۶ راهکار ساده برای اینکه در آینده از تتوی خود پشیمان نشوید

۶ راهکار ساده برای اینکه در آینده از تتوی خود پشیمان نشوید

برای بسیاری از ما تصمیم‌گیری و انجام خالکوبی آسان نیست، به خصوص اگر بار اولمان باشد. تتو کردن روی پوست می‌تواند با عوارضی همراه باشد و به‌علاوه بعد از گذشت مدت زمانی هرچند کوتاه باعث پشیمانی شود. اگر از تصمیم خود برا انجام تتو مطمئن هستید و می‌خواهید بدون احساس پشیمانی خالکوبی کنید بهتر است مراحل زیر را دنبال کنید تا با احتمال بیشتری تا آخر عمر از آن راضی بمانید.

۱. قبل از هر تصمیمی عمیقا فکر کنید

اگر می‌خواهید از خالکوبی‌ خود پشیمان نشوید توصیه می‌کنیم که در انجام آن عجله نکنید و اجازه ندهید که هیجانِ انداختن یک طرح روی بدنتان شما را هدایت کند. از هر چهار نفری که به‌طور آنی و هیجانی تتو می‌کنند، سه نفر پشیمان می‌شوند.

۶ روش برای پشیمان نشدن از تتو

۲. از انجام خالکوبی در سنین بسیار پایین خودداری کنید

پیش از تتو کردن یک طرح بهتر است سن و وضعیت عاطفی‌مان را در نظر بگیریم. ۳۵ درصد از افرادی که از خالکوبی خود پشیمان هستند، تتوی خود را در نتیجه‌ی یک تصمیم تکانشی انجام داده‌اند. ۲۹ درصد از آنها تتو کرده‌اند زیرا در زمان خالکوبی، آن طرح برایشان معنای ویژه‌ای داشت و ۱۸ درصد برای اینکه احساس باحال بودن بکنند.

۶ روش برای پشیمان نشدن از تتو

۳. از تتوی اسامی و چهره‌ ها دوری کنید

یکی دیگر از عوامل پشیمانی افراد از خالکوبیشان این است که نام فردی را که دیگر با او در رابطه نیستند، پیش از اتمام رابطه روی بدن خود تتو کرده‌اند و حالا این تتو معنای خود را از دست داده است. درست است که هنگام درگیری عاطفی ممکن است تصمیمات احساسی بگیریم، اما بهتر است از تتوی نام و چهره عزیزانمان دوری کنیم.

۶ روش برای پشیمان نشدن از تتو

۴. مطمئن شوید که به نتیجه دلخواه می‌رسید

پشیمان ترین افراد از خالکوبی کسانی هستند که تتو بسیار ضیف روی بدنشان اجرا شده است. ۴۰ درصد از افراد به این خاطر پشیمان می‌شوند که ظاهر تتوی خود را دوست ندارند. پس بهتر است اگر از تصمیم خود برای تتو کردن نقطه‌ای از بدن مطمئن هستید، نزد یک تتو آرتیست حرفه ای بروید.

۶ روش برای پشیمان نشدن از تتو

۵. از قبل برنامه ریزی و تحقیق کنید

اگر می‌خواهید خالکوبیتان را برای همیشه دوست داشته باشید باید این تصمیم را جدی بگیرید و درباره‌اش تحقیق کنید. در مورد مکانی که می‌خواهید این کار را انجام بدهید و رعایت استانداردهای ایمنی و بهداشتی لازم مطمئن شوید.

۶ روش برای پشیمان نشدن از تتو

۶. در مورد اندازه تتو هوشمندانه تصمیم بگیرید

شاید عجیب باشد اما بیشتر افراد از تتوهای کوچکشان بیشتر از تتوهای بزرگ پشیمان می‌شوند. شاید به این دلیل که یک خالکوبی بزرگ به زمان بیشتری برای تفکر نیاز دارد. اما هر تصمیمی که می‌گیرد، چه در پی یک خالکوبی کوچک هستید و چه یک تتوی بزرگ، در نظر بگیرید که صرف نظر از اندازه باید ۱۰۰ درصد مطمئن باشید که می‌خواهید آن را همیشه روی پوستتان داشته باشید یا نه.

بیشتر بخوانید:

اشتباه یک زن در تتو کردن عبارت «میو» در جای اشتباه که کار او را به لیزر درمانی کشاند

نخستین دانشکده تتو در ترکیه آغاز به کار کرد

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود