بازوی رباتیک جدید آمازون جایگزین بخش بزرگی از کارگران این شرکت می شود + ویدیو

بازوی رباتیک جدید آمازون جایگزین بخش بزرگی از کارگران این شرکت می شود + ویدیو

بازوی رباتیک جدید آمازون قادر است میلیون‌ها اقلام منحصربه‌فرد را مدیریت و دسته‌بندی کند که یک نقطه عطف بزرگ برای این غول تجارت الکترونیک و نشانه‌ای است از اینکه روزی می‌تواند جایگزین تعداد زیادی از کارگران انسانی انبارهای آن شود.

بازوی رباتیک جدید آمازون

این بازوی رباتیک که «اسپارو» نام دارد، ترکیبی از هوش مصنوعی، دوربین های کامپیوتری و نیروی مَکِش است. این بازوی رباتیک می تواند به طرز ماهرانه ای اقلامی را که از نظر شکل، اندازه و بافت متفاوت هستند، جابجا کند.

اگرچه این شرکت مدت‌هاست که طیف وسیعی از اتوماسیون‌های مختلف را در مراکز بزرگ خود به کار گرفته است، اما «اسپارو» اولین ربات آمازون است که می‌تواند موارد زیادی را تشخیص دهد و به همین دلیل می‌تواند جایگزین بسیاری از کارگران انبارهای آمازون شود.

بازوی رباتیک جدید آمازون
سال گذشته کارمندان آمازون با کمک ابزارهای تکنولوژیکی و اتوماسیون، تقریباً ۵ میلیارد بسته یا بیش از ۱۳ میلیون بسته در روز را تهیه، انبار یا بسته بندی کردند.
این شرکت گفت: «بازوی رباتیک می تواند حدود ۶۵ درصد از کل موجودی آمازون را شناسایی کند. قبل از این اختراع، فقط کارگران انسانی می‌توانستند این نوع شناسایی دقیق‌ از محصولات را ارائه دهند.»

بازوی رباتیک جدید آمازون

این شرکت در یک پست وبلاگی اعلام کرد: «اسپارو با کار در کنار کارمندان، وظایف تکراری را بر عهده خواهد گرفت و کارمندان ما را قادر می‌سازد تا زمان و انرژی خود را بر روی چیزهای دیگر متمرکز کنند و در عین حال ایمنی را نیز ارتقا دهند. در عین حال، اسپارو با خودکار کردن بخش مهمی از فرآیند کاری به ما کمک می کند تا کارایی را افزایش دهیم و بتوانیم به ارائه بهترین خدمات به مشتریان ادامه دهیم.»

بازوی رباتیک جدید آمازون

هنوز مشخص نیست که «اسپارو» با چه سرعتی در انبارهای آمازون ادغام خواهد شد. بسیاری از محصولات این شرکت در قفسه های مشبک قرار می گیرند که ممکن است با این نوع بازوی رباتیک سازگار نباشد.

آمازون خاطرنشان می کند که ایجاد و استقرار بازوهای رباتیک و فناوری جدید، بیش از ۷۰۰ دسته شغل جدید در این شرکت ایجاد کرده است.

بازوی رباتیک جدید آمازون

آمازون به کارمندانش پیشنهاد داده است که اگر می خواهند درک خود را از فناوری رباتیک ارتقا دهند، می توانند از طریق یک برنامه ۱۲ هفته ای کارآموزی در کلاس درسی که توسط شرکت پوشش داده می شود، ۲,۰۰۰ ساعت آموزش در حین کار دیده و گواهینامه های معتبر دریافت کنند. پس از تکمیل این دوره، دستمزد این کارکنان، حدود ۴۰ درصد افزایش می یابد.

بیشتر بخوانید:

با ربات های سرآشپز فست فودی های آمریکا آشنا شوید

استفاده مرزبانان آمریکایی از سگ های رباتیک برای گشت زنی در مرز مکزیک + ویدیو

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود