علت انتقادات شدید از مورگان فریمن به خاطر حضور در افتتاحیه جام جهانی قطر چیست؟

علت انتقادات شدید از مورگان فریمن به خاطر حضور در افتتاحیه جام جهانی قطر چیست؟

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شب گذشته با برگزاری افتتاحیه ای کلید خورد که قرار بود مراسمی باشکوه و بی مشکل در استادیومی مملوء از جمعیت باشد، اما پس از هفته ها انتقاد از کارنامه ی حقوق بشری سیاه کشور قطر، این مراسم در برابر هزاران صندلی خالی برگزار شد.

اما این تنها حاشیه ی مراسم افتتاحیه جام جهانی قطر نبود.

مجری مراسم، مورگان فریمن بازیگر مشهور هالیوود بود و حضور او به دلیل اتهامات جنسی وارد شده علیه این بازیگر انتقادات زیادی را به دنبال داشت.

فریمن ۸۵ ساله، ۴ سال قبل از سوی ۸ زن به بدرفتاری جنسی متهم شد. پس از مطرح شدن این اتهامات، فریمن اعلام کرد اگر باعث شده بود کسی احساسی ناخوشایند یا حس تحقیر شدگی پیدا کند، چنین نیتی نداشته و به خاطر رفتار خود عذرخواهی کرد.

بسیاری از فوتبال دوستان در فضای مجازی از حضور فریمن در مراسم افتتاحیه جام جهانی قطر انتقاد کردند، با این حال، کاربران زیادی هم بودند که حضور او با استقبال آن ها مواجه شد.

این بازیگر هالیوودی همچنین از سوی کاربران فضای مجازی به دلیل قبول اجرای مراسم افتتاحیه جام جهانی قطر مورد انتقاد گرفته است. فریمن در حالی اجرای این مراسم را پذیرفت که بسیاری از چهره های مشهور هالیوود از جمله شکیرا به دلیل کارنامه حقوق بشری بحث برانگیز قطر دعوت این کشور برای حضور در مراسم افتتاحیه را رد کردند.

از سویی دیگر، فریمن در ابتدا چهره ی تبلیغاتی آمریکا برای کسب میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ بود، به همین دلیل اجرای او در مراسم افتتاحیه جام جهانی قطر بسیار غافلگیرکننده بود.

مورگان فریمن روی سن مراسم افتتاحیه به جوانی قطری به نام غانم المفتاح پیوست و تلاش کرد پیامی درباره ی وحدت و یگانگی دهد. فریمن در بخشی از سخنرانی خود گفت: «چیزی که ما را اینجا در این لحظه باهم متحد می سازد بسیار بزرگ تر از چیزی است که ما را از هم جدا می کند. چه کنیم که عمری بیشتر از امروز داشته باشد؟»

غانم المفتاح یک کارآفرین و اینفلوئنسر قطری ۲۰ ساله و از سفرای جام جهانی است که با ﺳﻨﺪرم ﻛﻮدال رﮔﺮﺳﻴﻮن متولد شده است، اختلالی نادر که رشد قسمت تحتانی ستون فقرات را مختل می کند.

غانم المفتاح با خواندن آیاتی از قرآن مجید تلاش کرد پیامی درباره ی تنوع و پذیرش دهد و ابراز امیدواری کرد که بتواند در آینده یک ورزشکار پارالمپیکی شود.

یکی از سؤالاتی که پس از برگزاری مراسم افتتاحیه جام جهانی قطر مطرح شد دستکشی بود که فریمن به یکی از دست های خود کرده بود.

این دستکش در حقیقت یک دستکش فشاری است و فریمن به دلیل فلج شدن دستش بر اثر یک سانحه رانندگی که ۱۴ سال پیش رخ داد، گهگاه آن را به دست می کند.

او گرچه اغلب در تصاویر و ویدئوهای تبلیغاتی از استفاده از این دستکش خودداری می کند اما شب گذشته تصمیم گرفته بود در مراسم افتتاحیه جام جهانی قطر آن را در دست کند.

فریمن خوش شانس بود که توانست از این سانحه رانندگی جان به در برد، با این حال، به دلیل شکستگی استخوانی ناشی از این سانحه به یک عارضه ماهیچه ای مزمن به نام فیبرومیالژی دچار شد که او را درگیر دردهای مداوم کرده است.

دست او آسیب عصبی شدیدی دید و کار دستکش فشاری حفظ جریان خون در دست او است.

منبع: dailymail ، dailymail ، dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • به نظر من خوب بود آبان ۳۰, ۱۴۰۱

    اروپاییا تو اروپا: مسلمونا میان اروپا به ما احترام بزارن به فرهنگ ما احترام بزارن
    اروپاییا تو کشورای اسلامی منجمله قطر: مسلمونا به ما احترام بزارن به فرهنگ ما احترام بزارن بعد تو استادیوم فریاد ما ابجو میخواییم سر میدن. حالا میدونم اکوادور اروپایی نیست. ولی اصل حرفم همونه.
    هی مسخره میکنن . همین رسانه ها شده یه بار با یه تماشاچی مسلمون مصاحبه کنه که فرهنگش اینه؟