۱۰ پیروزی پرگل و شوکه کننده تاریخ جام جهانی که شکست برزیل برابر آلمان را از یادها می برد

۱۰ پیروزی پرگل و شوکه کننده تاریخ جام جهانی که شکست برزیل برابر آلمان را از یادها می برد

جام جهانی هرگز در نشان دادن نتایج شوکه کننده ناکام نبوده است و فهرست ده برد بزرگ تاریخ جام جهانی این موضوع را تایید می کند. شکست سنگین برزیل برابر آلمان در جام جهانی ۲۰۱۴ یکی از اولین نتایج یک طرفه ای است که در این زمینه به ذهن می رسند در شرایطی که جام جهانی ۲۰۱۸ نیز بازی های پرگل زیادی داشت.

یک طرفه ترین و شوکه کننده ترین پیروزی های تاریخ جام جهانی

انگلیس توانست ۶ بر ۱ پاناما را شکست دهد، بلژیک توانست با نتیجه ۵ بر ۲ از سد تونس بگذرد و روسیه نیز جام جهانی را با پیروزی قاطع ۵ بر صفر برابر عربستان سعودی آغاز کرد. اما هیچ کدام از این بازی ها در زمره ۱۰ برد بزرگ تاریخ جام جهانی قرار ندارند. در ادامه قصد داریم شما را با ۱۰ مورد از بزرگ ترین پیروزی های یک طرفه جام جهانی آشنا کنیم.

یک طرفه ترین و شوکه کننده ترین پیروزی های تاریخ جام جهانی

۱۰-پیروزی ۷ بر ۰ پرتغال برابر کره شمالی (۲۰۱۰)

کریستیانو رونالدو اولین گل ملی خود در یک سال اخیر را در این مسابقه به ثمر رساند و البته تنها گل او در جام جهانی بود. رائول میرلش، سیمائو، هوگو آلمیدا، لیدسون و تیاگو (۲ گل) نیز دیگر گلزنان این بازی بودند، هر چند پرتغال در یک شانزدهم نهایی با شکست برابر اسپانیا از دور مسابقات حذف شد.

یک طرفه ترین و شوکه کننده ترین پیروزی های تاریخ جام جهانی

۹-پیروزی ۷ بر ۰ لهستانی برابر هاییتی (۱۹۷۴)

یک بازی بی نقص برای لهستانی که آندری ژارماخ توانست در آن هت تریک کند. گرگورژ لاتو (۲ گل)، یرزی گوردون و کازیمیرز دینا نیز دیگر گلزنان لهستان در این بازی بودند و تیم لهستان در نهایت به مقام سوم این دور از جام جهانی رسید.

یک طرفه ترین و شوکه کننده ترین پیروزی های تاریخ جام جهانی

۸-پیروزی ۷ بر ۰ ترکیه برابر جمهوری کره (۱۹۵۴)

در جام جهانی ۱۹۵۴ در سوییس بود که نتیجه های بسیار عجیبی رقم خورد و برد پرگل ترکیه برای جمهوری کره تنها یکی از این نتایج بود. بورهان سارگون در این مسابقه هت تریک کرده و سوات مامات، ارول کشین و کوچوکاندونیادیس نیز دیگر گلزنان ترکیه در این مسابقه بودند.

۷-پیروزی ۷ بر ۰ اروگوئه برابر اسکاتلند (۱۹۵۴)

اولین حضور اسکاتلند در جام جهانی خوب به پایان نرسید و این تیم هر دو مسابقه خود را با باخت به پایان رساند. در بازی برابر اروگوئه، کارلوس بورخس از تیم ملی اروگوئه هت تریک کرد و اسکار میگوز و خولیو عبادی نیز هر کدام دو گل به ثمر رساندند.

۶- پیروزی ۸ بر ۰ آلمان برابر عربستان سعودی (۲۰۰۲)

تیم ملی آلمان جام جهانی سال ۲۰۰۲ که در ژاپن و کره جنوبی برگزار می شد را به شکلی خارق العاده با در هم شکستن تیم ملی عربستان آغاز کرد. میروسلاو کلوزه در این بازی سه گل به ثمر رساند و میشاییل بالاک، کارستن یانکر، توماس لینکه، الیور بیرهوف و برند اشنایدر نیز دیگر گلزنان این مسابقه بودند.

۵- پیروزی ۸ بر ۰ اروگوئه برابر بولیوی (۱۹۵۰)

بعد از اینکه فرانسه از حضور در جام جهانی برزیل در سال ۱۹۵۰ کناره گیری کرد، قهرمان نهایی جام، اروگوئه تنها یک بازی در دور اول مسابقات انجام داد اما به خوبی توانست قدرت خود را در برابر تیم ملی بولیوی به نمایش بگذارد. یک هت تریک از اسکار میگز راه را برای آن ها به منظور پیروزی باز کرد و در نهایت بعد از آدمیر برزیلی توانست دومین گلزن برتر جام باشد.

۴- پیروزی ۸ بر ۰ سوئد برابر کوبا (۱۹۳۸)

وقتی به گذشته بر می گردیم، پیروزی پرگل سوئد برابر کوبا در یک چهارم نهایی یکی از بزرگ ترین پیروزی های تاریخ جام جهانی است. در این مسابقه، هم هری اندرسون و هم گوستاو وترستورم هت تریک کردند در حالی که توره کلر و آرنه نیبرگ نیز دو گل دیگر تیم ملی سوئد را به ثمر رساندند.

۳- پیروزی ۹ بر ۰ یوگسلاوی برابر زئیر (۱۹۷۴)

زئیر که اکنون با نام جمهوری دموکراتیک کنگو شناخته می شود، از حضورش در جام جهانی ۱۹۷۴ لذت نبرد زیرا پیش از له شدن توسط یوگسلاوی، بازی قبلی را نیز با نتیجه دو بر صفر به اسکاتلند واگذار کرده بودند. دوشان باجویچ در این مسابقه سه گل به ثمر رساند و ۶ بازیکن دیگر نیز گل های دیگر تیمشان را به ثمر رساندند.

۲- پیروزی ۹ بر ۰ مجارستان برابر کره جنوبی (۱۹۵۴)

فرانس پوشکاش اولین و آخرین گل مسابقه را به ثمر رساند در شرایطی که مجارستان به خوبی قدرت خود را برای بردن جام جهانی آن سال به رخ کشیدند. این تیم در نهایت به مسابقه فینال راه یافت اما با نتیجه ۳ بر ۲ برابر آلمان غربی شکست خورده و نتوانستند به کاپ قهرمانی دست پیدا کنند.

۱- پیروزی ۱۰ بر ۱ مجارستان برابر السالوادور (۱۹۸۲)

بعد از رسیدن به جام جهانی در شرایطی که در کشورشان جنگ داخلی در جریان بود، السالوادوری ها توانایی مقاومت در برابر دیگر تیم ها را نداشتند. آن ها در مسابقه با مجارستان گلباران شدند در شرایطی که لاژلو کیس که به عنوان بازیکن جانشین به میدان آمده بود تنها در عرض ۷ دقیقه هت تریک کند. اما هیچ یک از این دو تیم نتوانستند از گروهشان سعود کنند و پشت سر تیم های بلژیک و آرژانتین قرار گرفته و از دور مسابقات حذف شدند.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود