تمساح ۶ متری ترسناکی که گفته می‌‌شود بیش از ۳۰۰ نفر را خورده هنوز آزاد است؟

تمساح ۶ متری ترسناکی که گفته می‌‌شود بیش از ۳۰۰ نفر را خورده هنوز آزاد است؟

معماها پیرامون سرنوشت یک تمساح غول پیکر آدم خوار که گفته می‌شود تا کنون ۳۰۰ قربانی به خود گرفته همچنان بدون پاسخ مانده و با وجود تلاش های بسیارِ شکارچیان هنوز کسی نتوانسته این حیوان را به دام بیندازد.

این تمساح نیل ۶ متری معروف به گوستاو (Gustave) سال‌هاست که ساکنان بومی شهرک های نزدیک دریاچه تانگانیکا در کشور بوروندی در شرق آفریقا را به وحشت انداخته و به بخشی از افسانه های عامیانه محلی تبدیل شده است.

مشخص نیست که آیا این جانور که تصور می‌شود یک تن وزن داشته باشد هنوز در آب‌ های گل آلود در کمین شکار انسان‌هاست یا نه؛ با این حال هیچ مدرکی دال بر مرده بودن آن هم دیده نشده است.

شکارچیان زیادی تا کنون برای گرفتن یا کشتن گوستاو تلاش کرده‌اند اما همه تلاش ها برای انجام این کار با شکست مواجه شده‌ است.

برخی کارشناسان معتقدند گوستاو ممکن است ۱۰۰ سال سن داشته باشد اما برخی دیگر بر این باورند که از آنجایی که قوس دندانی او سالم است، احتمال اینکه حدودا ۶۰ ساله باشد بیشتر است.

به گزارش نشنال جئوگرافیک، سابقه حملات این حیوان غول آسا به ساکنان سواحل شمال شرقی دریاچه تانگانیکا به سال ۱۹۸۷ بازمی‌گردد. مرگ های دسته جمعی در طول سالیان به جنگ های قبیله ای یا قاتلان زنجیره ای نسبت داده شده اند، اما بسیاری هم به گوستاو مشکوک هستند.

با آنکه بعید است یک کروکودیل مسئول تمام این صدها مرگی باشد که به خاطر آنها مقصر شناخته می‌شود، گزارش های شاهدان عینی که او را توصیف می‌کنند جزئیات مشترکی ارائه می‌دهند.

تقریبا تمامی شاهدان عینی تمساحی را به خاطر می‌آورند که به‌طرز غیرطبیعی بزرگ بوده و جای یک زخم که تصور می‌شود زخم گلوله است بالای سرش وجود دارد. از آنجایی که شکارچیان سعی در کشتن این تمساح داشته‌اند گفته می‌شود این جانور هیولاشکل حداقل سه جای گلوله در بدن خود دارد.

گروهی از پژوهشگران در مستندی به نام گرفتن تمساح قاتل (Capturing the Killer Croc) در سال ۲۰۰۴ در یک عملیات نجات سعی در گرفتن این شکارچی غول پیکر و انتقال آن به آب های امن را داشتند. اما آخرین تلاش این تیم برای گرفتن گوستاو با یک تله پیچیده و طعمه زنده نیز به شکست ختم شد.

آنها امیدوار بودند با استفاده از یک مرغ زنده که بالای آب داخل قفسی عظیم آویزان شده این جانور را فریب دهند. تیم شکارچیان این تله را با یک دوربین مادون قرمز زیر نظر گرفتند و پس از چندین شب نتیجه نگرفتن تصمیم گرفتند مرغ را با یک بز زنده جایگزین کنند. اما وقتی روز بعد برمی‌گردند می‌بینند تمام تلاش‌هایشان بی‌نتیجه بوده است. تله به دنبال طوفان در آب‌های مرتفع شکسته شده و بز دیده نمی‌شود.

آنها هیچ راهی نداشتند تا بفهمند چه اتفاقی افتاده، چون دوربین مادون قرمز نیز از بین رفته بود. حتی این احتمال وجود دارد که این تمساح اسرارآمیز طعمه را گرفته و آنقدر قوی بوده که تله را از بین برده باشد.

پس از سال ها فرار هوشمندانه، مشخص نیست که آیا این تمساح ترسناک هنوز آزاد است یا خیر. اگرچه در سال ۲۰۱۹ ادعا شد که این جانور کشته شده، اما هنوز هیچ مدرکی دال بر این موضوع به دست نیامده و مردم همچنان می‌ترسند که گوستاو جایی در رودخانه پنهان شده باشد.

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود