لحظه جایگزینی کمند امیرسلیمانی با زهره فکورصبور در سریال «بی همگان» + ویدئو

لحظه جایگزینی کمند امیرسلیمانی با زهره فکورصبور در سریال «بی همگان» + ویدئو

زهره فکورصبور، بازیگر شناخته شده اسفند ماه سال گذشته مشغول بازی در سریال «بی همگان» بود که به طور ناگهانی جان باخت و نقش وی در این مجموعه تلویزیونی ناتمام ماند.

بنا بر اعلام عوامل این سریال، در زمان درگذشت زهره فکورصبور ۵۰ درصد کار ضبط شده بود.

تیر ماه امسال اعلام شد کمند امیرسلیمانی جایگزین زهره فکورصبور در سریال «بی همگان» شده تا نقش ناتمام او را به پایان رساند.

پخش سریال «بی همگان» مدتی است از شبکه سه سیما آغاز شده است. ویدئوی زیر لحظه ی جایگزینی کمند امیرسلیمانی با زهره فکورصبور در آخرین قسمت حضور این بازیگر فقید در سریال «بی همگان» را نشان می دهد.

کمند امیرسلیمانی تیر ماه امسال در گفتگویی با خبرگزاری ایسنا درباره ی حضورش در سریال «بی همگان» برای به اتمام رساندن نقش زهره فکورصبور گفته بود: «فقط می‌خواهم کار نیمه‌تمام مرحومه فکورصبور را در این دنیا به پایان برسانم و قبول این کار، بیشتر برایم حکم انجام یک مسوولیت را داشت تا بازیگری. زمانی که خانم زهره فکورصبور فوت کردند، من بنا به آشنایی که با دوستان گروه “بی همگان” داشتم، خیلی سریع فهمیدم اولین گزینه‌ای که برای نقش ایشان انتخاب شد، بنده هستم.»

وی خاطرنشان کرد: «زمانی که مرحومه فکورصبور در قید حیات بودند، من ارتباطی با ایشان داشتم و وقتی که برای ادامه نقششان انتخاب شدم، احساس کردم ایشان در این جهان یک کار نیمه‌تمام دارند و آن هم سریال “بی همگان” بود. با خودم گفتم پس حالا که من انتخاب شدم حتما حکمتی وجود دارد و باید کار نیمه‌تمامش را به پایان برسانم؛ بنابراین پذیرفتن این کار که کمی هم برایم سخت بود، بیشتر حکم وظیفه داشت.»

امیرسلیمانی در پاسخ به این سؤال که آیا تاکنون پلان‌هایی که زهره فکورصبور بازی کرده را دیده‌ است، گفت: «خیر ندیده‌ام و اصلاً نمی‌خواهم ببینم چون ترجیح می‌دهم و باید احترام بگذارم. ایشان مدل خودش را بازی کرده و من هم احترام می‌گذارم و از این پس که نقش ایشان را ادامه خواهم داد، سعی می‌کنم خود کمند امیرسلیمانی باشم، اما بیسِ بازی این نقش، یکسری ویژگی‌ها دارد که من هم باید طبیعتاً با همان ویژگی‌ها آن را ایفا می‌کنم و همان شخصیت را بازی می‌کنم؛ در نتیجه مسئله دوری نیست. باز هم تاکید می‌کنم که هدفم برای این حضور فقط به پایان رساندن کار نیمه‌تمام خانم فکورصبور بود. خدا رحمتشان کند.»

سریال «بی همگان» به تهیه کنندگی مهران مهام، در ابتدا توسط بهرنگ توفیقی کارگردانی شد اما با پایان قرارداد این کارگردان با این پروژه، از ابتدای سال ۱۴۰۱ ادامه ساخت به اصغر هاشمی سپرده شد.

مهدی سلطانی، کاظم هژیرآزاد، مرحوم زهره فکور صبور، نسرین بابایی، سمیرا حسن پور، سپند امیرسلیمانی، محمد صادقی، داریوش سلیمی، علیرضا درویش، کاوه خداشناس و … از بازیگران سریال «بی همگان» هستند.

مرگ ناگهانی زهره فکورصبور در اسفند ماه سال گذشته سر و صدای زیادی به پا کرد.

شب دهم اسفند ماه ۱۴۰۰ پیکر بی جان زهره فکورصبور در منزل مسکونی اش در خیابان دولت ِ تهران توسط همسر وی کشف شد.

در خبرها نام همسر زهره فکورصبور اعلام نشد اما گفته شد وی تهیه‌ کننده ی سینما و تلویزیون است و زهره فکورصبور همسر دوم او بود. به گفته ی همسر زهره فکورصبور، پس از بی پاسخ ماندن تماس های متعدد او و مادر زهره فکورصبور با خانم بازیگر، وی راهی محل زندگی زهره فکورصبور شد که در آنجا با پیکر بی جان همسر خود مواجه گشت و با سرعت با اورژانس تماس گرفت، اما از آنجایی که زمان زیادی از مرگ زهره فکورصبور گذشته بود، تلاش تکنسین‌ های اورژانس برای احیای وی بی نتیجه ماند.

در کنار پیکر زهره فکورصبور چند ورق قرص آرامبخش کشف شده بود، به همین دلیل گمانه زنی هایی درباره ی خودکشی وی مطرح شد، موضوعی که از سوی پزشکی قانونی تأیید نشد.

پزشکی قانونی در گزارش خود درباره ی علت درگذشت زهره فکورصبور اعلام کرد در معاینه ی ظاهری و کالبدشکافی صورت گرفته، علائم و شواهدی از آثار ضرب و جرح یافت نشده و تعیین علت فوت منوط به حصول نتایج آزمایشات سم شناسی و آسیب شناسی است. با این حال، نتیجه ی نهایی بررسی ها به طور رسمی اعلام نشد.

زهره فکورصبور چند روز پیش از این اتفاق، به عنوان مهمان در برنامه تلویزیونی «زنده رود» شبکه اصفهان شرکت کرده و تنها ساعاتی پیش از فوت ویدئویی از حضور خود در این برنامه را در اینستاگرامش منتشر کرده بود.

او در آخرین مصاحبه ی تلویزیونی‌ خود گفته بود: «خدا را شکر خیلی اتفاق های خوبی برایم افتاد اما کلاً از بچگی دنبال یک زندگی آرام و بی دغدغه بودم. اگر به بیست و پنج سال بر می گشتم اصلاً و ابداً بازیگری را انتخاب نمی کردم و به جایش ازدواج می کردم و بچه هایم را بزرگ می کردم. اگر هم یک روز بچه دار شوم اصلاً نمی گذارم وارد این حرفه شود.»

اما حواشی درگذشت زهره فکورصبور به اینجا ختم نشد و این اتفاق سبب شد نام امین فردین بار دیگر بر سر زبان ها افتد، یک خبرنگار مستقل ساکن آلمان که در اینستاگرام، یوتیوب و تلگرام فعالیت دارد و در سال های اخیر به واسطه ی افشاگری های خود درباره ی شاخ های مجازی و سلبریتی های ایرانی به شهرت زیادی دست یافته است.

امین فردین پیش از درگذشت زهره فکورصبور شایعاتی را درباره ی زندگی شخصی زهره فکورصبور مطرح کرده بود که پس از مرگ وی باز هم بر آن ها تأکید کرد. به همین دلیل، برخی کاربران بر این باور بودند که امین فردین در خودکشی زهره فکورصبور نقش داشته و شاید اتهامات وی باعث شده بود این بازیگر به یکباره تصمیم به خودکشی بگیرد، موضوعی که در واکنش های اینستاگرامی برخی از دوستان و همکاران زهره فکورصبور به مرگ وی نیز مشهود بود.

بیوگرافی زهره فکورصبور

زهره فکورصبور متولد سال ۱۳۵۷ در تهران، فارغ التحصیل مقطع دیپلم و آموزش دیده ی کلاس های بازیگری حمید سمندریان بود.

فعالیت بازیگری خود را از سال ۷۵ با بازی در تئاتر آغاز کرد و در همان سال با بازی در سریال تلویزیونی «غبار نور» به کارگردانی محمدرضا اصلانی برای نخستین بار مقابل دوربین رفت.

بعد از آن در سال ۷۷ با حضور در سریال پربیننده ی «روزگار جوانی» به کارگردانی شاپور قریب به شهرت رسید.

در سال ۸۰ با فیلم «بوی گل سرخ» به کارگردانی ناصر محمدی وارد سینما شد.

آخرین اثر پخش شده از زهره فکور صبور سریال «کامیون» به کارگردانی مسعود اطیابی از سریال های نوروزی سال ۹۹ بود.

زهره فکورصبور در دوران فعالیت حرفه ای خود در فیلم ها و سریال های زیادی نقش آفرینی کرد، از جمله سریال های تلویزیونی آژانس دوستی، همسفر، مسافری از هند، سه پنج دو، کمکم کن، نرگس، از نفس افتاده، کاراگاهان، دلنوازان و دردسرهای عظیم.

زهره فکورصبور در اینستاگرامش خود را متأهل اعلام کرده بود اما اطلاعاتی از همسر وی در دست نیست.

او از سال ۹۶ به طور جدی وارد عرصه ی مدلینگ و تبلیغ محصولات شرکت ها و برندهای مختلف لباس شده بود.

به گفته ی خودش به دلیل علاقه به خیاطی، در سال های اخیر دوره های طراحی لباس و پارچه هم دیده بود و در کنار بازیگری به کار طراحی لباس مشغول بود.

پیکر زهره فکورصبور در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود