گزارش کامل مراسم بدرقه تیم ملی به جام جهانی ۲۰۲۲ و حواشی آن + ویدیو

گزارش کامل مراسم بدرقه تیم ملی به جام جهانی ۲۰۲۲ و حواشی آن + ویدیو

بازیکنان تیم ملی ایران که اولین بازی خود را در رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر در ۳۰ آبان مقابل انگلیس پیش رو دارند. پس از انجام آخرین جلسه تمرینی خود در مرکز ملی فوتبال، روز دوشنبه ۲۳ آبان به هتل المپیک رفتند تا در مراسم بدرقه به قطر برای حضور در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲، حضور یابند. این مراسم با حضور جمعی از مسئولان فدراسیون فوتبال و همچنین خانواده شهیدان رسول، داوود و رضا خالقی پور برگزار شد.

در این مراسم پیراهن تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران به مادر مادر شهیدان خالقی‌پور اهدا شد و او خطاب به ملی‌پوشان گفت: «پیراهن را در کفن خود می‌گذارم. تک تک شما فرزندان من هستید. دلم برای تک تک شما می‌تپد. اگر اجازه بدهند دستانتان را می‌بوسم زیرا همه شما فرزندان من هستید. شما چشم و چراغ این ملت هستید. به من قول بدهید همانطور که زیبا بازی می‌کنید، با اخلاق ورزشی پرچم ایران را به دنیا بشناسانید. ما خانواده ایران بزرگ هستیم. در یک خانواده ممکن است تنش ایجاد شود. هر خانواده کمبود دارد و همه می‌دانیم مشکلاتی هست اما اعضای خانواده مشکلات را در بیرون نشان نمی‌دهند.»

در مراسم بدرقه تیم ملی چه گذشت؟

او در ادامه گفت: «به برخی حرف‌ها کاری ندارم اما اینجا آمده‌ام تا بگویم اینگونه نیست که می‌خواهند ایران را نشان دهند. همه ما اعضای خانواده ایران هستیم. یک چیز را هم از شما به عنوان یک خانواده می‌خواهم؛ قول بدهید هر کاری از دستتان بر می‌آید برای ایران انجام دهید. قول بدهید حرف خانوادگی در دنیا پخش نشود. مانند فرزندان خودم با شما صحبت می‌کنم و بلد نیستم کلاس بگذارم. می‌خواستم اینجا اسفند دود کرده و نوازشتان کنم اما قول می‌دهم اگر زنده بودم در بازگشت شما به استقبالتان بیایم.»

کارلوس کی‌روش آخرین نفری بود که وارد اتوبوس تیم ملی شد. ملی پوشان ابتدا راهی نهاد ریاست جمهوری شدند و دیداری با رییس جمهور داشتند و در نهایت به فرودگاه رفتند تا راهی قطر شوند.

در مراسم بدرقه تیم ملی چه گذشت؟

بدرقه اعضای تیم ملی فوتبال در نهاد ریاست جمهوری

در دیدار اعضای تیم ملی فوتبال با رئیس جمهور در نهاد ریاست جمهوری، وحید امیری، علیرضا بیرانوند، رامین رضائیان و مرتضی پورعلی‌ گنجی به نمایندگی از اعضای تیم ملی فوتبال به بیان نظرات، دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود پرداختند.

در مراسم بدرقه تیم ملی چه گذشت؟

علیرضا بیرانوند در گفتگو با ابراهیم رئیسی گفت: «باید در این دوره جام‌جهانی تاریخ را بسازیم و از گروهمان صعود کنیم، از شما می‌خواهیم که همه جوره ما را حمایت کنید، تا جایی که توانسته‌ایم تلاش کرده‌ایم و زحمت کشیده‌ایم و شش روز تا مسابقات بیشتر نمانده است، تنها باید تمرکز کنیم و وقتی نیست که چیز تازه‌ای را یاد بگیریم، باید دست پر برگردیم و تاریخ را طوری بسازیم که این دوره جام‌جهانی برای مردم ما ماندگار شود.»

رامین رضائیان در مراسم بدرقه تیم‌ملی‌فوتبال‌ایران به جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر گفت: «این قول را به شما می‌دهیم که تمام بازیکنانی که در اینجا هستند و بعدا به ما اضافه می‌شوند با جان و دلشان و با قدرت به میدان مسابقه خواهند رفت. سعی می‌کنیم تا دل مردم کشورمان را شاد کنیم.»

همچنین محمدمهدی فروردین رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی نیز پیام نمایندگان مجلس را به بازیکنان تیم ملی فوتبال  قرائت کرد.

صحبت های آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در مراسم بدرقه تیم ملی

در مراسم بدرقه تیم ملی چه گذشت؟

ابراهیم رئیسی بعد از ظهر دوشنبه در مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال برای حضور و افتخارآفرینی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ضمن قدردانی از تلاش‌های کادر فنی برای آماده‌سازی این تیم، گفت:‌ «انگیزه، غیرت و شجاعت مهم‌ترین شاخصه‌های ورزشکاران ایرانی در میادین مختلف ورزشی است که باید خدای متعال را بخاطر داشتن این نعمت بزرگ شاکر بود.»

رئیس جمهور با بیان اینکه دشمنان و بدخواهان قصد دارند، پیروزی‌ها و موفقیت‌ها را به کام ملت ما تلخ کنند، گفت: «تلاش تیم ملی در زمین مسابقه از جمله آوردگاه‌هایی است که می‌تواند موجب تقویت انسجام و همدلی بیشتر ملت بزرگ ایران و ناکام ماندن خواست دشمنان شود.»

در مراسم بدرقه تیم ملی چه گذشت؟

رئیس جمهور در ادامه خطاب به بازیکنان تیم ملی فوتبال افزود: «اکنون که خدای متعال به واسطه تلاش و همت شبانه‌روزی‌تان، نعمت و افتخار بزرگ پوشیدن لباس تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران را به شما هدیه کرده است، با تلاش مضاعف این نعمت بزرگ را در مسیر شاد کردن ملت ایران به‌کار بگیرید.»

رئیسی اظهار داشت: «وقتی شما شاد کردن دل ملت ایران و دوستداران ایران اسلامی و نیز عزت و سربلندی این کشور را هدف خود قرار دهید، حتم بدانید خدای متعال هم عنایت و حمایت خود را از شما دریغ نخواهد کرد.»

در مراسم بدرقه تیم ملی چه گذشت؟

رئیس جمهور در ادامه با خاطرنشان کردن این نکته که برای برافراشته شدن پرچم پرافتخار این کشور و سربلند و سرافرازی نام ایران در دنیا خون صدها هزار شهید بر زمین ریخته شده، تصریح کرد: «این موضوع اهمیت صیانت از حرمت و قداست پرچم جمهوری اسلامی ایران را دو چندان کرده است.»

آیت‌الله رئیسی با تأکید بر اینکه حمایت و پشتیبانی دولت از تیم ملی فوتبال و همچنین همه ورزشکاران، قهرمانان و نام‌آوران ایران اسلامی، قطعی و حتمی است از اعضای حاضر خواست سلام گرمش را به سایر اعضا که در قطر به تیم ملی اضافه خواهند شد، برسانند.

در مراسم بدرقه تیم ملی چه گذشت؟

پس از شایعاتی مبنی بر خط خوردن سردار آزمون از تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران، گفته می شود او به دوحه رفته و در آنجا به اعضای تیم می پیوندد.

وزیر ورزش و جوانان در مراسم بدرقه تیم ملی

پیش از سخنان رئیس جمهور، سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان از روند صعود مقتدرانه تیم ملی به جام جهانی، برگزاری انتخابات در فدراسیون فوتبال، انتخاب کادر جدید تیم ملی و همچنین آماده‌سازی تیم ملی فوتبال برای شرکت در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گزارشی ارائه کرد.

صحبت های کارلوس کیروش در مراسم بدرقه تیم ملی

در مراسم بدرقه تیم ملی چه گذشت؟

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال نیز در سخنانی کوتاه با اشاره به شرایط متفاوت این دوره از مسابقات جام جهانی فوتبال و شرایط سخت و فشرده آماده‌سازی تیم ملی فوتبال، تصریح کرد: «ایمان دارم که بازیکنان تیم ملی جمهوری اسلامی ایران همه تلاش‌شان را برای موفقیت در این بازی‌ها انجام خواهند داد و حتماً در زمان بازگشت از این مسابقات همه به نتایج به دست آمده توسط این تیم افتخار خواهند کرد.»

