همه چیز در مورد حواشی لیست بلند پاداش بگیران تیم ملی فوتبال برای صعود به جام جهانی

همه چیز در مورد حواشی لیست بلند پاداش بگیران تیم ملی فوتبال برای صعود به جام جهانی

در روزهایی که فدراسیون فوتبال ایران دچار تغییرات مدیریتی شد و رئیس جدید آن روی کار آمد، یکی از درخواست‌های بازیکنان تیم‌ملی برای تعیین پاداش صعود به جام‌جهانی، دریافت مجوز ورود خودرو به کشور بود که در فاصله کمتر از دو ماه مانده تا جام‌جهانی، پس از تعیین تکلیف فدراسیون فوتبال گزینه مشابه دیگری از سوی مسئولان کشور برای پاداش تیم ملی فوتبال در نظر گرفته شد.

ماجرای لیست پاداش تیم ملی چیست؟

قرار شد به هر یک از ملی‌پوشان یک سانتافه ۲۰۱۸ نیوفیس برای صعود به جام‌جهانی داده شود؛ خودرویی سواری که در حال حاضر قیمتی سه تا چهار میلیارد تومانی دارد. البته این فقط پاداش صعود به جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر است و پاداش‌ های خاص و ویژه‌ای برای موفقیت در این مسابقات در نظر گرفته شده که می‌تواند انگیزه‌های مالی و روانی خوبی برای ملی پوشان در قطر مهیا کند.

ماجرای لیست پاداش تیم ملی چیست؟

اما در شرایطی که انتظار می رفت نام بازیکنان و اعضای کادرفنی، پزشکی و… که مسئولیت مستقیم در تیم ملی داشتند در لیست دریافت پاداش ویژه دولت قرار گیرد، افراد زیادی در تلاشند به هر شکلی نامشان را در لیست پاداش‌ بگیران قرار دهند. افرادی که پیش از این در همین فدراسیون پاداش‌ هایی را برای خود مصوب کرده و تا ریال آخر دریافت کرده اند.

ماجرای لیست پاداش تیم ملی چیست؟

نکته قابل توجه اینکه شنیده می‌شود اعضای هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال نام خودشان را در لیست پاداشی‌ها قرار داده و حتی ظاهرا نام شهره موسوی که به خاطر ارتکاب جرم مدت‌هاست در زندان به سر می‌برد، هم در این لیست دیده می‌شود. حتی نام بازیکنانی به لیست اضافه شده که سابقه فقط یک‌بار دعوت شدن در اردوی تیم ملی در زمان دراگان اسکوچیچ را داشته‌اند. همین مساله باعث شده تعداد افراد حاضر در لیست جهت گرفتن پاداش ویژه دولت به ۷۰ نفر برسد؛ درحالی‌که یک تیم را ۲۵ بازیکن تشکیل می‌دهد و با عوامل آن نهایتا تعداد ۴۰ نفر را باید در نظر گرفت.

ماجرای لیست پاداش تیم ملی چیست؟

سینا کلهر معاون فرهنگی و همگانی وزارت ورزش نسبت به این لیست واکنش نشان داد و درباره اینکه آیا اعضای هیات‌رئیسه شامل دریافت پاداش ویژه دولت خواهند شد یا نه؟ گفت: «نه. چرا باید نام اعضای هیات‌رئیسه در بین اعضای تیم ملی باشد. اگر قرار بر این باشد پس نام اعضای وزارتخانه، اعضای کمیسون فرهنگی مجلس، هیات استان‌ها و… را هم بنویسند! اینکه معنی ندارد. فدراسیون لیست خود را می‌دهد، مهم این است که ما چه لیستی را تایید می‌کنیم.»

ماجرای لیست پاداش تیم ملی چیست؟

وی درخصوص نام شهره موسوی، که با وجود زندانی بودن در لیست مورد نظر فدراسیون قرار گرفته است، گفت: «از نظر ما مشخص است که پاداش‌ ها شامل اعضای تیم خواهد شد و اعضای فدراسیون شامل تیم نمی‌شوند. حالا نهایتا بشود قرار گرفتن نام رئیس فدراسیون در لیست را تایید کرد که آن هم قاعدتا رئیس وقت که عزیزی‌خادم باشد در لیست قرار می‌گیرد، اما قرار گرفتن بقیه اعضای فدراسیون در لیست معنی ندارد.»

ماجرای لیست پاداش تیم ملی چیست؟

کلهر در واکنش به اینکه آیا می توان نام ۷۰ نفر را در لیست پاداش‌ بگیران قرار داد، عنوان کرد: «باید ببینیم لیست تیم ملی به چند نفر می‌رسد و براساس آن تعداد را مشخص خواهیم کرد. تاکید ما این است که اعضای فنی تیم فقط شامل دریافت پاداش ویژه خواهند شد. هدف ما این است اجازه ندهیم در حق هیچ کس اجحاف شود و تیمی که به شکل مستقیم در این صعود نقش داشته پاداش بگیرد وگرنه غیرمستقیم خیلی‌ها هستند.»

بیشتر بخوانید:

لیست پاداش‌های هنگفت عزیزی خادم به مشاوران رسانه‌ای خود در فدراسیون فوتبال

افشاگری های مهدی طارمی درباره تیم ملی در برنامه فوتبال ۳۶۰

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود