اولین فرودگاه فضایی شناور برای کپسول های فضایی شرکت «اسپیس پرسپکتیو» + ویدیو

اولین فرودگاه فضایی شناور برای کپسول های فضایی شرکت «اسپیس پرسپکتیو» + ویدیو

یک شرکت فضایی آمریکایی که قصد دارد گردشگران را با استفاده از بالن‌های عظیم به فضا بفرستد، در حال خرید کشتی‌هایی است تا آنها را به فرودگاه فضایی شناور تبدیل کند. شرکت «اسپیس پرسپکتیو» (Space Perspective) مستقر در فلوریدا یک کشتی حمل و نقل به طول ۹۰ متر را از کشتی‌ساز لس آنجلسی «ادیسون چوئست» (Edison Chouest Offshore) خریداری کرده است.

فرودگاه فضایی شناور چیست؟

این کشتی که اکنون MS Voyager نام دارد، به اولین فرودگاه فضایی شناور در جهان، برای پرواز فضایی انسان تبدیل خواهد شد.

فرودگاه فضایی شناور چیست؟
ناوگان کشتی های کشتیرانی میزبان پرتاب «اسپیس نپتون» (Space Neptune)، کپسول مسافربری لوکس این شرکت خواهد بود که توسط یک بالون باد شده به اندازه استادیوم فوتبال به فضا منتقل می شود.

فرودگاه فضایی شناور چیست؟

«اسپیس پرسپکتیو» در حال حاضر بلیط پروازهای «اسپیس نپتون» خود را به قیمت ۱۲۵,۰۰۰ دلار می فروشد که به مسافران سفرهای ایمن و پایدار به لبه فضا و مناظر خارق العاده از زمین را هدیه می دهد.

فرودگاه فضایی شناور چیست؟

مسافران می‌توانند در داخل کپسول که دارای حمام، کافه و وای‌فای است، چشم‌انداز ۳۶۰ درجه از زمین را تماشا کنند.

فرودگاه فضایی شناور چیست؟

«اسپیس پرسپکتیو» از سال ۲۰۲۴، با پرتاب هر کپسول حداکثر ۸ مهمان را به استراتوسفر، در حدود ۳۰۴۸۰ متر بالاتر از سطح سیاره زمین می فرستد که هر سفر ۶ ساعت طول می کشد.

فرودگاه فضایی شناور چیست؟
طبق وب سایت این شرکت، پیش فروش پروازهای فضایی برای سال ۲۰۲۴ تمام شده است، اما مشتریان همچنان می توانند صندلی خود را برای سال ۲۰۲۵ رزرو کنند. خریداران باید مبلغ ۱,۰۰۰ دلار را از قبل واریز کنند و بقیه را بعداً پرداخت کنند.

فرودگاه فضایی شناور چیست؟

به گفته کارشناسان این شرکت، فضاپیماهای دریایی از دو طریق شرایط پرتاب ایده آلی را ایجاد می کنند، اول اینکه، پس از پرتاب، بالن های فضایی می توانند با نسیم دریا حرکت کنند. ثانیاً، برخلاف فرودگاه های معمولی‌تر زمینی، کشتی‌ها می‌توانند به سمت مناطقی با آب و هوای خوب حرکت کنند، که امکان انجام مداوم این سفرها را در طول سال را در یک منطقه خاص فراهم می‌کند. هر دوی این عوامل به این معنی است که فرصت سفرهای مکرر و همچنین گزینه های بیشتری مانند پروازهای در زمان طلوع و غروب خورشید وجود خواهد داشت.

فرودگاه فضایی شناور چیست؟

علاوه بر این، پرتاب‌ها می‌توانند در نقاط مختلف جهان انجام شوند که در هنگام صعود و فرود، مناظر خارق العاده از نقاط مختلف زمین را به مشتریان هدیه می‌دهد.

فرودگاه فضایی شناور چیست؟

برخلاف پروازهای مبتنی بر شتاب موشک، «اسپیس پرسپکتیو» نوید تجربه ای آرام را می دهد زیرا غلاف کروی آن توسط یک بالون به استراتوسفر سیاره هدایت می شود. از زمان پرتاب حدود دو ساعت طول می کشد تا به ۳۰ کیلومتری برسد که به طور رسمی در استراتوسفر، لایه دوم جو زمین قرار می گیرد.

فرودگاه فضایی شناور چیست؟

در طول صعود، مسافران قادر خواهند بود تا ۷۲۰ کیلومتر را در هر جهت ببینند و در اوج ارتفاع، سیاهی کامل فضا و انحنای زمین را مشاهده خواهند کرد. این شرکت ادعا می‌کند که پنجره‌های بدون بازتاب، فرصتی برای عکاسی عالی از داخل کپسول فراهم می‌کنند. کپسول های چند سفینه فضایی نپتون می توانند یکدیگر را در فاصله ۲۰ تا ۳۰ کیلومتری در فضا ببینند و همچنین برای افراد روی زمین قابل مشاهده خواهند بود.

بیشتر بخوانید:

رونمایی از بالون فضایی لاکچری که گردشگران را تا ارتفاع ۳۰ هزار متری بالا می‌برد + ویدیو

جف بزوس از طرح «پارک فضایی» رونمایی کرد؛ تماشای ۳۲ طلوع و غروب خورشید در یک روز

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود