ماهیگیر انگلیسی بزرگترین ماهی قرمز جهان را با وزن ۳۰ کیلوگرم صید کرد + ویدیو

ماهیگیر انگلیسی بزرگترین ماهی قرمز جهان را با وزن ۳۰ کیلوگرم صید کرد + ویدیو

یک ماهی‌گیر بریتانیایی پس از گشت و گذاری در دریاچه مخصوص ماهیگیری در فرانسه، یکی از بزرگترین ماهی‌های قرمز جهان را صید کرد. این ماهی غول پیکر نارنجی رنگ، با نام مستعار هویج، بالای ۳۰ کیلوگرم وزن دارد.

بزرگترین ماهی های قرمز جهان

این ماهی یک گونه هیبریدی از کپور چرمی و کپور کوی است که به طور طبیعی نارنجی رنگ هستند. اعتقاد بر این است که این ماهی بیش از ۲۰ سال سن دارد و زمانی که جوان بوده است در دریاچه ای در فرانسه که توسط یک بریتانیایی به نام جیسون کاولر اداره می شد، نگهداری شده است. اما در طول سال ها ثابت کرده است که این ماهی بسیار گریزان است و به ندرت بیرون از آب دیده می شود.

بزرگترین ماهی های قرمز جهان

اندی هکِت (Andy Hackett) 42 ساله، یک ماهی گیر حرفه ای، ۲۵ دقیقه را صرف نگه داشتن قلاب کرد و زمانی که ترازو وزن آن را نشان داد بسیار خوشحال شد.

این ماهی ۱۳ کیلو سنگین تر از بزرگترین ماهی قرمز جهان بود که در سال ۲۰۱۹ که توسط جیسون فوگیت در مینه سوتا، ایالات متحده صید شد. اندازه آن بیش از دو برابر یک ماهی کپور نارنجی روشن ۱۳ کیلویی بود که توسط رافائل بیاگینی ایتالیایی در جنوب فرانسه در سال ۲۰۱۰ صید شد.

بزرگترین ماهی های قرمز جهان

آقای هکِت، یک مدیر شرکت از کیدرمینستر (Kidderminster) در وُرسسترشایر (Worcestershire)، رکوردشکنی خود را در دریاچه های بلوواتر فرانسه جشن گرفت.
او گفت: «همیشه می‌دانستم هویج آنجاست، اما هرگز فکر نمی‌کردم آن را بگیرم. وقتی طعمه‌ام را گرفت و بالا و پایین می رفت، فهمیدم ماهی بزرگی است. بعد ۲۰ یا ۳۰ متر بیرون آمد و دیدم نارنجی است. گرفتن آن بسیار عالی بود، اما شانس با من یار بود.»

بزرگترین ماهی های قرمز جهان

این ماهیگیر قبل از اینکه صید خود را سالم و به خوبی در دریاچه رها کند، با صید خود عکس گرفت. سپس با یک فنجان چای این صید بی نظیر را جشن گرفت.

بیشتر بخوانید:

بزرگترین ماهی آب شیرین جهان صید شد!

بزرگترین دایناسور ساروپود اروپا در حیاط خانه ای در پرتغال کشف شد

منبع: dailymail
مطالب مرتبط
دیجیاتو
بدون نظر

ورود