غربال کردن زباله های سربی با دست خالی در سمی ترین شهر جهان

غربال کردن زباله های سربی با دست خالی در سمی ترین شهر جهان

شهر «کابوه» (Kabwe)، سمی ترین شهر جهان در زامبیا زندگی و کار می کنند. علاوه بر آلودگی هایی که در خاک و آب این منطقه به واسطه فعالیت های مربوط به معدن سرب آن وجود دارد. افراد بی شماری هم در زباله های سربی و با غربال آن، به دنبال تامین مخارج زندگی هستند. تمامی این افراد، سطوح خطرناکی از سرب را در بدن خود دارند. اما آنها مجبورند برای تامین هزینه های زندگی خود این کار را انجام دهند.

سمی ترین شهر جهان کجاست؟

اولین چیزی که در مورد این افراد ناامید در سمی ترین شهر جهان متوجه می شوید چشمان تیره، زرد و قرمز و به شدت خون آلود آنهاست. آنها با لباس های معمولی، پای برهنه و دست های خالی زباله های سربی را غربال می کنند. خودشان، سطوح بالای سرب را در جریان خونشان تصدیق می کنند. بسیاری از آنها، علائم مسمومیت با سرب را بازگو می کنند که شامل درد شکم، مشکلات معده، از دست دادن حافظه است.

سمی ترین شهر جهان کجاست؟

از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر کار می کنند، کیسه ها را با خرده های سرب پر می کنند که بیشتر برای استفاده در باتری به تاجران ژاپنی، چینی و هندی می فروشند. به برخی از آنها مبلغی معادل ۱۲ کواچا معادل ۰.۷۴ دلار برای هر کیسه، پرداخت می شود.

سمی ترین شهر جهان کجاست؟

بری مولیمبا ۷۲ ساله، به مردم محلی در مورد نحوه مبارزه با این مشکل توصیه می کند. او گفت که یک رودخانه محلی توسط شورای «کابوه» پاکسازی شده است. اما او هشدار می دهد که میراث سمی آنقدر گسترده است که میلیون ها نفر برای حذف سرب موجود در خاک مورد نیاز است.

سیزده زن و کودک به دنبال غرامت علیه واسطه های آفریقای جنوبی و شرکت انگلیسی-آمریکایی آنگلو امریکن هستند که از سال ۱۹۲۵ تا ۱۹۷۴ در این معدن سرمایه گذاری کرده بودند.

سمی ترین شهر جهان کجاست؟

بری تاکید می کند: «من فکر می کنم شرکت هایی که از اینجا سود می کنند، مسئول تمیز کردن خرابکاری های خود هستند.»

آنگلو امریکن تاکید کرد که محل معدن سرب در سال ۱۹۷۴ توسط دولت زامبیا تصرف شد و قصد دارد به شدت ادعاهای مطرح شده در دعوای حقوقی را که در ژوهانسبورگ ارائه شده است را به چالش بکشد.

بیشتر بخوانید:

افسرده‌ ترین شهر روی زمین با رودی به رنگ خون، هوای سمی و ۴۵ روز تاریکی مطلق

با ۱۰ مورد از آلوده ترین و سمی ترین رودخانه های سراسر جهان آشنا شوید

منبع: mirror
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود