۱۰ حقیقت خواندنی که نگاه تان را به دنیا به کلی عوض می کند

۱۰ حقیقت خواندنی که نگاه تان را به دنیا به کلی عوض می کند

در مدرسه چه بسیار مواقعی بود که از پنجره به بیرون خیره یا در خیالات خود غوطه ور می شدیم و به معلم هایی که سعی داشتند برایمان توضیح دهند در دنیا چه می گذرد، گوش نمی دادیم. وقتی هم که از مدرسه به خانه بازمی گشتیم، سراغ تلویزیون و بازی های ویدئویی می رفتیم و به بعضی جزئیات مهم توجهی نداشتیم.

با چند حقیقت خواندنی درباره ی دنیا همراه باشید.

۱- شعله آتش سایه ندارد

شعله ی آتش سایه ندارد چون خودش منبع نور است. به همین دلیل روی دیوار یا هر مانع دیگری که در مقابل آن باشد سایه نمی اندازد، مگر اینکه منبع نوری قدرتمندتری هم در آنجا باشد؛ در اینصورت شعله ی آتش هم سایه خواهد داشت.

۲- چسب نواری، شیشه ی مات را شفاف می کند

نور وقتی روی سطح ناصافی همچون شیشه می افتد، شکسته می شود و به همین دلیل است که شیشه ی مات، شفاف نیست. چسب نواری در مقایسه با شیشه مات سطح صاف تری دارد، به همین دلیل نور کمتر شکسته می شود و شیشه شفاف می شود.

۳- نوشابه هایی که در زرد رنگ دارند محتویات دیگری دارند

شاید نوشابه هایی که در زرد رنگ دارند را دیده باشید. این نوشابه ها از نوع دیگری هستند که با قند چغندر تولید می شوند. نوشابه های معمولی حاوی سیروپ ذرت هستند.

۴- انگشت های ما به این دلیل در آب چروک می شوند که به ما کمک کنند زندگی راحت تری داشته باشیم

این چروک شدن به انگشتان ما کمک می کند بتوانیم اجسام خیس را با چسبندگی بهتری در دست نگه داریم. علت چروک شدن هم جمع شدن عروق خونی زیر پوست است.

۵- اگر عدد ۲۴۱۵۴۳۹۰۳ را در گوگل جستجو کنید، با چنین تصاویری رو به رو می شوید

امتحان کنید؛ ۲۴۱۵۴۳۹۰۳ را گوگل کنید. تعداد زیادی عکس از کسانی خواهید دید که سر خود را درون فریزر یا یخچال فرو برده اند. دیوید هورویتز اولین کسی بود که عکسی شبیه به این را با شماره منحصر به فرد خود منتشر کرد. او آغازگر یک جنبش شد. عدد ۲۴۱۵۴۳۹۰۳ ترکیبی از شماره سریال یخچال دیوید و بارکدهای روی بسته های لوبیایی است که در یخچالش داشت.

۶- سر مجسمه بودا از ۱۰۸ عدد حلزون پوشیده شده نه از مو

یک افسانه ی قدیمی هست که می گوید یک روز بودا به پیاده روی رفت، مشغول مراقبه شد و متوجه نشد که خورشید به وسط آسمان رسیده و سرش شروع به سوختن کرد. حلزون ها روی سرش رفتند تا او را در برابر خورشید حفظ کنند. همانطور که حلزون ها سر بودا را خنک می کردند، خودشان زیر آفتاب خشک و تلف شدند.

۷- موز و خیار از خانواده ی میوه های توتی هستند اما توت فرنگی نه

در گیاه شناسی، «بری» (Berry) به میوه ای گفته می شود که پوستی نازک دارد، وسط آن آبدار است و همیشه داخلش تخم دارد. به همین دلیل است که انگور، گوجه فرنگی، خیار، موز، فلفل چیلی و بادمجان، به لحاظ فنی «بری» محسوب می شوند. اما توت فرنگی، تمشک و شاه توت در حقیقت «میوه آجیلی» (Nut Fruit) هستند.

۸- خانه های کارتون «باب اسفنجی» از زباله درست شده

آنطور که طرفداران «باب اسفنجی» متوجه شده اند، شکل خانه های درون این کارتون بسیار شبیه لوله اگزوز است.

۹- ماریو با سرش به چیزی ضربه نمی زد

بسیاری از مردم بازی ماریو را به خاطر دارند. ما همیشه فکر می کردیم ماریو با سر خود ضربه می زند، اما طرفداران ریزبین تر این بازی متوجه شده اند ماریو همیشه از مشت خود برای این کار استفاده می کند. به علاوه ابرها و بوته ها در این بازی کاملاً یک شکل هستند.

۱۰- مجسمه ابوالهول دم دارد

بسیاری از مردم تصویر چهره ی مجسمه ابوالهول را دیده اند اما کمتر کسی می داند که این مجسمه دم دارد.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • بهزاد آذر ۱۰, ۱۴۰۱

    نگاهم به دنیا عوض شد. مخصوصا حقیقتی که در مورد ماریو متوجه شدم…

  • Nila آذر ۱۱, ۱۴۰۱

    من شماره ۵ رو گوگل کردم چند تا سر بریده شده در یخچال دیدم!!!!!