رهبران جهان در آینده با استفاده از فناوری هولوگرام با هم ملاقات خواهند کرد + ویدیو

رهبران جهان در آینده با استفاده از فناوری هولوگرام با هم ملاقات خواهند کرد + ویدیو

یک دستگاه تماس هولوگرافیک جدید به مدیران کسب و کارها اجازه می دهد تا بدون معطلی در هر جلسه ای و در هر نقطه ای در جهان حضور یابند. پروتو اِم (Proto M) که توسط یک شرکت لس آنجلسی به نام پروتو (Proto) ساخته شده است، جعبه‌ای با ارتفاع حدود ۶۰ سانت است که هولوگرام‌های زنده از بدن افراد را هنگام صحبت کردن، حتی زمانی که هزاران کیلومتر دورتر هستند، نشان می‌دهد.

دستگاه تماس هولوگرافیک چیست؟

دیوید نوسبام (David Nussbaum)، مدیر عامل پروتو، گفت که این دستگاه تماس هولوگرافیک نشان دهنده دوران پیش رو از نظر برقراری ارتباط بین دو نفر و پلی بین واقعیت فیزیکی و مجازی است. او گفت: «من همیشه بر این باور بودم که آینده ارتباطات مربوط به ارتباطات واقعی است و قرار نیست برای همیشه خود را روی یک صفحه تخت نشان دهیم. به عنوان یکی از طرفداران داستان های علمی تخیلی و تلویزیون و فیلم، برای من آینده همیشه در حال تحول است. از نامه کتبی گرفته به ایمیل، از تماس تلفنی تا فیس تایم و اکنون اینجا هستیم، این یک تجربه واقعی هولوپورتاسیون است.»

دستگاه تماس هولوگرافیک چیست؟

در تصاویر به نظر می رسد که نوسبام در داخل پروتو اِم است، که کمی شبیه یک تبلت غول پیکر با صفحه نمایش لمسی است، با این تفاوت که نسبت های آن بیشتر شبیه جعبه است. صفحه نمایش این دستگاه، توهم عمق ایجاد می کند و باعث می شود بلندگو طوری به نظر برسد که گویی از یک اتاق کوچک و خالی به گوش می رسد. تنها چیزی که نیاز است منبع شارژ و اتصال به Wi-Fi است.

دستگاه تماس هولوگرافیک چیست؟

به گفته نوسبام، پروتو اِم یک وسیله مشترک است که کاربردهای متعددی در محل کار و خانه دار؛ برای یک مدیر که از راه دور در مقابل کارمندان خود صحبت کند، یک مربی تناسب اندام که به شاگردش آموزش می دهد، یا یکی از اعضای خانواده که با عزیزی صحبت می کند.

او گفت: «ما در سه سال گذشته دیدیم که افراد مبتلا به کووید، بیشتر و بیشتر به تعاملات مجازی متکی هستند تا تعاملات فیزیکی. بنابراین فکر می‌کردم اگر بتوانیم بدون خروج از خانه، بدون خروج از اتاق نشیمن، بدون ترک دفترمان، تجربه‌های مجازی داشته باشیم، اما به نظر برسد که واقعاً آنجا هستیم، عالی می شود.»

دستگاه تماس هولوگرافیک چیست؟

نوسبام گفت که محصول او جایگزین تماس‌های ویدیویی معمولی یا تجربیات حضوری نیست. بلکه یک گزینه جایگزین است که عناصر هر دو را با هم ترکیب می کند.

پروتو اِم علاوه بر تسهیل ارتباطات دو طرفه، پیام های از پیش ضبط شده را نیز پخش می کند و می تواند تصاویر سه بعدی واقعی از ظاهر محصولاتی مانند آیفون جدید را نمایش دهد.

به گفته رئیس بخش نوآوری سخت افزار در پروتو، پروتو اِم می چرخد، از حالت عمودی به حالت افقی می رود، که در آینده برای استفاده در بازی ایده آل خواهد بود.

دستگاه تماس هولوگرافیک چیست؟

صاحبان پروتو اِم همچنین می توانند از این دستگاه برای نشان دادنNFT (توکن های دیجیتال منحصر به فرد که بدون هیچ گونه فرم فیزیکی فروخته می شوند) استفاده کنند.

نسخه تجاری پروتو اِم اکنون برای مشتریان قابل ارسال است و قیمتی در حدود ۵,۰۰۰ دلار دارد، در حالی که نسخه بازاری آن سال آینده با قیمت حدود ۲,۰۰۰ دلار یا کمتر عرضه خواهد شد.

دستگاه تماس هولوگرافیک چیست؟
پروتو اپیک

این دومین دستگاه پروتو است. اولین مورد، پروتو اپیک (Proto Epic)، بسیار بزرگتر است؛ تقریباً به اندازه یک یخچال و بلندگوهای آن در نسبت های بزرگتر از پروتو اِم ارائه می دهد. البته بسیار گران تر است. قیمت پایه آن ۶۵۰۰۰ دلار است، اگرچه شرکت گفته است که می توان آن را با قیمت ارزان تر اجاره کرد.

بیشتر بخوانید:

زن متوفی در مراسم تشییع جنازه خود با عزاداران صحبت می کند + ویدیو

نوزادان واقعیت مجازی در دنیای متاورس تا ۵۰ سال آینده محبوب خواهند شد

منبع: dailymail
یک نظر

ورود

  • HH آبان ۷, ۱۴۰۱

    الان ویژه کسب و کارها و افراد خاصه. چند سال دیگه ممکنه این فناوری هم بشه روتین زندگی روزانه افراد. روز به روز به فضای سایبرپانکی نزدیکتر میشیم. بعضی وقتا ترسناک میشه این قضیه. کاهش شدید سطح ارتباطات اجتماعی در دنیای واقعی.