دلار بیشتر از ثروت آنجلینا جولی است. او همچنین با میلیاردر فرانسوی فرانسوا هانری پینو که ۷ میلیارد دلار ثروت دارد، ازدواج کرده است.

بیشتر بخوانید:

خاطره جالب و آموزنده سلما هایک از شیر دادن به یک نوزاد گرسنه غریبه

ماجرای عصبانیت هاروی واینستین از گریم زشت سلما هایک در فیلم «فریدا»

منبع: marca
بدون نظر

ورود