تغییر چشمگیر فیزیک بدنساز معروف به «فرانکشتاین» پس از ترک بدنسازی حرفه ای

تغییر چشمگیر فیزیک بدنساز معروف به «فرانکشتاین» پس از ترک بدنسازی حرفه ای

پل دیلت (Paul Dillett) 57 ساله، در دهه ۹۰ پس از کسب عنوان ۱۰ برتر در مستر المپیا در سال ۱۹۹۳، و رتبه چهارم در اولین آرنولد کلاسیک، به شهرت رسید. او با وزن ۱۵۰ کیلوگرم معروف به فرانکشتاین بود، اما پس از کنار گذاشتن بدنسازی حرفه ای، دیگر قابل تشخیص نیست.

پل دیلت بدنساز معروف به فرانکشتاین

تصویر او در چندین مقاله تناسب اندام و بدنسازی به نمایش درآمده است و روی جلد مجله «توسعه عضلانی» (Muscular Development) قرار گرفته است. او که در سال ۲۰۰۷ «مسابقات جهانی فیتنس و مد زیبایی» (WBFF) را تأسیس کرد، در سال ۲۰۱۲ بدنسازی حرفه ای را کنار گذاشت.

پل دیلت بدنساز معروف به فرانکشتاین

«مسابقات جهانی فیتنس و مد زیبایی» (World Beauty Fitness and Fashion Competition) نه تنها فیزیک افراد، بلکه حضور در صحنه، زیبایی و بازاری بودن آنها را نیز قضاوت می کند. برخی از دسته بندی های این مسابقه عبارتند از: بدنسازی حرفه ای مردانه، مدل ماهیچه ای، مدل تناسب اندام، فیگور حرفه ای زنان، مدل تناسب اندام دیوا (Diva Fitness Model) و مدل بیکینی دیوا (Diva Bikini Model).

پل دیلت بدنساز معروف به فرانکشتاین

دیلت در اوایل سال جاری درخصوص تجربه مرگش برای یک دقیقه در جریان رویداد آرنولد کلاسیک در سال ۱۹۹۴ صحبت کرد و فاش کرد که آن روز نزدیک بود که زندگی خود را از دست بدهد. او در سال ۲۰۲۱ نیز گفته بود که این حادثه تا حدی به دلیل کلسیم زیاد و کمبود منیزیم در بدن او بوده است. او گفت که به خاطر خشک شدن بدنش، پزشکان نمی توانند سوزن را در رگ های او فرو کنند.

پل دیلت بدنساز معروف به فرانکشتاین

این بدنساز که در آن زمان ۲۹ سال داشت گفت که هنگامی که برای یک دقیقه مرده بود احساس می کرد در یک فضای باز است. او توضیح داد: «حتی نمی‌دانستم که رفته‌ام، فقط می‌دانم که احساس می‌کردم در یک فضای باز هستم که آبی رنگ به نظر می‌رسید.» دیلت برای دو دهه دیگر به رقابت ادامه داد، اما گفت که این حادثه در پس ذهنش باقی مانده است.

پل دیلت بدنساز معروف به فرانکشتاین

پل دیلت در سال ۲۰۲۱ در یک مصاحبه اختصاصی گفت: «کاش مردم می توانستند بدنسازی را در دهه ۹۰ ببینند. ما تا زمانی که انگشتانمان متورم شود امضا می کردیم… هواداران آن روز خیلی سرسخت بودند.»

او افزود: «الان به مردم می گویم بدنسازی مرده است، بدنسازی مثل سابق نیست.»

بیشتر بخوانید:

اینفلوئنسر بدنسازی که روزی ۱۰۰ عدد تخم مرغ می‌خورد تا عضلات خود را حفظ کند

تناسب اندام باورنکردنی اسطوره بدنسازی «لی لابرادا» در سن ۶۲ سالگی

منبع: the sun
مطالب مرتبط
دیجیاتو
۴ نظر

ورود

  • فرهاد آبان ۲۹, ۱۴۰۱

    یعنی واقعا این بدنساز به این شکل در اومده یا فتوشاپه. آخه چهره اش اصلا فرقی نکرده بلاخره باید یه مقداری شکسته میشد یا موها سفید میشد

  • hassan آبان ۳۰, ۱۴۰۱

    بنظرم بیش از حد پریده ??

  • مجید آذر ۵, ۱۴۰۱

    نظر سنجی واسه نیم ملی گذاشتید این همه رای به چهارمی ایران دادن این جماعت همان حسود البانی نشین هستن انشاالله دوم میشویم به کوری چشم حسودان اصلا چطوری ممکنه چهارم بشویم