۶ عادت همیشگی که ما ناخودآگاه انجام می دهیم و بیشتر از اینکه مفید باشند ضرر دارند

۶ عادت همیشگی که ما ناخودآگاه انجام می دهیم و بیشتر از اینکه مفید باشند ضرر دارند

بدن ما شگفت انگیز است و ما هر روز به آن تکیه می کنیم و به آن وابسته هستیم. با این حال، گاهی اوقات ما ناآگاهانه کارهایی را انجام می دهیم که بر سلامت و آسایش ما تأثیر منفی می گذارد. بیایید در مورد برخی از عادت های همیشگی که برای ما سالم نیستند و نحوه اجتناب از آنها صحبت کنیم.

۱. خوابیدن به پهلوی راست

چه عادت های اشتباهی را روزانه تکرار می کنیم؟
بسیاری از ما دوست داریم به پهلو بخوابیم. اما هر دو طرف بدن ما، برابر نیستند. خوابیدن به پهلوی راست عملکرد دستگاه گوارش را خراب می کند، به خصوص برای کسانی که با سوزش سر دل دست و پنجه نرم می کنند.

از آنجایی که معده ما در سمت چپ بدن قرار دارد، خوابیدن به سمت چپ، اتصال ماهیچه‌ها بین معده و مری یا لوله غذا را آسان‌تر می‌کند، که به کنترل فرآیند رفلاکس اسید کمک می‌کند.

۲. شستن گرد و خاک ماشین 

چه عادت های اشتباهی را روزانه تکرار می کنیم؟
پاک کردن یا شستشوی گرد و خاک ماشین، می تواند مواد شیمیایی مضر را آزاد کند و منجر به آسیب رسیدن به رنگ آن شود. راه حل این است که خاک را با گردگیر مخصوص ماشین پاک کنید. این کار بدون اینکه رنگ حساس ماشین را خراب کند، بیشتر گرد و خاک را از وسیله نقلیه پاک می کند.

۳. تمیز کردن دست با دستمال های ضد باکتری قبل یا بعد از غذا خوردن 

چه عادت های اشتباهی را روزانه تکرار می کنیم؟
استفاده از دستمال مرطوب ضد باکتری در حال افزایش است. با این حال، توصیه می شود که روش سنتی تمیز کردن دست را با استفاده از آب و صابون به مدت ۶۰ ثانیه انتخاب کنید.

مهم ترین نکته آن است که مواد روی این دستمال ها، بر روی پوست باقی می مانند. به علاوه، آنها همه میکروب ها و باکتری ها را از بین نمی برند و از آنجایی که الکل یک عامل خشک کننده است، ممکن است پوست را نیز تحریک کند.

۴. قرار دادن تلفن همراه در جیب جلویی شلوار

چه عادت های اشتباهی را روزانه تکرار می کنیم؟
قرار دادن تلفن های همراه در جیب جلویی شلوار می تواند بر باروری تأثیر بگذارد. یک مطالعه جدید نشان می دهد که وقتی مردان گوشی خود را در جیب جلویی خود نگه می دارند، می تواند بر کیفیت و کمیت اسپرم آنها تأثیر بگذارد.

۵. اعتماد به ساعت هوشمند

چه عادت های اشتباهی را روزانه تکرار می کنیم؟
ساعت های هوشمند را روی مچ خود می بندید و به شما می گویند چند قدم برداشته اید، چند پله بالا رفته اید و چقدر خوابیده اید. آنها می توانند تمرینات و ضربان قلب را نیز پیگیری کنند.

مشکل این است که این ابزارها در اندازه گیری سطوح پایین تر مصرف انرژی، مانند پیاده روی یا کارهای خانه، دقیق نیستند. اما این بدان معنا نیست که آنها بی فایده هستند. در واقع آنها می توانند به شما انگیزه دهند که سالم بمانید و بیشتر حرکت کنید. اما شما همیشه باید داده های آنها را با دانسته های خود ترکیب کنید.

۶. صبح زود قهوه نوشیدن

چه عادت های اشتباهی را روزانه تکرار می کنیم؟
بسیاری از ما اول صبح از یک فنجان قهوه لذت می بریم. با این حال، نوشیدن قهوه در اوایل صبح می تواند مضر باشد، زیرا بدن ما سطوح بالایی کورتیزول را در آن زمان از روز تولید می کند. مصرف قهوه در زمانی که بدن ما سطوح بالای کورتیزول تولید می کند، می تواند سطح هورمون استرس را افزایش دهد و به مرور سایر مشکلات سلامتی را بوجود آورد.

از آنجایی که سطح کورتیزول ۳ بار در روز بالا می رود، کافئین باید بین ساعت ۱۰ صبح تا ظهر و بین ساعت ۲ بعد از ظهر و ۵ بعد از ظهر مصرف شود.

بیشتر بخوانید:

۹ کار ساده و روزمره ای که همیشه اشتباه انجام می دهیم

۱۰ اشتباه رایج که روزانه انجام می دهیم و نیاز به اصلاح دارند

منبع: bright side
بدون نظر

ورود