۱۲ دلیلی که چرا زوج ها جدا می شوند

۱۲ دلیلی که چرا زوج ها جدا می شوند

سلب مسئولیت: روزیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

خواه این یک رابطه نسبتاً جدید باشد یا یک ازدواج طولانی مدت، جدایی سخت است. تحقیقات منتشر شده در مجله روانشناسی خانواده نشان می دهد که جدایی ها باعث افزایش ناراحتی روانی و کاهش رضایت از زندگی می شود. اغلب، اثرات منفی جدایی می‌تواند بر سلامت روان فرد برای ماه‌ها، حتی سال‌ها، پس از انحلال تأثیر بگذارد.

بعد از اینکه یک رابطه به سمت جنوب می رود، مهم است که آنچه را که اشتباه رخ داده است بررسی کنید. این می تواند توسط خودتان یا با کمک یک درمانگر انجام شود و می تواند شما را از وارد شدن به یک موقعیت آسیب پذیر مشابه در آینده جلوگیری کند.

همچنین مهم است که خود را به چیزهای رایجی که منجر به جدایی می شود، سوق دهید. این می تواند به عادی سازی وضعیت شما کمک کند و شاید شما را در مسیر بهتری در آینده هدایت کند. به یاد داشته باشید، جدایی بخشی از زندگی است: تقریباً نیمی از ازدواج های اولین بار به طلاق ختم می شود و تحقیقات نشان می دهد که بیش از یک نفر از هر سه فرد مجرد بین سنین ۱۸ تا ۳۵ سال، حداقل یک بار در دو سال گذشته از هم جدا شده اند. به عبارت دیگر، این فقط یک مشکل «شما» نیست.

چرا زوج ها از هم جدا می شوند؟

بر اساس تحقیقات علمی انجام شده بر روی زوج ها در بریتانیا و منتشر شده در مجله PLOS-ONE، در اینجا ۱۲ دلیل اصلی جدایی زوج ها وجود دارد.

از هم جدا شدن و نیاز به رشد داشتن

مشاجره ها

آمار قطع رابطه نشان می دهد که درگیری و مشاجره یکی از مهمترین عواملی است که در طلاق گزارش شده است.

خیانت

دلایل پایان دادن به یک رابطه اغلب حول محور خیانت و اعتماد شکسته است. آمار قطع رابطه در مجله ازدواج و طلاق گزارش می دهد که ۷۰ درصد از آمریکایی ها در دوره ای از ازدواج خود به نوعی خیانت می کنند. مطالعات بیشتر نشان می دهد که خیانت یکی از رایج ترین دلایلی است که افراد از هم جدا می شوند.

فقدان احترام

یکی از رایج ترین دلایلی که زوج ها از هم جدا می شوند، عدم احترام در رابطه است. هنگامی که شرکای یکدیگر به یکدیگر احترام نمی گذارند، اغلب منجر به شکستن مرزها، استرس و اعتماد به نفس پایین می شود – البته به کمبود اعتماد هم اشاره نکنیم. شما می توانید برای بهبود روان خود و افزایش اعتماد به نفس خود مشاوره از یک روانشناس مجرب در yariway.com داشته باشید.

علایق مختلف

یکی دیگر از دلایل متداول جدایی زوج‌ها این است که افراد علایق و تفاوت هایی دارند.تفاوت در مذهب، تشکیل خانواده، محل زندگی و کارهایی که در اوقات فراغت باید انجام شود، می تواند باعث شود که زوجین به جدایی متقابل فکر کنند.

جابه جا شدن یک نفر به جایی دیگر

یکی از رایج‌ترین دلایلی که باعث می‌شود زوج‌ها در روابط از راه دور از هم جدا شوند، این است که همسر تلاشی برای ملاقات حضوری یا برنامه‌ریزی برای آینده خود نمی‌کند.

تحقیقات نشان می‌دهد زوج‌هایی که از راه دور زندگی می‌کنند و برنامه‌ای برای زندگی در همان شهر با همسرشان ندارند، سطوح بالاتری از پریشانی، ارتباطات ضعیف و احساس رضایت کمتری در رابطه خود داشتند.

مشکلات مالی

گاهی اوقات، پول ریشه در پریشانی روابط آنهاست. این می تواند به دلیل اختلاف نظر در مورد خرج کردن یا پس انداز کردن پول، پنهان کردن پول، به اشتراک گذاشتن یا نگه داشتن پول یا سوء استفاده از منابع مالی باشد.

تقسیم نکردن کارهای خانه

مشکلات جنسی

یکی از دلایل جدایی زوج ها مربوط به صمیمیت فیزیکی است. جدای از احساس عالی، صمیمیت جنسی به بدن شما کمک می کند تا هورمون پیوندی به نام اکسی توسین را آزاد کند. این معجون عشق کاملا طبیعی به تقویت اعتماد و احساس عشق و وابستگی کمک می کند. رضایت جنسی نیز پیش بینی کننده افزایش صمیمیت عاطفی برای زوجین است.

خشونت خانگی

یکی از بزرگترین دلایلی که باید از شریک زندگی خود جدا شوید این است که او رفتارهای توهین آمیز فیزیکی یا عاطفی از خود نشان می دهد. آمارها نشان می دهد که بیش از ۱۰ میلیون مرد و زن سالانه در ایالات متحده خشونت شریک جنسی را تجربه می کنند. این اغلب شامل خشونت فیزیکی، تعقیب، تهدید و سایر اشکال قربانی شدن است.

بچه دار نشدن

سوء مصرف مواد

هر نوع سوء استفاده ای را نباید در یک رابطه تحمل کرد – عاشقانه یا غیره. این نه تنها از نظر روحی و جسمی مضر است، بلکه تحقیقات نشان می‌دهد که استفاده نادرست از مواد مخدر و الکل از بالاترین پیش‌بینی‌کننده‌های طلاق بوده است.

مهارت های ارتباطی ضعیف

مسائل ارتباطی اغلب علت اصلی جدایی در روابط هستند.ارتباط سالم یک چرخه شگفت انگیز ایجاد می کند. زوج هایی که خوشحال هستند تمایل بیشتری به برقراری ارتباط دارند و زوج هایی که به طور منظم ارتباط برقرار می کنند رضایت از رابطه را افزایش می دهند.

فقدان رابطه عاطفی

یکی از رایج ترین دلایل جدایی زوج ها فقدان ارتباط عاطفی است. صمیمیت عاطفی پیوندی است که فراتر از شهوت و شیمی فیزیکی است. این پیوندی است که در طول زمان از طریق تجربیات مشترک و آشنایی با یکدیگر ایجاد شده است.

جالب توجه است که نتایج برای مردان و زنان نسبتاً ثابت بود. هر دو جنس “از هم جدا شدن و نیاز به رشد داشتن” و “مشاجره” را به عنوان دو عامل اصلی انحلال ذکر کردند. «عدم احترام» و «مشکلات پولی»، «تقسیم نکردن مسئولیت های خانه» و «خشونت خانگی» برای زنان عامل مهم تری نسبت به مردان بود.

تحقیقات دیگری که در مجله روابط اجتماعی و شخصی منتشر شده است نشان می دهد که بسیاری از مشکلاتی که در نهایت منجر به طلاق می شود (مانند مسائل ارتباطی، خیانت) در شروع رابطه وجود داشته است. مهم است که علائم هشدار دهنده را زودتر تنظیم کنید و انتظار نداشته باشید که این موارد به خودی خود اصلاح شوند.

همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که هر چقدر هم که ممکن است سخت به نظر برسد، پس از جدایی خوب می شوید. یک مطالعه نشان داد که زوج‌هایی که طلاق می‌گیرند از انحلال ازدواج‌شان دستاوردهای روانی قابل‌توجهی به‌دست می‌آورند و زن و مرد به طور مساوی از منفعت می‌برند.

نویسندگان می گویند: «طلاق کارساز است». شواهد نشان می دهد که انحلال زناشویی در نهایت باعث افزایش بهزیستی روانی می شود. برای آن دسته از زوج‌هایی که آن را قبول می‌کنند، به نظر می‌رسد که جهش به سمت تاریکی زندگی آنها را بهبود می‌بخشد.»

نتیجه

جدایی می تواند یک تجربه عاطفی ویرانگر باشد. اما مهم است که از آن درس بگیریم. زمانی را به فکر کردن در مورد آنچه اشتباه رخ داده است اختصاص دهید و در آینده چه کارهایی ممکن است بتوانید انجام دهید تا از خود در برابر ناامیدی دیگر محافظت کنید. تحقیقات نشان می‌دهد که جدایی‌ها زمانی که زندگی زوج‌ها در هم تنیده‌تر است، آسیب بیشتری می‌زند (به عنوان مثال، شما با هم زندگی می‌کنید، دارایی‌هایتان را به اشتراک می‌گذارید، با هم فرزندان یا حیوانات خانگی دارید، شبکه دوستان مشترکی دارید). هنگامی که برای کشف یک رابطه جدید آماده هستید، این را در نظر بگیرید.

بدون نظر

ورود