کی‌روش توضیح داد: «ما تصمیمات خاصی را برای آمادگی ‌جسمانی بازیکنان گرفته‌ایم تا در زمین‌بازی نتایج خوبی را بدست بیاورند.

وی تاکید کرد: «ایمان دارم که تک‌تک بازیکنان مثل همیشه، بیشترین و بالاترین تلاششان را برای موفقیت تیم‌ملی خواهند کرد. روحیه جنگجویانه و روحیه برد بازیکنان در تمام ثانیه‌های بازی جاری خواهد بود.»

در مراسم بدرقه تیم ملی چه گذشت؟

در پایان این مراسم پیراهن شماره ۱۲ تیم ملی به‌عنوان یار دوازدهم تیم ملی به همراه کتاب جام جهانی فوتبال از سوی محمدمهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال و مهدی محمدنبی نائب رئیس اول فدراسیون فوتبال به آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور اهداء شد.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در حواشی بدرقه تیم ملی ایران در CIP فرودگاه امام خمینی نیز با خبرنگاران مصاحبه کرد و با مرور گفته های رئیس جمهور اذعان داشت: «برخی از توقعات بیجا نباید نتایج تیم ملی را تحت تأثیر قرار دهد.»

واکنش یحیی گل‌محمدی به دیدار اعضای تیم ملی فوتبال با ابراهیم رئیسی

در ویدیو‌هایی که از این دیدار منتشر شده بسیاری از بازیکنان به ابراهیم رئیسی قول می‌دهند تا با تمام وجود در زمین فوتبال حاضر شوند. آن‌ها اشاره‌ای به مشکلات این روز‌های ایران نکرده و تلاش داشتند درباره فوتبال حرف بزنند. همین مورد باعث شده تا یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس به شدت از بازیکنان تیم ملی انتقاد کند و به آن‌ها بگوید که همگی در درس معرفت نمره صفر گرفته‌اند. یحیی در استوری خود نوشته است: «برای بازیکنان تیم ملی این بهترین فرصت بود که صدای مردم داغدیده و مظلوم ایران رو به گوش مسئولین برسونن، ولی … توی درس معرفت نمیشه بیشتر از صفر به شما داد.»

در رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر تیم ملی جمهوری اسلامی ایران با تیم‌های انگلیس، آمریکا و برنده پلی‌آف اروپایی (ولز، اوکراین یا اسکاتلند) همگروه است. برنامه بازی‌های ایران در گروه B جام جهانی ۲۰۲۲ نیز به‌شرح زیر است:

۳۰ آبان
انگلیس – ایران، ساعت ۱۶:۳۰، ورزشگاه بین‌المللی الخلیفه

۴ آذر
پلی‌آف اروپا (ولز، اوکراین یا اسکاتلند) – ایران، ساعت ۱۳:۳۰، ورزشگاه احمد بن علی

۸ آذر
ایران – آمریکا، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه الثمامه

بیشتر بخوانید:

اعلام فهرست نهایی بازیکنان تیم ملی فوتبال و حواشی پیرامون آن

همه چیز در مورد حواشی لیست بلند پاداش بگیران تیم ملی فوتبال برای صعود به جام جهانی

مطالب مرتبط
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

 • امیر آبان ۲۴, ۱۴۰۱

  ورزش سیاسی نیست به روایت برعنداز ها????
  و این قول رو بهتون بدم که بعد جام جهانی یه جنگ در کرانه باختری رخ خواهد داد.
  ***
  ما جنگ طلب نیستیم.
  اما اینجا خاورمیانه است. اینجا مرکز سه قاره است.
  بوی باروت می آید.
  صدای انفجار شنیده می شود.
  کابوس همه را بیدار کرده است.
  کرانه باختری به زودی غرق در آتش خواهد شد.

 • دیاکو آبان ۲۴, ۱۴۰۱

  به امید شکست سنگین ایران

 • سبحان (تابو رپ) آبان ۲۶, ۱۴۰۱

  دی دی دینگ دی دینگ دی دینگ