۱۰ بازیگر هالیوود که از لباس نقش معروف خود دل خوشی نداشتند

۱۰ بازیگر هالیوود که از لباس نقش معروف خود دل خوشی نداشتند

لباس هایی که بازیگران در فیلم ها برای نقش خود به تن می کنند همیشه راحت نیستند. گاهی بازیگران مجبور می شوند یک زره سنگین ابر قهرمانی به تن کنند و گاهی هم لباسی باز و بدن نما. به همین دلیل، ممکن است بازیگران از لباس هایی که باید هنگام فیلمبرداری به تن کنند، دل خوشی نداشته نباشند.

آنجلینا جولی: لارا کرافت در «مهاجم مقبره» (Tomb Raider)

آنجلینا جولی از لباسی که در فیلم «مهاجم مقبره» داشت، در واقع خوشش نمی آمد چون بیش از حد تنگ بود. به علاوه، برای آنکه شبیه شخصیت اصلی بازی کامپیوتری آن زمان باشد، جولی مجبور بود برای بزرگ تر دیده شدن سینه هایش از پدهای پروتز استفاده کند.

کیت هرینگتون: جان اسنو در «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones)

این بازیگر فاش کرده لباس او به طرز باورنکردنی ای سنگین بود تا حدی که انگار یک تن وزن داشت. به علاوه، او احساس می کرد طراحان لباس سریال هر سال وزن لباس را بیشتر هم می کردند. هرینگتون همچنین گفته لباس جان اسنو بوی وحشتناکی هم داشت.

امیلیا کلارک: دنریس در «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones)

دیگر ستاره ی «بازی تاج و تخت» معتقد است که همبازی های مردش در این سریال خوش شانس بودند چون لباس آن ها بهتر از لباس بازیگران زن بود. بعضی سکانس های سریال در هوای گرم فیلمبرداری می شدند و لباس بازیگران مرد یک سیستم خنک کننده ی مخصوص درون خود داشت. متأسفانه بازیگران زن از این امکان برخوردار نبودند. مثلاً امیلیا کلارک تنها اجازه ی بلند کردن کلاه گیسش را داشت.

رایان رینولدز: گرین لنترن در «گرین لنترن» (Green Lantern)

لباس این ابرقهرمان تماماً با کمک جلوه های ویژه ی کامپیوتری ساخته شد. رینولدز مجبور بود یک لباس مخصوص به تن کند که بعدها در مرحله ی پس تولید فیلم تبدیل به لباس گرین لنترن شد. این بازیگر فاش کرده آن لباس مخصوص به قدری اذیت کننده بود که ترجیح می داد یک لباس ابرقهرمانی واقعی به تن کند.

این فیلم در گیشه شکست خورد و بسیاری از مخاطبان معتقد بودند این ابرقهرمان اصلاً باورپذیر از آب درنیامده بود. رینولدز گفته او حتی نمی دانست لباس گرین لنترن قرار است چه شکلی شود و تازه در اولین تریلر فیلم آن را دید.

کری فیشر: پرنسس لیا در «جنگ ستارگان ۶: بازگشت جدای» (Star Wars: Episode VI — Return of the Jedi)

در فیلم «جنگ ستارگان ۶: بازگشت جدای»، پرنسس لیا به دست شخصیتی به نام جابای هات اسیر می شود. او در مدت اسارت خود مجبور به پوشیدن لباسی بسیار باز و بدن نما می شود. فیشر خود گفته بود این لباس حتی برای سوپرمدل ها هم یک مصیبت محسوب می شد. او مجبور بود کاملاً صاف بنشیند چون لباس از دو طرف باز بود.

این بازیگر به طور کلی معتقد بود که چنین لباس هایی باعث شئ انگاری زن می شود، اما او چاره ی دیگری نداشت. به علاوه او به بازیگران زن اپیزودهای آخر «جنگ ستارگان» توصیه کرد از حق خود برای نپوشیدن چنین لباس هایی نگذرند.

بندیکت کامبربچ در «شرلوک هولمز» (Sherlock Holmes)

این بازیگر فاش کرده از لباس های این کاراگاه بی نظیر خوشش نمی آمد. او گفته با وجود خوش دوخت بودن لباس ها، کمر آن ها بسیار تنگ بود. به همین دلیل او سر صحنه احساس راحتی نمی کرد و نمی توانست به درستی نفس بکشد و حتی گوارشش مشکل پیدا کرده بود.

بندیکت کامبربچ همچنین گفته بعضی از لباس های خودش را دیگر نتوانست بپوشد، چون شباهت زیادی به لباس های این کاراگاه دارند و به همین خاطر، مخاطبان او را به این شخصیت ربط می دادند.

مارگو رابی: هارلی کویین در «جوخه انتحار» (Suicide Squad)

استایل این ابرشرور معروف و ماندگار شد، عمدتاً به خاطر لباس هایش که از یک تیشرت سفید پاره، شلوارک پر زرق و برق و جوراب شلواری فیش نت تشکیل شده بود. اما رابی خود از این لباس خوشش نمی آمد.

این بازیگر گفته در سکانسی که خیس شده بود، لباسش به قدری به تنش چسبیده بود که معذبش کرده بود.

الیزابت اولسن: اسکارلت ویچ در «انتقام جویان» (Avengers)

الیزابت اولسن متوجه شد در فیلم «انتقام جویان» فقط لباس او بود که یقه ی بسیار بازی داشت. لباس بازیگران زن دیگر این فیلم پوشیده تر بود و او هم دلش می خواست سینه اش پوشیده باشد.

در عین حال، او درک می کرد که این تصویری بود که از اسکارلت ویچ در کتاب های کمیک وجود داشت و نشانه ی معمولی بودن این شخصیت نبود.

کریس همسورث در «ثور» (Thor)

زره ثور هراس انگیز به نظر می رسید اما اصلآً راحت نبود. همسورث فاش کرده بعد از چند ماه فیلمبرداری، بیدار شدن از خواب و پوشیدن هر روزه ی این لباس برایش بسیار دشوار شده بود.

در دوره ای اندام همسورث به قدری عضلانی شده بود که دیگر در لباسش جا نمی شد. دست هایش شروع به بی حس شدن کرده بود چون آستین های لباس دیگر برایش تنگ شده بود. خوشبختانه طراحان لباس فیلم لباس جدیدی برای او آماده کردند و همسورث توانست کار خود را در این فیلم ادامه دهد.

تام هالند در «مرد عنکبوتی» (Spider-Man)

تام هالند فاش کرده لباسش جنس بسیار زبری داشت، تا حدی که مجبور بود از زیر یک شورت باریک و یک لباس توری بپوشد تا پوستش اذیت نشود. به علاوه، زیپ های مخفی این لباس به گونه ای بود که کسی نتواند آن ها را پیدا کند، به همین دلیل درآوردن لباس بسیار دشوار شود.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • Mms آذر ۱۰, ۱۴۰۱

    از بندیکت انتظار همچین حرفی نداشتم