برندگان مسابقه عکاسی منظره طبیعی با قوانین سختگیرانه در مورد ویرایش عکس + تصاویر

برندگان مسابقه عکاسی منظره طبیعی با قوانین سختگیرانه در مورد ویرایش عکس + تصاویر

جوایز «عکاسی منظره طبیعی» ۲۰۲۲ (Natural Landscape Photography Awards)، مسابقه سالانه ای است که از عکاسانی که واقع گرایی و اصالت را در کار خود حفظ می کنند تجلیل می کند.

این مسابقه قوانین سختگیرانه‌ای دارد تا از انواع تکنیک‌های ویرایش دیجیتال فریبنده که در عکاسی منظره رایج شده‌اند جلوگیری شود. روش‌های ساده پس از پردازش مجاز هستند، اما ترفندهای فتوشاپی شدید، مانند معرفی یا حذف عناصری مانند درختان یا پرندگان، مجاز نیستند. نتیجه؟ عکاسی از منظره باورنکردنی که به بیننده تضمین می‌کند که اگر موضوع عکس را در زندگی واقعی ببیند، با صحنه دیگری مواجه نمی شود.
امسال و در دومین سال برگزاری مسابقه «عکاسی منظره طبیعی»، ۱۰,۷۰۰ عکس از ۵۵ کشور از سراسر جهان ارسال شد که برنت کلارک، عکاس اهل ویسکانسین، در مجموع مقام اول مسابقه «عکاسی منظره طبیعی» را به دست آورد و عنوان عکاس سال را به خود اختصاص داد.

عکاسی منظره طبیعی

این تصویر پرجنب‌وجوش از مجموعه آثار برنت کلارک، برگ‌هایی را نشان می‌دهد که نمایش رنگی شگفت‌انگیزی را در دره‌ای دورافتاده و ساحلی در یوتا نشان می‌دهد.

عکاسی منظره طبیعی

مقام اول در رده منظره بزرگ در مسابقه «عکاسی منظره طبیعی» به این عکس جذاب کوین موناهان آمریکایی از قله ای در منطقه وحشی دریاچه های آلپاین در واشنگتن می رسد. موناهان اعتراف کرد که در ابتدا قصد داشت از کوه‌های منطقه که در یک دریاچه منعکس شده است، عکس بگیرد. پس از پیاده روی ۱۷ کیلومتری و صعود به ارتفاع نزدیک به ۱۵۲۴ متر، به قله رسید و متوجه شد که شانس گرفتن عکس مورد نظرش بسیار کم است. او به یاد می‌آورد: «ما در مه غرق شده بودیم، نمی‌توانستیم چیزی در اطراف خود ببینیم و باد زیادی می‌وزید.» در طلوع آفتاب صبح روز بعد، ابرها بالاخره شروع به جدا شدن کردند و کوه های پشت سرشان را آشکار کردند.

عکاسی منظره طبیعی

کلاوس اکسلسن به لطف این عکس خیره کننده از صحنه برفی در کوه های آلپ در شمال نروژ، مدال برنز را در رده رودخانه ها، دریاچه ها و آبشارها به دست آورد.

عکاسی منظره طبیعی

این عکس از دریاچه اوبرون در تاسمانی در زیر آسمان پرستاره، مدال طلا را در رده منظره شب به دست آورده است. مارلی باتلر، عکاس استرالیایی به یاد می‌آورد که یک شب بی‌نظیر و آرام برای منطقه‌ای بود که بدترین آب‌وهوای استرالیا را دارد. باتلر در توضیح جزئیات ستارگانی که در آسمان دیده می‌شود، می‌گوید: «در بالای قله‌ها، هسته کهکشانی بالا می‌رود و انتشار نور بنفش از سحابی کارینا در اوج آن دیده می‌شود. آسمان شب با درخشش هوا پوشانده شده است – یک پدیده طبیعی که در آن اتم های اکسیژن اتمسفر نور سبز را آزاد می کنند. ابرهای ماژلانی کوچک و بزرگ در سمت راست بالای کادر و در پایین در افق، شفق قطبی می رقصد».

عکاسی منظره طبیعی

این عکس شگفت‌انگیز که در رده مناظر دریایی در صدر قرار گرفت، اثر آندره دوناوا است که با عنوان «موج بزرگ» در باربادوس ثبت شده و دریا طوفانی را در آبشاری عظیم از آب و کف نشان می دهد.

عکاسی منظره طبیعی

این تصویر جوی بخار را نشان می دهد که از لایه های نوعی زمین خشک، پس از یک روز بارندگی بی وقفه و به دنبال آفتاب درخشان در پارک ملی دره مرگ، که هم در کالیفرنیا و هم نوادا قرار دارد، بلند می شود. این اثر عکاس آمریکایی پیتر کوسکون است که نمونه کارهای عکاسی او در رتبه پنجم در رده عکاس سال قرار دارد و این عکس خاص نیز به عنوان برنده جایزه برتر در بخش کویر شناخته شده است.

عکاسی منظره طبیعی

این عکس فوق‌العاده یک رعد و برق و یک رنگین کمان را نشان می‌دهد که آسمان را بر فراز پوشش گیاهی صحرا در نزدیکی کوه‌هایی در آریزونا روشن می‌کند. پیتر کوسکون تعریف کرد که لحظاتی پس از گرفتن این عکس، صاعقه دیگری خیلی نزدیک به محل نصب دوربین او برخورد کرد.

عکاسی منظره طبیعی

قله‌های پوشیده از برف از میان ابرها در کوه‌های آریزونا در سومین عکس خیره کننده از مجموعه کارهای پیتر کوسکون دیده می شوند. او به یاد می‌آورد: «چیز خاصی در نحوه پرده‌برداری از کوه‌ها توسط ابرها وجود داشت» و اضافه کرد که کاکتوس‌های پیش‌زمینه بسیار کوچک به نظر می‌رسند و کوه بسیار قدرتمند.

عکاسی منظره طبیعی

برنده رده جهان های یخ زده عکسی از برایان پولاک بود. او می گوید که این عکس «آخرین نفس زمستانی کوتاه مدت» را در ارتفاعات اسکاتلند با درختان کاج سوزنی برگ در پیش زمینه گرفته است.

عکاسی منظره طبیعی

آلفردو مورا عکاس این تصویر خیره کننده است که در یک روز زیبای زمستانی در کلرادو ثبت شده است. مورا که نمونه کارهایش رتبه سوم در رده عکاس سال را دارد، در حال پیاده روی در این منطقه بود که صدای دارکوبی را در همان نزدیکی شنید و سپس بهمن برف را دید که روی درختان کاج فرو ریخته است. او باریدن برف را به یاد می آورد که سکوت شگفت انگیز جنگل را قطع کرد.

عکاسی منظره طبیعی

این تصویر توسط استیو ایوانز، در مکانی نامشخص گرفته شده است و مدال برنز در دسته جهان های یخ زده را برای او به همراه داشته است. خورشید را در افق در هاله زمستانی نشان می دهد، یک پدیده نوری که زمانی ایجاد می شود که کریستال های یخ در جو نور خورشید را خم می کنند.

عکاسی منظره طبیعی

مت جکیش روی یخچال طبیعی بالتورو در شمال پاکستان ایستاده بود که این عکس خاطره انگیز را از K2، کوهی به ارتفاع ۸۶۱۱ متر گرفت. این عکاس آمریکایی به یاد می آورد: «زمستان کامل فرا رسیده بود و همه چیز سفید و آبی بود. منفی ۲۰ درجه سانتیگراد بود. سرد، بی باد، بی جان. به نظر می رسید کوه در سکوت غرش می کند.» عکس او که داوران را تحت تأثیر قرار داد،عکس برتر در رده کوهستان است.

عکاسی منظره طبیعی

این عکس با رتبه سوم در دسته مناظر دریایی، صخره‌های دهکده ای ساحلی در آفریقای جنوبی را نشان می‌دهد. کایل گوچ، که این عکس را در هوای طوفانی گرفته است، می‌گوید: «د کلدرز یکی از مکان‌های مورد علاقه من است. صخره‌های منحصربه‌فرد، آب‌های متلاطم و آسمان تاریک و ابری را تکمیل می‌کنند».

بیشتر بخوانید:

عکس های شگفت انگیز برگزیدگان مسابقه عکاس سال طبیعت ۲۰۲۲ منتشر شد + تصاویر

تصاویر حیرت انگیز مسابقه عکاس سال دنیای نجوم منتشر شد

منبع: dailymail
دیجیاتو
بدون نظر

ورود