اگر کاربران توییتر بخواهند تیک آبی خود را حفظ کنند باید ماهانه ۲۰ دلار پرداخت کنند

اگر کاربران توییتر بخواهند تیک آبی خود را حفظ کنند باید ماهانه ۲۰ دلار پرداخت کنند

ایلان ماسک که بلاخره پس از کشمکش های بسیار توییتر را خرید، از همان بدو ورود دست به تغییراتی بنیادین زد. پس از اخراج ۴ مدیر ارشد حالا کاربران توییتر که سال‌ها برای جذب مخاطبان خود تلاش کرده‌اند و به تاییدیه مورد انتظار حساب خود یا همان تیک آبی، توسط این پلتفرم دست یافته‌اند، اگر می‌خواهند آن نشان را حفظ کنند، اکنون باید هزینه پرداخت کنند.

تأیید اعتبار در توییتر، تا کنون، به شخصیت‌های عمومی، مؤسسات، شرکت‌ها یا افرادی تعلق می گرفت که تعداد زیادی دنبال‌کننده داشتند و از نظر اجتماعی تاثیرگذار بودند و هیچ هزینه ای نداشت.

ماجرای هزینه ماهانه برای تیک آبی توییتر چیست؟

اما طبق گزارشی که اخیرا منتشر شده، اکنون که ایلان ماسک مالک توییتر شده است، کل پروسه تایید مجدد تمدید خواهد شد و بدتر از آن، کسانی که از قبل تیک آبی داشتند، اگر بخواهند آن را حفظ کنند، باید ۲۰ دلار در ماه بپردازند.

از جمله بازسازی های ماسک افزایش قیمت هاست

ماجرای هزینه ماهانه برای تیک آبی توییتر چیست؟
ماسک روز یکشنبه در توییتی نوشت: «کل فرآیند راستی‌آزمایی در حال حاضر در حال اصلاح است». بر اساس این گزارش، این شرکت می خواهد اشتراک حق بیمه اختیاری خود به نام «توییتر آبی» (Twitter Blue) را از ۴.۹۹ دلار به ۱۹.۹۹ دلار در ماه افزایش دهد.

اما کسانی که می‌خواهند این کار را انجام دهند، یعنی کاربران تأیید شده فعلی، ۹۰ روز فرصت دارند تا پس از راه‌اندازی توییتر آبی جدید مشترک شوند، در غیر این صورت تأیید پیشین خود را از دست خواهند داد.

ماسک می‌خواهد به هر طریقی که می‌تواند از سرمایه‌گذاری‌اش پول به دست بیاورد

ماجرای هزینه ماهانه برای تیک آبی توییتر چیست؟
یکی از ایده های ماسک این است که تعداد مشترکین توییتر را تا زمانی که نیمی از درآمد شرکت شوند افزایش دهد.

تا به امروز، «توییتر آبی»، دسترسی به مطالب بدون آگهی و چند امکان سفارشی سازی اضافی را ارائه می داد. علاوه بر این، ماسک اظهار داشت که قصد دارد تبلیغات توییتر بیشترین درآمد را داشته باشند.

ماجرای هزینه ماهانه برای تیک آبی توییتر چیست؟

ماسک با کمک مهندسانی که به عنوان مشاور با خود از تسلا آورده، قصد دارد بسیاری از مدیران میانه و مهندسانی را که در چند وقت اخیر مشارکتی در کد توییتر نداشته‌اند، اخراج کند. خروج این نیروها احتمالا از همین هفته آغاز خواهد شد، چرا که مدیران در حال تهیه فهرست نیروهای مربوطه هستند. افزون بر این، کارمندان این شبکه اجتماعی از زمان ورود ماسک به شرکت با پروژه‌های جدیدی روبرو شده‌اند.

سرویس توییتر بلو حدود یک سال پیش راه‌اندازی شد. ماسک در نظر دارد که در آینده حدود نیمی از درآمدهای شرکت را از همین سرویس تامین کند.

بیشتر بخوانید:

ماجرای درخواست ایلان ماسک برای ارائه اینترنت ماهواره ای در ایران چیست؟

واکنش های جالب به پیشنهاد ایلان ماسک برای مبارزه تن به تن با ولادیمیر پوتین

بدون نظر

ورود